دلایل ایجاد فاصله بین لب و بینی بعد از جراحی بینی

رینوپلاستی در زاهدان  ، یک عمل زیبایی برای رفع نقایص بینی و افزایش هارمونی  آن با صورت می باشد. با این حال ، یکی از نگرانی های اساسی بیماران پس از رینوپلاستی ، ایجاد فاصله زیاد بینی آن ها با لب شان است. آیا این نگرانی جدی است ؟ آیا این فاصله زیاد همیشگی است ؟ با ما در تیم دکتر محسن رشیدی ، جراح بینی در زاهدان همراه باشید تا پاسخ تمامی سوالات تان در مورد دلایل ایجاد فاصله بین لب و بینی بعد از جراحی بینی بگیرید.

 

دلایل ایجاد فاصله بین لب و بینی بعد از جراحی بینی - دکتر محسن رشیدی

 

دلایل ایجاد فاصله بین لب و بینی بعد از جراحی بینی چیست ؟

زمانی که بحث عمل بینی یا رینوپلاستی به میان می آید ، بسیاری فکر می کنند که تنها عضوی که تحت تاثیر قرار می گیرد ، خود بینی است. از آنجایی که تنها ناحیه ای که جراح روی آن کار می کند بینی است ، این فرض به نظر درست می آید. با این حال ، مطالعات جدید JAMA Facial Plastic Surgery نشان داده است که ظاهر لب بالایی پس از عمل بینی ، اغلب تغییر می کند. معمولا یکی از اهداف این جراحی ، این است که برجستگی نوک بینی افزایش یابد. با توجه به این که زاویه بین نوک بینی و لب بالایی تغییر می کند ، اغلب منجر به افزایش قابل توجه فاصله و برآمدگی بین لب بالایی نیز می شود. جالب است بدانید که طی این مشاهده ، از بین 20 بیماری که تحت ارزیابی قرار گرفته بودند ، 18 نفر از آن ها تغییر ظاهر لب بالایی و بینی را نشان دادند ؛ یعنی 90 درصد از آن ها!

بنابراین باید بگوییم که اگر بعد از عمل زیبایی بینی خود افزایش فاصله را تجربه می کنید ، باید بدانید این اتفاق ، امری طبیعی است و برای اکثر افراد رخ می دهد. خوشبختانه ، معمولا فاصله بین بینی و لب با گذشت زمان کمتر می شود و به اصطلاح جا می افتد. در ادامه بیشتر راجع به این رخداد صحبت خواهیم کرد.

چرا بعد از عمل زیبایی بینی ، بین لب و بینی فاصله می افتد ؟

در حالت خوشبینانه ، معمولا نوک بینی به دلیل تورم و پانسمانی که بعد از عمل روی بینی شما صورت می گیرد ، بیش از حد سر بالا به نظر می رسد. پس از عمل بینی اکثر جراحان ، نوک بینی را با پانسمان به سمت بالا می برند تا در فرآیند پس از عمل ، نوک بینی به خوبی جا بیوفتد و دچار افتادگی نشود. این اتفاق معمولا باعث این می شود که فاصله بین لب و بینی زیاد و غیر طبیعی به نظر برسد. همین می شود که زیباجویان سریعا پس از عمل بینی شان به دنبال تزریق ژل لب هستند. به شما پیشنهاد می کنیم که عجله نکنید و صبور باشید. با خوابیدن تورم پس از عمل و جا افتادن بینی تان ، این فاصله طبیعی به نظر می رسد. شما می توانید نگرانی های تان را با بهترین دکتر بینی زاهدان در میان بگذارید و در صورت نیاز ، به دنبال راه های جبران این فاصله باشید!

 

نقش اشتباهات جراح در فاصله زیاد بین لب و بینی

متاسفانه همیشه دلایل ایجاد فاصله بین لب و بینی بعد از جراحی زیبایی بینی ، به تورم و پانسمان منتهی نمی شود و اشتباهات پزشک و در نظر نگرفتن زوایای طلایی صورت هم ممکن است نقشی اساسی در این اتفاق ایفا کند. برخی از جراحان ، به طراحی و پیش بینی نتایج قبل از عمل بینی اعتقادی ندارند و سلایق خود را وارد می کنند. به همین دلیل ممکن است بیمار پس از عمل خود دچار مشکلاتی مثل فاصله زیاد لب و بینی ، عدم تناسب بینی با بقیه اجزای صورت، مشکلات تنفسی و غیره شوند. پیشنهاد می کنیم قبل از انجام این پروسه ، کاملا جراح خود را علایق و سلیقه خود آگاه کنید و به ایشان در مورد نتایجی که دوست ندارید ببینید ، گوشزد کنید.

دکتر رشیدی ، متخصص گوش ، حلق و بینی خوب در زاهدان ، از بهترین روش ها برای طراحی بینی بعد عمل شما استفاده می کنند و تصویر احتمالی بعد از عمل تان را به شما نشان می دهند ؛ بدین ترتیب تمامی نتایج مورد انتظار شما اتفاق می افتد و با مشکلاتی مثل فاصله زیاد لب و بینی بعد از عمل بینی مواجه نمی شوید. برای مشاوره و رزرو نوبت ، می توانید از شماره 09027240933 استفاده کنید.

 

دلایل ایجاد فاصله بین لب و بینی بعد از جراحی بینی - دکتر محسن رشیدی

علت تغییر شکل لبخند بعد از عمل بینی

گذشته از مشکل فاصله زیاد لب و بینی بعد از جراحی زیبایی بینی ، بسیاری از بیماران از تغییر شکل لبخندشان شکایت دارند. بعد از رینوپلاستی ، چند اتفاق می تواند بر روی لبخند شما تاثیر بگذارد ؛ اگر در قسمت پایین کلوملا (پل بین حفره های بینی) تغییر انجام شده باشد ، تورم در این ناحیه می تواند بر روی لب تاثیر بگذارد و باعث شود به طور موقت کمی پایین بیاید. طی دوره بهبودی پس از عمل که ممکن است چندین ماه طول بکشد ، لب شما به حال عادی بر می گردد. گاهی اوقات ، اگر حین جراحی کار زیادی در ناحیه کلوملا صورت بگیرد ، ماهیچه هایی که وظیفه بالاکشیدن لب را دارند به طور موقت ضعیف می شوند. این وضعیت پس از گذشت چندین ماه به حالت عادی بر می گردد ، اما اگر مشکل تا یک سال برطرف نشد باید توسط جراح خود مورد ارزیابی مجدد قرار گیرید.

باید بدانید مشکل تغییر لبخند شما نیست ؛ در واقع پایین آمدن لب بالایی شما است که در لبخند زدن خود را نشان می دهد. در برخی موارد ، بهترین جراح بینی زاهدان ، ممکن است برای رفع مشکل تغییر شکل لب تان موادی را در بین حفره های بینی تان قرار دهد تا از نوک بینی حمایت بیشتری کنند و اغلب این ماده ، یک پیوند غضروفی است که مانند یک ستون ، از نوک بینی حمایت می کند. این فرآیند بی خطر است ، اما در یک وضعیت بسیار نادر ممکن است به سمت لب لیز بخورد. با این حال جای نگرانی نیست و این مشکل به راحتی حل می شود.

راه های برطرف کردن ایجاد فاصله بین لب و بینی بعد از جراحی بینی

همانطور که اشاره کردیم ، در اکثر موارد با خوابیدن تورم های پس از عمل این مشکل حل می شود. تنها کافیست چندین ماه صبر کنید تا اثر پانسمان ها جا بیافتد و تورم ناشی از عمل بخوابد. آنگاه می توانید ببینید که فاصله بین لب و بینی تان کاملا طبیعی به نظر می رسد. اگر با گذشت یک سال همچنان فاصله زیاد لب و بینی بعد از عمل بینی تا رفع نشده است ، بهتر است با جراح خود مشورت کنید. یکی از روش هایی که معمولا بسیاری سراغ آن می روند ، تزریق ژل به لب بالایی است. همچین عمل لیفت لب نیز راهی تضمینی برای رفع این فاصله غیر طبیعی می باشد.

در صورت نیاز به مشاوره می توانید با شماره های دکتر رشیدی ، تماس بگیرید و یا سوالات خود را در اینستاگرام ما مطرح نمایید.
09027240933
09981067242
instagram  

 

برای درمان سریع تر تورم بین لب ها و بینی و کاهش فاصله بین لب و بینی بعد از جراحی چه باید کرد ؟

رعایت مراقبت های توصیه شده بعد از عمل بین تا حد زیادی به کاهش تورم لب و بینی کمک می کند ، از طرفی در ماه های اول بعد از رینوپلاستی ، بینی کمی از حالت طبیعی خود بالا تر قرار دارد که پس از مدتی تا چند میلی متر افتادگی پیدا کرده و فرم طبیعی پیدا می کند ، به همین دلیل پیشنهاد می شود از قضاوت کردن زود هنگام نتیجه جراحی بینی خودداری نمایید و تا پایان کاهش تورم و دوره نقاهت صبر کنید. در ادامه به نکات مهمی که به کوتاه تر شدن دوره نقاهت بعد از عمل و کاهش سریع تر تورم و کبودی لب ها و بینی بعد از رینوپلاستی کمک می کند ، اشاره شده است :

  • استفاده از کمپرس یخ : از جمله روش های موثر در تسریع تورم و کبودی بعد از جراحی است. برای چند روز متوالی بعد از عمل می توانید کمپرس را روزانه تا چندین مرتبه در روز برای مدت 20 دقیقه روی نواحی پیشانی و گونه های خود نگه دارید.
  • مصرف آناناس و کرفس : به دلیل ترکیباتی که در آناناس و کرفس وجود دارد ، در کاهش ورم و کبودی های بعد از عمل تاثیر بسزایی دارند ؛ از این رو مصرف آب کرفس و همچنین آناناس بعد از جراحی بینی توصیه می شود. همچنین می توانید از قرص آناهیل با مشورت پزشک برای کاهش تورم و کبودی های خود بعد از عمل بینی استفاده نمایید.
  • لازم است به میزان نمک مصرفی خود بعد از جراحی توجه داشته و مصرف آن را به حداقل میزان ممکن برسانید ؛ چرا که سدیم تورم در بافت های بینی را افزایش داده و دوره نقاهت شما را طولانی می کند. همچنین لازم است از مصرف خوراکی های سفت و مواد غذایی که نیاز به
  • جویدن طولانی مدت دارند ، حداقل تا یک هفته خودداری نمایید.
  • نوشیدن آب کافی از دیگر توصیه های مهم و موثر در جهت کاهش ورم بعد از عمل بینی است.

دلایل ایجاد فاصله بین لب و بینی بعد از جراحی بینی

 

تاثیر جراحی بینی بر تغییرات لب

عمل زیبایی بینی ممکن است تأثیرات مختلفی بر تغییرات ظاهری لب ها داشته باشد. در ادامه به برخی از این تغییرات پرداخته شده است :

  1. تغییر در زاویه لب : جراحی بینی می ‌تواند تأثیری بر زاویه لب‌ ها داشته باشد. به عنوان مثال ، در صورت کاهش اندازه بینی ، زاویه لب‌ ها ممکن است برجسته‌ تر یا کوچک ‌تر به نظر بیاید.
  2. تغییر در ظاهر لب بالایی : در برخی از موارد ، جراحی زیبایی بینی ممکن است با تغییر در ساختارهای اطراف آن ، تأثیری بر ظاهر لب بالایی داشته باشد. مثلاً ، در صورت کاهش اندازه بینی ، گاهی اوقات لب بالایی ممکن است به نسبت بینی کوچک ‌تر یا بزرگتر به نظر برسد.
  3. تعادل ظاهری بین لب ‌ها : در صورتی که بینی شما پس از جراحی شکل و اندازه متوازن ‌تری با سایر قسمت‌های صورت پیدا کند ، ممکن است لب ‌های شما نسبت به قبل بیشتر نمایان شده و فرم بهتری پیدا کند.
  4. تغییر در حجم لب : بسته به نحوه اجرای جراحی و تغییراتی که در ساختار بینی ایجاد می ‌شود ، حجم لب ‌ها نیز ممکن است تغییر پیدا کند. به عنوان مثال ، در صورت کاهش اندازه بینی ، لب‌های شما ممکن است به نسبت بزرگتر یا کوچکتر به نظر بیایند.
  5. تغییر در نمای خط لب : در بعضی موارد ، جراحی رینوپلاستی ممکن است با تغییر در ساختارهای اطراف آن ، تأثیری بر نمای خط لب داشته باشد ، به طوری که پس از جراحی ، نمای خط لب شما تغییر پیدا نماید.

تغییرات ظاهری لب پس از عمل بینی ممکن است به میزانی کم یا زیاد باشد و در همه افراد یکسان نیست ، همچنین بخشی از تغییرات مانند برجسته شدن لب ها بعد از عمل مربوط به تورم بوده و به مرور از بین می رود.

3.7 3 رای ها
امتیازدهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Scroll to Top