دلایل ایجاد فاصله بین لب و بینی بعد از جراحی بینی

عمل بینی ، یک جراحی زیبایی برای رفع نقایص بینی و افزایش هارمونی  آن با صورت می باشد. با این حال ، یکی از نگرانی های اساسی بیماران پس از رینوپلاستی ، ایجاد فاصله زیاد بینی آن ها با لب شان است. آیا این نگرانی جدی است ؟ آیا این فاصله زیاد همیشگی است ؟ با ما در تیم دکتر محسن رشیدی ، جراح بینی در زاهدان همراه باشید تا پاسخ تمامی سوالات تان در مورد دلایل ایجاد فاصله بین لب و بینی بعد از جراحی بینی بگیرید.

 

دلایل ایجاد فاصله بین لب و بینی بعد از جراحی بینی - دکتر محسن رشیدی

 

دلایل ایجاد فاصله بین لب و بینی بعد از جراحی بینی چیست ؟

زمانی که بحث عمل بینی یا رینوپلاستی به میان می آید ، بسیاری فکر می کنند که تنها عضوی که تحت تاثیر قرار می گیرد ، خود بینی است. از آنجایی که تنها ناحیه ای که جراح روی آن کار می کند بینی است ، این فرض به نظر درست می آید. با این حال ، مطالعات جدید JAMA Facial Plastic Surgery نشان داده است که ظاهر لب بالایی پس از عمل بینی ، اغلب تغییر می کند. معمولا یکی از اهداف این جراحی ، این است که برجستگی نوک بینی افزایش یابد. با توجه به این که زاویه بین نوک بینی و لب بالایی تغییر می کند ، اغلب منجر به افزایش قابل توجه فاصله و برآمدگی بین لب بالایی نیز می شود. جالب است بدانید که طی این مشاهده ، از بین 20 بیماری که تحت ارزیابی قرار گرفته بودند ، 18 نفر از آن ها تغییر ظاهر لب بالایی و بینی را نشان دادند ؛ یعنی 90 درصد از آن ها!

بنابراین باید بگوییم که اگر بعد از عمل زیبایی بینی خود افزایش فاصله را تجربه می کنید ، باید بدانید این اتفاق ، امری طبیعی است و برای اکثر افراد رخ می دهد. خوشبختانه ، معمولا فاصله بین بینی و لب با گذشت زمان کمتر می شود و به اصطلاح جا می افتد. در ادامه بیشتر راجع به این رخداد صحبت خواهیم کرد.

چرا بعد از عمل زیبایی بینی ، بین لب و بینی فاصله می افتد ؟

در حالت خوشبینانه ، معمولا نوک بینی به دلیل تورم و پانسمانی که بعد از عمل روی بینی شما صورت می گیرد ، بیش از حد سر بالا به نظر می رسد. پس از عمل بینی اکثر جراحان ، نوک بینی را با پانسمان به سمت بالا می برند تا در فرآیند پس از عمل ، نوک بینی به خوبی جا بیوفتد و دچار افتادگی نشود. این اتفاق معمولا باعث این می شود که فاصله بین لب و بینی زیاد و غیر طبیعی به نظر برسد. همین می شود که زیباجویان سریعا پس از عمل بینی شان به دنبال تزریق ژل لب هستند. به شما پیشنهاد می کنیم که عجله نکنید و صبور باشید. با خوابیدن تورم پس از عمل و جا افتادن بینی تان ، این فاصله طبیعی به نظر می رسد. شما می توانید نگرانی های تان را با بهترین جراح بینی زاهدان در میان بگذارید و در صورت نیاز ، به دنبال راه های جبران این فاصله باشید!

نقش اشتباهات جراح در فاصله زیاد بین لب و بینی

متاسفانه همیشه دلایل ایجاد فاصله بین لب و بینی بعد از جراحی زیبایی بینی ، به تورم و پانسمان منتهی نمی شود و اشتباهات پزشک و در نظر نگرفتن زوایای طلایی صورت هم ممکن است نقشی اساسی در این اتفاق ایفا کند. برخی از جراحان ، به طراحی و پیش بینی نتایج قبل از عمل بینی اعتقادی ندارند و سلایق خود را وارد می کنند. به همین دلیل ممکن است بیمار پس از عمل خود دچار مشکلاتی مثل فاصله زیاد لب و بینی ، عدم تناسب بینی با بقیه اجزای صورت، مشکلات تنفسی و غیره شوند. پیشنهاد می کنیم قبل از انجام این پروسه ، کاملا جراح خود را علایق و سلیقه خود آگاه کنید و به ایشان در مورد نتایجی که دوست ندارید ببینید ، گوشزد کنید.

دکتر رشیدی ، متخصص گوش ، حلق و بینی خوب در زاهدان ، از بهترین روش ها برای طراحی بینی بعد عمل شما استفاده می کنند و تصویر احتمالی بعد از عمل تان را به شما نشان می دهند ؛ بدین ترتیب تمامی نتایج مورد انتظار شما اتفاق می افتد و با مشکلاتی مثل فاصله زیاد لب و بینی بعد از عمل بینی مواجه نمی شوید. برای مشاوره و رزرو نوبت ، می توانید از شماره 09027240933 استفاده کنید.

 

دلایل ایجاد فاصله بین لب و بینی بعد از جراحی بینی - دکتر محسن رشیدی

علت تغییر شکل لبخند بعد از عمل بینی

گذشته از مشکل فاصله زیاد لب و بینی بعد از جراحی زیبایی بینی ، بسیاری از بیماران از تغییر شکل لبخندشان شکایت دارند. بعد از رینوپلاستی ، چند اتفاق می تواند بر روی لبخند شما تاثیر بگذارد ؛ اگر در قسمت پایین کلوملا (پل بین حفره های بینی) تغییر انجام شده باشد ، تورم در این ناحیه می تواند بر روی لب تاثیر بگذارد و باعث شود به طور موقت کمی پایین بیاید. طی دوره بهبودی پس از عمل که ممکن است چندین ماه طول بکشد ، لب شما به حال عادی بر می گردد. گاهی اوقات ، اگر حین جراحی کار زیادی در ناحیه کلوملا صورت بگیرد ، ماهیچه هایی که وظیفه بالاکشیدن لب را دارند به طور موقت ضعیف می شوند. این وضعیت پس از گذشت چندین ماه به حالت عادی بر می گردد ، اما اگر مشکل تا یک سال برطرف نشد باید توسط جراح خود مورد ارزیابی مجدد قرار گیرید.

باید بدانید مشکل تغییر لبخند شما نیست ؛ در واقع پایین آمدن لب بالایی شما است که در لبخند زدن خود را نشان می دهد. در برخی موارد ، بهترین جراح بینی زاهدان ، ممکن است برای رفع مشکل تغییر شکل لب تان موادی را در بین حفره های بینی تان قرار دهد تا از نوک بینی حمایت بیشتری کنند و اغلب این ماده ، یک پیوند غضروفی است که مانند یک ستون ، از نوک بینی حمایت می کند. این فرآیند بی خطر است ، اما در یک وضعیت بسیار نادر ممکن است به سمت لب لیز بخورد. با این حال جای نگرانی نیست و این مشکل به راحتی حل می شود.

راه های برطرف کردن ایجاد فاصله بین لب و بینی بعد از جراحی بینی

همانطور که اشاره کردیم ، در اکثر موارد با خوابیدن تورم های پس از عمل این مشکل حل می شود. تنها کافیست چندین ماه صبر کنید تا اثر پانسمان ها جا بیافتد و تورم ناشی از عمل بخوابد. آنگاه می توانید ببینید که فاصله بین لب و بینی تان کاملا طبیعی به نظر می رسد. اگر با گذشت یک سال همچنان فاصله زیاد لب و بینی بعد از عمل بینی تا رفع نشده است ، بهتر است با جراح خود مشورت کنید. یکی از روش هایی که معمولا بسیاری سراغ آن می روند ، تزریق ژل به لب بالایی است. همچین عمل لیفت لب نیز راهی تضمینی برای رفع این فاصله غیر طبیعی می باشد. در صورت نیاز به مشاوره و معرفی راه های رفع مشکل ، می توانید با شماره های دکتر رشیدی ، جراح بینی خوب در زاهدان ، تماس بگیرید و یا سوالات خود را در اینستاگرام ما مطرح نمایید.

09027240933 📞
09981067242 📞
instagram     📷

دلایل ایجاد فاصله بین لب و بینی بعد از جراحی بینی

برای درمان سریع تر تورم بین لب ها و بینی و کاهش فاصله بین لب و بینی بعد از جراحی چه باید کرد ؟

رعایت مراقبت های توصیه شده بعد از عمل بین تا حد زیادی به کاهش تورم لب و بینی کمک می کند ، از طرفی در ماه های اول بعد از رینوپلاستی ، بینی کمی از حالت طبیعی خود بالا تر قرار دارد که پس از مدتی تا چند میلی متر افتادگی پیدا کرده و فرم طبیعی پیدا می کند ، به همین دلیل پیشنهاد می شود از قضاوت کردن زود هنگام نتیجه جراحی بینی خودداری نمایید و تا پایان کاهش تورم و دوره نقاهت صبر کنید. در ادامه به نکات مهمی که به کوتاه تر شدن دوره نقاهت بعد از عمل و کاهش سریع تر تورم و کبودی لب ها و بینی بعد از رینوپلاستی کمک می کند ، اشاره شده است :

  • استفاده از کمپرس یخ : از جمله روش های موثر در تسریع تورم و کبودی بعد از جراحی است. برای چند روز متوالی بعد از عمل می توانید کمپرس را روزانه تا چندین مرتبه در روز برای مدت 20 دقیقه روی نواحی پیشانی و گونه های خود نگه دارید.
  • مصرف آناناس و کرفس : به دلیل ترکیباتی که در آناناس و کرفس وجود دارد ، در کاهش ورم و کبودی های بعد از عمل تاثیر بسزایی دارند ؛ از این رو مصرف آب کرفس و همچنین آناناس بعد از جراحی بینی توصیه می شود. همچنین می توانید از قرص آناهیل با مشورت پزشک برای کاهش تورم و کبودی های خود بعد از عمل بینی استفاده نمایید.
  • لازم است به میزان نمک مصرفی خود بعد از جراحی توجه داشته و مصرف آن را به حداقل میزان ممکن برسانید ؛ چرا که سدیم تورم در بافت های بینی را افزایش داده و دوره نقاهت شما را طولانی می کند. همچنین لازم است از مصرف خوراکی های سفت و مواد غذایی که نیاز به
  • جویدن طولانی مدت دارند ، حداقل تا یک هفته خودداری نمایید.
  • نوشیدن آب کافی از دیگر توصیه های مهم و موثر در جهت کاهش ورم بعد از عمل بینی است.
0 0 رای ها
امتیازدهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Scroll to Top