طراحی و پیش بینی نتایج قبل از عمل بینی

یکی از نگرانی های اصلی افرادی که قصد انجام عمل بینی دارند، نتایج آن است. البته که بسیاری از زیباجویان پس از عمل رضایت کاملی از نتایج ندارند و مجبور به انجام عمل ترمیمی می شوند. یکی از مهم ترین کارهایی که قبل از انجام عمل بینی در جلسه مشاوره صورت می گیرد، طراحی و پیش بینی نتایج قبل از عمل بینی و مطابقت آن ها با انتظارات بیمار می باشد. این مقاله به طور اختصاصی توسط تیم دکتر محسن رشیدی در خصوص طراحی کامپیوتری ، سه بعدی و دستی بینی قبل از عمل جمع آوری شده است.

آیا طراحی و پیش بینی نتایج قبل از عمل بینی امکان پذیر است؟

بله. امروزه تقریبا تمامی جراحان زیبایی، در جلسات مشاوره خود با در نظر گرفتن انتظارات زیباجو، اقدام به طراحی و پیش بینی نتایج قبل از عمل بینی می کنند. این کار ممکن است با کمک روش های زیادی صورت بگیرد؛ از جمله طراحی سه بعدی، طراحی کامپیوتری و یا دستی.

این کار به بیمار کمک می کند که انتظارات واقع بینانه ای داشته باشد و بداند که بعد از انجام رینوپلاستی چه نتایجی در انتظار اوست. البته باید در نظر داشته باشید که هیچ روشی نمی تواند به صورت قطعی و صد درصدی مشخص کند که شما بعد از عمل چه شکلی می شوید؛ تمامی این روش ها فقط برای ارائه اطلاعات تصویری و در نظر گرفتن نیازها و سلایق بیمار انجام می شود.

برای مثال، یک فرد ممکن است علاقه به سبک عمل طبیعی، نیمه فانتزی و یا فانتزی داشته باشد. طراحی و پیش بینی نتایج قبل از عمل بینی باعث می شود که زیباجو بداند چه سبکی از رینوپلاستی برای او قابل انجام است و تا چه حد می تواند از عمل انتظار تغییر داشته باشد.

در ادامه روش های طراحی کامپیوتری ، سه بعدی و دستی بینی قبل از عمل بینی  را برسی خواهیم کرد.

آیا طراحی و پیش بینی نتایج قبل از عمل بینی امکان پذیر است؟
اینستاگرام دکتر رشیدی را نیز دنبال کنید!

طراحی کامپیوتری و سه بعدی بینی قبل از عمل

یکی از روش های جدیدی که برای پیش بینی نتایج قبل از عمل استفاده می شود، روش طراحی کامپیوتری است. در این روش قبل از عمل در جلسات مشاوره، به صورت اختصاصی عکس برداری از صورت شما انجام می شود؛ در مرحله بعدی به کمک نرم افزارهای مخصوص، اقدام به ساخت چهره شما می کنند.

جراح، انتظارات و خواسته های شما را روی طرح سه بعدی بینی تان اعمال کرده و در جلسات بعدی به شما نشان می دهد. با این کار شما می توانید به صورت تقریبی بدانید که بینی تان بعد از عمل چگونه خواهد شد. در این جلسه اگر نظر مثبتی در مورد نتایج احتمالی نداشتید و یا خواستار اعمال تغییر بودید، می توانید با پزشک تان مشورت کنید. پزشک با کمک نرم افزار تغییرات مورد نظر را اعمال می کند و نتایج را به شما نشان می دهد.

زمانی که شما از طراحی و پیش بینی نتایج قبل از عمل بینی تان راضی بودید، به کمک پرینترهای سه بعدی قالب کنترلی ساخته می شود. با این قالب، جراح دقت بسیار بیشتری در حین جراحی دارد و نتیجه نهایی نزدیک ترین شباهت با مدل دلخواه شما خواهد داشت.

تاکید می کنیم که این روش ها نمی توانند به صورت صد درصدی تعیین کنند که شما بعد عمل چگونه می شوید، تنها کمکی به جراح برای شناخت بهتر انتظارات و سلیقه شما می باشند.

طراحی نرم افزاری قبل از عمل بینی

یکی دیگر از روش هایی که این روزها برای طراحی و پیش بینی نتایج قبل از عمل بینی استفاده می شود، طراحی نرم افزاری است. نرم افزارهای زیادی وجود دارند که می توانند به زیباجو کمک کنند تا چهره بعد عمل خود را تجسم کند. نرم افزارهایی مثل FaceTune، برای استفاده همه کاربران در دسترس است و شما می توانید خودتان بینی مورد نظرتان را طراحی کنید! توجه داشته باشید که نرم افزارهای این چنینی حرفه ای نیستند و دقت کمی دارند؛ همچنین عمق چهره را در نظر نمی گیرند و با توجه به ویژگی های صورت شما شخصی سازی نشده اند. همچنین این نرم افزارها ممکن از نتایج دور از انتظاری برای زیباجو ایجاد کنند.

خوشبختانه، روش های حرفه ای تری برای طراحی نرم افزاری قبل از عمل بینی وجود دارد. این روش، توسط بسیاری از جراحان زیبایی صورت می گیرد و کاملا با توجه به ویژگی های آناتومیکی شما انجام می شود.

پزشک در طول جلسه مشاوره از تصویر برداری سه بعدی پیشرفته استفاده می کند و به کمک نرم افزار، تغییرات مورد نظر و ممکن را اعمال می کند. با کمک این نرم افزار شما می توانید ایده آل ترین نتیجه عمل بینی خود را ببنید. همچنین در طول عمل، جراح از این برنامه برای افزایش دقت و دوری از اعمال سلایق شخصی استفاده می کند.

طراحی نرم افزاری قبل از عمل بینی

طراحی دستی بینی قبل از عمل

بسیاری از جراحان روش های دیگر طراحی و پیش بینی نتایج قبل از عمل بینی را ترجیح می دهند. طراحی روی عکس صورت هم از این قبیل روش هاست؛ به این صورت که در جلسه مشاوره از زوایای مختلف صورت شما عکس گرفته می شود و پزشک با توجه به نسبت های طلایی صورت و سلیقه شما، تغییرات ممکن را رسم می کند. مزیت این روش این است که شما می توانید تمامی تغییرات قابل اجرا را ببینید و نزدیک ترین سبک به سلیقه تان را انتخاب کنید.

مشاوره عمل بینی

یکی از مهم ترین بخش های پروسه عمل بینی، مشاوره قبل از عمل است. در طول جلسه مشاوره شما به اطلاعات ارزشمندی دست پیدا می کنید و می توانید ایده آل ترین جراح را پیدا کنید.

در طول جلسه مشاوره، پزشک به دقت بینی تان را معاینه می کند و ویژگی های اناتومیکی آن مثل انحراف تیغه بینی، پولیپ، ضخامت پوست، استخوانی و گوشتی بودن و … را مورد برسی قرار می دهد. سپس خواسته های شما از عمل بینی را جویا می شود و به شما کمک می کند انتظارات موجهی از عمل بینی داشته باشید. در صورت تمایل شما، پزشک یکی از روش های طراحی و پیش بینی نتایج قبل از عمل بینی را انتخاب می کند و به شما نتایج تقریبی را نشان می دهد.

دکتر محسن رشیدی، یکی از بهترین پزشکان زیبایی برای عمل بینی در زاهدان می باشند. شما با تماس با شماره های زیر، می توانید وقت مشاوره رزرو کنید و در صورت نیاز، نتایج احتمالی عمل خود را ببینید.

09027240933
09981067242
0 0 رای ها
امتیازدهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Scroll to Top