جراحی بینی در زاهدان + فیلم و عکس قبل و بعد از عمل

امروزه جراحی بینی در زاهدان یا رینوپلاستی یکی از دغدغه هایی است که تقریباً تمام قشر جامعه را درگیر خود کرده است. برخورداری از چهره ای زیبا و داشتن تناسب بین اجزای مختلف صورت باعث شده که طرفداران آن به مشاوره با پزشکان و صفحات مجازی روی بیاورند. وجود بینی در مرکز صورت و برجستگی آن توجه همگان را به خود جلب می کند و زیبایی یا عدم زیبایی آن بروی لب ها ، گونه ها و چشم ها تأثیر زیادی خواهد گذاشت. در روزگاری به سر می بریم که نه تنها خانم ها بلکه آقایان نیز درصدد کسب زیبا رویی هستند و قصد برطرف کردن عیوب این عضو مهم در صورت را دارند. اگر شما نیز از جمله افراد کاندید جهت عمل بینی در زاهدان هستید ، با ما همراه باشید تا در این مقاله تهیه شده توسط دکتر محسن رشیدی بهترین جراح رینوپلاستی زاهدان با این پروسه زیبایی بیشتر آشنا شوید.

جراحی بینی در زاهدان - دکتر محسن رشیدی

جراحی بینی در زاهدان

ابتدا باید دانست که اسکلت بینی ساختاری درونی و بیرونی دارد و آنچه که ما می بینیم با ساختار زیرین آن بسیار متفاوت است. بافت زیرین بینی از عضله و چربی تشکیل شده است و پوست روی این لایه را پوشانده است ، که این پوست در خانم ها نازک تر و در آقایان ضخیم تر می باشد. جراحی بینی در زاهدان با دکتر رشید ، بین یک تا چهار ساعت زمان می برد و رعایت نکات که در ادامه به آن ها اشاره شده است ، قبل و بعد از جراحی زیبایی بینی بسیار ضروری است. به طور کلی عمل بینی در زاهدان با دکتر محسن رشیدی به سه شکل طبیعی ، فانتزی و نیمه فانتزی صورت می گیرد. در عمل جراحی طبیعی بینی به صورت طبیعی است و زاویه میان بینی و لب بالا حدودا 90 الی 100 درجه است. در شکل فانتزی تغییرات زیادی به چشم می خورد و نوک بینی تا زاویه 100 تا 105 درجه به سمت بالا برده می شود و قوس پل بینی بسیار زیاد است. در شکل نیمه فانتزی جراحی های فانتزی و طبیعی در کنار یکدیگر قرار می گیرند و جلوه ای طبیعی به صورت می دهند.

انواع مدل های جراحی رینوپلاستی

طبیعی : عده ای از افراد ، بینی با ساختاری زیبا همراه با استخوانی صاف و نوک سربالا دارند ، در واقع جراحی زیبایی برای آن ها ملاک نبوده بلکه به منظور بهبود مشکلات اساسی تر جهت جراحی بینی در زاهدان مراجعه می کنند. برای مثال انحراف بینی که تاثیری بر ساختار کلی بینی ندارد ، پولیپ بینی و هر نوع عارضه ای که بتواند تنفس درست بیمار را دچار اختلال کند در پروسه عمل بینی طبیعی بهبود پیدا خواهد کرد. جراح در این تکنیک تمرکز اصلی خود را بر روی تنفس بیمار می گذارد و سپس در صورت تمایل بیمار ایرادات جزئی بینی را بر طرف می کند.

فانتزی : این فرم از بینی در خانم ها بسیار بیشتر از آقایان به کار گرفته می شود. تغییرات ایجاد شده در این فرم از بینی ها حتی از نوع نیمه فانتزی بیشتر است ، ساختار بینی ، نوک و تیغه بینی همراه با حفره های بینی بسیار کوچک خواهند شد. البته بهتر است بدانید که افراط در کوچک شدن و اعمال تغییرات بر روی ظاهر بینی می تواند سبب بروز مشکلات تنفسی در زیبا جویان شود.

نیمه فانتزی : خانم ها و عده ای از آقایان طرفدار کوچک شدن ساختار کلی بینی ، سربالایی شدن نوک بینی و صاف شدن تیغه بینی خود هستند. تغییراتی ایجاد شده در این فرم از بینی به نسبت طبیعی کمی بیشتر بوده که انحا و سربالایی نوک بینی به آسانی قابل مشاهده می باشد. در واقع این فرم حد فاصل میان بینی های طبیعی و عروسکی است.

تصاویر قبل و بعد از عمل بینی با دکتر رشیدی در زاهدان

                   جراحی بینی در زاهدان - دکتر محسن رشیدی        جراحی بینی در زاهدان - دکتر محسن رشیدی

برای دریافت مشاوره و اخذ نوبت از دکتر محسن رشیدی همین حالا فرم تماس زیر را پر کنید.

صحبت های دکتر محسن رشیدی ، جراح بینی زاهدان را در خصوص انواع مدل های عمل زیبایی بینی و روش های جراحی ، در فایل صوتی زیر می توانید گوش دهید :

چقدر زمان لازم است تا پروسه رینوپلاستی پایان یابد ؟

مشکلات ظاهری و تنفسی در هر فردی با دیگری یکسان نمی باشد ، بنابراین برخی نیازمند انجام تغییرات بسیار زیاد خواهند و برخی دیگر نه. بنابراین به طور کلی زمان مورد نیاز در این پروسه زیبایی حدود 4 الی 5 ساعت بوده به نسبت نیاز شما متغیر خواهد بود.

دوره ریکاوری بعد از عمل بینی

با وجود اعمال تغییرات بر ساختار بینی طی جراحی بینی در زاهدان ، تراشیدن یا شکستن استخوان بینی و ایجاد برش های بسیار زیاد بر روی پوست بینی ، دوره نقاهت زیبا جو با التهاب ، تورم و عوارض جانبی نیز همراه می باشد. حتی ممکن است در برخی موارد نیاز پیوند استخوانی صورت گیرد که عوارض جانبی عمل بینی را تشدید خواهد کرد. دکتر رشیدی ، جراح بینی زاهدان با توجه به اطلاعات کافی که از موارد دارد حتما توصیه می کند تا اقداماتی را انجام دهید تا در کوتاه ترین زمان بهبود یابید. اگر با خونریزی بینی مواجه شدید ، نگران نشوید ، در یک الی دو هفته ابتدایی این عارضه طبیعی بوده که با صبر و انجام اقدامات توصیه شده بهبود می یابد. بنابراین بهتر است بدانید که ممکن است دوره بهبودی شما حدود 6 الی 1 سال زمان ببرد. بنابراین برای رسیدن به نتیجه نهایی از رینوپلاستی اقدامات مراقبتی را به درستی و با دقت بالایی انجام دهید.

جراحی بینی در زاهدان به چه افرادی پیشنهاد نمی شود ؟

 1. دختران و پسران زیر سن 16 سال
 2. اگر دچار بیماری های خاص یا عفونی هستید ، حتماً باید از عمل زیبایی بینی اجتناب کنید. زیرا این کار سبب تضعیف سیستم ایمنی بدن زیبا جو نیز خواهد شد.
 3. اگر ورزش خاصی را دنبال می کنید که احتمال آسیب رساندن به بینی در آن وجود دارد ، مانند کشتی ، پزشک را مطلع کنید. امکان اینکه پزشک شما را از عمل منصرف کند بسیار زیاد است.
 4. مصرف سیگار یکی دیگر از نکاتی است که باید نسبت به آن بعد از جراحی بینی در زاهدان حساس بود. زیرا برای بیهوش شدن فرد سیگاری به دوز بیشتری از مواد بیهوش کننده نیاز است و از طرفی این افراد نسبت به افراد عادی دیر تر به هوش می آیند. لازم است چنین افرادی تا دو هفته قبل از عمل و تا سه ماه بعد از آن از کشیدن سیگار اجتناب کنند.
 5. بارداری و شیردهی یکی دیگر از نکاتی است که در زمان آن باید از عمل دوری کرد. زیرا داروهایی که حین عمل و بعد از آن مصرف می شوند تأثیرات منفی ای بر روی جنین و نوزاد می گذراند.

جراحی بینی در زاهدان - دکتر محسن رشیدی

تغییرات لازم طی پروسه عمل زیبایی بینی چگونه ایجاد می شود ؟

بیهوشی : بهتر است بدانید که در هر حال پروسه عمل بینی در زاهدان و سایر شهرها با استفاده از ماده بیهوشی انجام می شود ، تا زیبا جو در طی جراحی زیبایی بینی دردی را احساس نکند و جراح تمرکز کافی جهت اعمال تغییرات لازم داشته باشد.

برش : برش های لازم تنها به روش باز یا بسته انجام خواهد شد. بنابراین با توجه به نظر پزشک در صورت نیاز به اعمال اصلاحات بسیار زیاد تکنیک باز و در صورت اعمال اصلاحات ناچیز و کم تکنیک بسته نیز انتخاب خواهد شد.

تغییر ساختار استخوان بینی : اصلی ترین مرحله در پروسه جراحی بینی در زاهدان ، اعمال تغییرات لازم بود ، در واقع در این مرحله تمامی اقدامات لازم از جمله تغییر اندازه بینی ، ایجاد تقارن میان هر دو حفره و انحراف ، ناهمواری ها و سایر اصلاحات دیگر انجام خواهد شد. ممکن است در این مرحله و در مواقع مورد نیاز نیز پیوند استخوانی صورت گیرد تا بینی بتواند ساختار تازه خود را به خوبی حفظ کند و به مرور زمان دچار افتادگی نشود.

بستن برش های ایجاد شده : بعد از آن که جراح خوب برای عمل بینی در زاهدان ، اصلاحات لازم را تکمیل کرد ، برش های داخلی با استفاده از بخیه های جذبی بسته می شوند ، اما برش های خارجی با بکارگیری از بخیه های نیاز به کشیدن بسته شده و لازم است زیبا جویان با گذشت هفت الی ده رو از جراحی بینی خود برای کشیدن آن ها به پزشک مراجعه کنند.

ابزار های محافظتی : در پایان عمل زیبایی بینی ممکن است دکتر محسن رشیدی ، بهترین جراح بینی در زاهدان به منظور حفظ و تثبیت ساختار بینی زیبا جو از ابزار هایی همچون اسپلینت و گچ بینی و غیره استفاده کند ، که با گذشت هفت الی ده روز در زمان مراجعه جهت کشیدن بخیه ها توسط پزشک نیز برداشته خواهند شد.

موارد ممنوعه بعد از جراحی بینی

در ویدیو زیر می توانید نکات مهمی که دکتر محسن رشیدی ، جراح بینی خوب در زاهدان در خصوص موارد ممنوع بعد از عمل رینوپلاستی اشاره کرده است را مشاهده نمایید.

 

ورزش بعد از جراحی زیبایی بینی

با توجه به تغییرات ایجاد شده ، توصیه می شود افراد در یک بازه زمانی از پیش تعیین شده به خوبی استراحت کنند. بینی با توجه به تغییراتی که در آن اعمال شده است استحکام خود را از دست می دهد ، به همین منظور انجام ورزش می تواند به آن آسیب وارد کند و هر گونه عوارض جانبی ، همانند تورم و التهاب ، به خصوص خونریزی را افزایش دهد. در نتیجه ورزشکاران که بینی خود را جراحی کرده اند ، باید بدانند در روز های ابتدایی تنها می توانند در مسافت های کوتاه و در زمان هایی کوتاه به آرامی پیاده روی کنند و از ماه های دوم و سوم با احتیاط بسیار زیاد ورزش تخصصی خود را به آرامی با وزنه هایی بسیار کم آغاز کنند. البته تمامی این موارد به شرایط شما و روند بهبودی تان بستگی دارد که زمان مناسب جهت آغاز تمرینات ورزشی از جانب دکتر خوب عمل بینی زاهدان ، به شما زیبا جویان توصیه خواهد شد.

نکات ضروری قبل از اقدام به رینوپلاستی

 • از دو هفته قبل از مصرف داروهایی مانند آسپرین و پروفن خودداری شود.
 • باید پزشک از بیماری هایی که فرد به آنها مبتلا است و داروهای خوراکی یا موضعی که استفاده می کند ، مطلع شود.
 • در ابتدا باید با یک متخصص آگاه و باتجربه مشورت کنید ، که ترجیحاً از دانش ریاضی و زیبایی شناسی کافی مطلع باشد.

نمونه کارهای جراحی بینی در زاهدان با دکتر محسن رشیدی

انواع روش های عمل بینی بهترین جراح بینی زاهدان

عمل درمانی بینی

عمل بینی با دکتر رشیدی در زاهدان ، با سه هدف درمانی ، زیبایی و ترمیمی صورت می گیرد. عمل درمانی بینی در بیماری هایی نظیر پولیپ بینی صورت می گیرد. این بیماری در اثر عفونت یا آلرژی به وجود می آید و مجاری تنفسی را مسدود می کند و باعث اختلال در تنفس افراد می شود. پولیپ بینی در بیمارانی که آسم دارند به وفور دیده می شود و با خشک کردن راه تنفسی مشکلات زیادی را برای بیماران ایجاد می کند. انحراف بینی ، آسیب به غضروف میانی دو حفره ی بینی از دیگر بیماری ها به شمار می رود که نیاز به جراحی بینی در زاهدان دارد. باید توجه داشت که اگر عمل جنبه ی درمانی داشته باشد ، ممکن است بیمه بخشی از هزینه ی جراحی زیبایی بینی را پرداخت کند.

عمل ترمیمی بینی

عمل های ترمیمی به منظور رفع مشکلات تنفسی از قبیل خر و پف و باز کردن مجاری تنفسی صورت می گیرد. در برخی موارد پیش می آید که بیمار با عوارض ناخواسته ای همچون عدم قرینه بودن سوراخ های بینی ، انسداد مجاری تنفسی ، افتادگی دریچه ی خارجی و داخلی بینی ، ایجاد بافت ضخیم اسکار به صورت داخلی و خارجی به روی بینی و غیره رو به رو شود که در این صورت به عمل جراحی ترمیمی نیاز دارد.

عمل زیبایی بینی

عمل های زیبایی به روی بینی هایی با ساختار گوشتی و استخوانی یا حتی بینی هایی با داشتن قوز صورت می گیرد. در بینی های گوشتی بافت چربی بیشتر و پوست ضخیم تر است و عمل مشکل تر از عمل بینی استخوانی است. گاه برای انجام این عمل به غضروف نیاز هست که از ناحیه ی پشت گوش یا دنده ی فرد و یا حتی غضروف مصنوعی برداشته می شود. بینی استخوانی از غضروف مستحکم تشکیل شده و دوره ی نقاهت و کبودی در آن کوتاه تر از جراحی بینی گوشتی است.

سه ماه بعد از جراحی بینی با دکتر رشیدی

تکنیک ها عمل زیبایی بینی در زاهدان با دکتر رشیدی

عمل بینی در زاهدان با دکتر محسن رشیدی ، به صورت کلی به دو روش باز و بسته انجام می شود. روش باز که در آن جراح بینی خوب در زاهدان به ساختار بینی ، غضروف و استخوان های آن اشراف کامل دارد و به طور معمول عمل بهتری محسوب می شود و در عین حال که باعث درد و تورم بیشتر می شود ، تغییرات چشمگیر تری را در بینی به وجود می آورد. اما در روش بسته که تمام برش ها و اصلاحات در داخل بینی بیمار انجام می شود ، میزان تغییرات ایجاد شده بسیار ناچیز بوده و تورم کمتری پس از آن با زیبا جویان همراه است. البته این تکنیک همانند روش باز بهترین دکتر عمل بینی دسترسی کافی برای اعمال تغییرات داشته ، اما با توجه به دقت و تمرکز بالا به هنگام جراحی بینی در زاهدان بیشتر از نوع باز بکارگرفته می شود و تنها در اصلاح اختلالات جزئی روش بسته بسیار کاربردی خواهد بود.

حفظ ساختار بینی با گچ

بعد از اتمام فرایند جراحی رینوپلاستی ، برای آن بتوان ساختار بینی را در محل جدید خود حفظ کرد ، جراح از گچ بینی استفاده می کند. این ابزار به مدت یک هفته الی ده روز بر روی بینی باقی می ماند و سپس توسط پزشک برداشته می شود.

نکته : برخورد آب به گچ می تواند به این ابزار آسیب برساند و کارایی خود را از دست دهد. در نتیجه تا زمان مراجعه به پزشک از آن به خوبی استفاده کنید.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

 1. از کمپرس سرد برای رفع تورم استفاده شود.
 2. از استعمال دخانیات و مصرف نوشیدنی های حاوی الکل بپرهیزید.
 3. به طور معمول عمل بینی در ایران میزان بالایی دارد و رو به رشد است.
 4. تا هشت ساعت بعد از جراحی بینی بهتر است افراد از مواد غذایی استفاده نکنند.
 5. توصیه می شود زیبا جو به مقدار کافی آب بنوشد و بدن خود را هیدراته نگه دارد.
 6. به منظور باز کردن حفره های بینی هرگز هوا را با فشار از بینی خود خارج نکنید.
 7. تا دو ماه از عینک استفاده نکنید یا از عینک های بدون پل و لنز های طبی استفاده کنید.
 8. به هنگام استراحت به صورت طاق باز بخوابید و با استفاده از دو بالشت سر خود را بالا نگه دارید.
 9. تا زمانی که بینی پانسمان دارد از شستشوی صورت خود خودداری کنید تا پانسمان تان جا به جا نشود.
 10. از خوردن غذاهای سفت همانند ته دیگ خودداری شود و از غذاهای آبکی و نرم و حاوی فیبر بالا استفاده شود.
 11. طبق گفته های بهترین دکتر عمل بینی زاهدان ، بعد از جراحی زیبایی بینی تهوع ، استفراغ خونی و خونابه از بینی و تورم و کبودی امری عادی است که سه تا پنج روز طول می کشد.
 12. مصرف خوراکی هایی همچون نمک و مواد غذایی تند می تواند تورم و التهاب بینی را افزایش دهد ، بنابراین از مصرف آن ها خودداری کنید.
 13. از عطسه و سرفه بعد از جراحی بینی در زاهدان جلوگیری شود و یا در صورت اضطرار دهان تا جای ممکن باز شود تا هوا با فشار بیشتری از دهان خارج شود.

سن مناسب برای جراحی بینی

خوشبختانه ، یکی از ویژگی های مثبت جراحی بینی در کنار بیشمار ویژگی مثبت این عمل زیبایی ، این است که در خصوص سن برای قرار گرفتن تحت عمل ، هیچگونه محدودیتی وجود ندارد ، به این معنی که اگر این جراحی ، یکی از برنامه های زندگی شما بوده ولی بنا به دلایلی تا کنون موفق به انجام آن نشده اید و اکنون در دهه های بالای زندگی تان به سر می برید ، جایی برای نگرانی وجود ندارد و شما همچنان می توانید برای ارتقا دادن جذابیت ظاهری تان برای این عمل زیبایی اقدام کنید.
اما نکته حائز اهمیت دراین خصوص این است که با توجه به اینکه ساختار های بافت بینی تقریباً در پایان دوره نوجوانی ، حدوداً 18 سالگی کامل می شوند ، لذا لازم است بیمار تا زمان رشد کامل بینی و اصطلاحاً به بلوغ رسیدن بینی ، دست نگه دارد و بعد از کامل شدن رشد این عضو ، برای جراحی اقدام کند. البته ، هر چند بعد از این سن ، محدودیت سنی برای جراحی زیبایی بینی وجود ندارد ولی با توجه به اینکه پوست یکی از مولفه های تعیین کننده در نتیجه جراحی است و از طرف دیگر ، با بالا رفتن سن ، کیفیت پوست از نظر خاصیت ارتجاعی ، کاهش می یابد ، لذا بهتر است انجام این عمل زیبایی را زیاد به تعویق نیاندازیم. به مرور زمان ، تولید کلاژن در بدن کاهش پیدا می کند و با توجه به اینکه کلاژن نقش مهمی در حالت ارتجاعی پوست دارد بنابراین ، به مرور این کیفیت ، در پوست از بین می رود و پوست ، بعد از جراحی ، نمی تواند به خوبی با شکل و فرم جدید ایجاد شده در بینی ، سازگار شود.
مراجعه به پزشک ، جهت قرار گرفتن تحت معاینه و بررسی ویژگی های بینی از جمله پوست ، یکی از اقدامات ضروری در فرایند تصمیم گیری برای قرارگرفتن تحت این جراحی است.

استفاده از غضروف در جراحی بینی

گرافت ها در رینوپلاستی وابسته به وضعیت بافت های درمانی می باشند. با توجه به اینکه غضروف در رینوپلاستی اولیه نیز به کار می رود اما اغلب در عمل های ترمیمی و در ساختار بینی ضعیف شده بیشتر کاربرد دارد. این روش به جراح اجازه می دهد که به تقویت چارچوب بینی و بخش های از دست رفته کمک کند. بعضی از متداول ترین استفاده های غضروف شامل موارد زیر می باشد :

تقویت نوک بینی : در عمل بینی معمولا استفاده از گرافت ها برای تقویت چارچوب بینی در بیمارانی است که غضروف نوک بینی آن ها افتاده و ضعیف است. در این صورت جراح رینوپلاستی زاهدان ، توسط گرافت ساختار نوک بینی را با هدف ظاهری برجسته و متوازن شکل می دهد.

بهبود جریان هوا در بینی : گرافت ها ، برای پیشگیری از بروز مشکلات عملکرد تنفسی که از تخریب مجاری بینی حاصل شده و گشاد کردن یا صاف کردن مجرای جریان هوا مورد استفاده قرار می گیرند. گاهی غضروفی که از دیواره های جانبی بینی پشتیبانی می کند باید اصلاح شود ؛ زیرا در موقعیت مناسبی قرار ندارد.

تفاوت جراحی بینی بسته و باز

هر کدام از این روش ها از قابلیت خاصی برخوردار می باشند. در عمل زیبایی بینی ، غضروف و استخوان تغییر داده می شوند و که تنها با این دو روش بسته و باز می توان به ساختار بینی و اعمال تغییر روی آن ها دست پیدا کرد. در طی جراحی بینی از طریق روش بسته ، دو برش داخل بینی ایجاد می شود. از طریق این برش ها در بینی تغییراتی ایجاد می شود. اما در جراحی زیبایی بینی باز همان دو برش به اضافه برشی دیگر در ستونچه بینی که به آن ترانس کلوملا می گویند توسط پزشک اعمال می شود. با برش کلوملا این امکان به جراح داده می شود که پوست بینی را کنار بزند و با دید کافی اقدام به اصلاح ایرادات کند.

تفاوت عمل جراحی بینی زنان و مردان چیست ؟

افراد به دلایل متعددی برای جراحی بینی خود اقدام می کنند ؛ از بهبود ظاهر صورت گرفته تا تقارن و یا مسائل پزشکی. به طور کلی ، تفاوت عمل جراحی بینی زنان و مردان در اهداف عمل و تفاوت های آناتومیکی آن ها خلاصه می شود. مردان بیشتر تمایل دارند نوک بینی صاف تری داشته باشند و جذابیت های چهره مردانه آن ها تغییری پیدا نکند. از طرفی خانم ها بیشتر نوک بینی کمی رو به بالا و بینی ظریف تر را ترجیح می دهند.

تفاوت های آناتومیکی در مردان و زنان

یکی از مهم ترین تفاوت های عمل جراحی بینی زنان و مردان ، بخاطر تفاوت های آناتومیکی آن ها است. اکثر مردان ، پوست ضخیم تری نسبت به خانم ها دارند که این امر در انتخاب روش های درمانی و زیبایی آن ها تعیین کننده خواهد بود. همچنین مردان پل بینی بلندتری داشته و متوسط عرض بینی بیشتری دارند. آقایان همچنین معمولا بینی بزرگ تر و بلندتری نسبت به خانم ها دارند ؛ در برخی موارد ممکن است به دنبال روش های جراحی زیبایی بینی باشند تا بینی خود را کوچک تر کنند و یا کمی در شکل آن تغییر دهند تا کمتر به چشم بیاید. بسته به نژاد ، عرض بینی و قوز آن نیز می تواند تفاوت زیادی داشته باشد.

تفاوت میزان تقاضای جراحی بینی مردان و زنان

طبق گزارشات ، در سال ۲۰۱۸ بیش از ۷۵ درصد متقاضیان عمل های بینی خانم بودند و حدود ۲۵ درصد آن ها مرد بودند. اینطور به نظر می آید که عمل بینی در بین خانم ها ، محبوب تر از آقایان است. اما در سال های اخیر شاهد افزایش عمل بینی در میان مردان نیز بوده ایم.

جراحی بینی در زاهدان - دکتر محسن رشیدی

دیگر تفاوت های جراحی بینی خانم ها و آقایان

هدف از جراحی بینی آقایان ، بیشتر اصلاح ناهنجاری های داخلی و در عین حال حفظ خطوط طبیعی و ظاهر مردانه است. به طور خاصی ، ما شاهد تفاوت عمل جراحی بینی زنان و مردان به صورت زیر شدیم :

 • قسمت بالایی یا پل بینی مردان اغلب صاف تر و پهن تر است. قسمت پل بینی خانم ها کمی باریک تر است و ۱ تا ۲ میلی متر بیشتر از آقایان انحنا دارد.
 • نوک بینی مردان پهن تر است و انحنایی ندارد. در حالت ایده آل ، بینی مردان باید در حالت خنثی باشد و نباید به سمت بالا برده شود.
 • پوست بینی مردان ضخیم تر از زنان است که می تواند محدودیت هایی در جراحی ایجاد کند و دوره ریکاوری را افزایش دهد.
 • زاویه کلوملای بینی (خطی که حفره های بینی را از هم جدا می کند) در مردان تقریبا ۹۰ درجه است. در حالی که این زاویه در زنان باید ۹۵ درجه باشد.

فیلم جراحی بینی مردانه با نتیجه کاملا طبیعی

عمل جراحی بینی آقایان و خانم ها چه تفاوتی دارد ؟

با توجه به تکنیک اصلی جراحی که برای رینوپلاستی استفاده می شود ، تفاوت چندانی بین عمل بینی خانم ها و آقایان وجود ندارد. برای مثال ، روش رینوپلاستی باز برای مردان از طریق برش کوچک انجام می شود ، درست مشابه جراحی زنان. به طور مشابهی ، تکنیک رینوپلاستی بسته که با استفاده از برش های کوچک داخل سوراخ بینی ایجاد می شود نیز ، بدون توجه به جنسیت بیمار صورت می گیرد.

با این حال ، همانطور که گفتیم جدا از روش های اصلی جراحی ، عمل بینی اغلب از نظر اهداف زیبایی و ویژگی های آناتومیکی زنان و مردان متفاوت است. علاوه بر این ها ، نیازهای منحصر به فرد بیمار نیز نقش بسیار بیشتری نسبت به ویژگی های طبیعی زنان و مردان ایفا می کند. از آنجایی که رینوپلاستی یک درمان قابل تنظیم است و بر اساس آنچه بیمار می خواهد صورت می گیرد ، استاندارد های جنسیتی کمرنگ می شوند.

دکتر محسن رشیدی در طول مشاوره شخصی شما ، ارزیابی های کاملی از بینی شما انجام می دهند و کاملا نیازها و اهداف شخصی شما را در نظر می گیرند. به طور کلی ، هدف مرکز ما این است که برای هر فرد، با رویکردی خلاقانه عمل کنیم و با توجه به ویژگی های فردی و سلیقه شما پیش برویم.

جراحی بینی در زاهدان - دکتر رشیدی

 

7 نکته مهم در تغذیه بعد از جراحی بینی

 1. یکی از نکات مهم در تغذیه بعد از عمل بینی در روزهای اولیه بعد از انجام این پروسه ، مصرف غذاهای نرم است ؛ بنابراین شما باید در این دوران از مصرف غذاهای سفت و غذاهایی که نیاز به جویدن زیاد دارند ، خودداری نمایید. به این ترتیب از ایجاد فشار به بینی جلوگیری و شدت التهابات جلوگیری خواهد شد.
 2. ممکن است بعد از انجام عمل زیبایی بینی به دلیل استفاده از داروی بیهوشی ، مصرف داروهای مسکن و آنتی بیوتیک برخی از افراد دچار حالت تهوع شده و میلی به خوردن غذا نداشته باشند ، از طرفی مصرف مواد غذایی مفید در این دوران حائز اهمیت بوده و به تسریع روند بهبودی کمک زیادی می کند ؛ به همین دلیل نباید از مصرف خوراکی های مفید در این دوران غافل شد. برای این منظور اگر حس خوبی به غذا ندارید ، می توانید از نوشیدنی های مفید و آب میوه های طبیعی برای رساندن مواد مغذی و ویتامین های مورد نیاز به بدن استفاده نمایید.
 3. لازم است مواد غذایی که مصرف می کنید ، دارای دمای مناسبی باشد. غذاهای منجمد و یا خیلی سرد و همچنین غذاهای داغ که دمای بالایی دارند ، برای تغذیه بعد از جراحی بینی مناسب نیستند و می توانند منجر به ناراحتی و درد شوند.
 4. بهترین میوه بعد از عمل زیبایی بینی ، آناناس می باشد. توصیه می شود چند روز قبل از انجام جراحی ، مصرف این میوه را آغاز نمایید ؛ چرا که آناناس در نتیجه رینوپلاستی تاثیرات فوق العاده ای دارد و می تواند در کاهش تورم و کبودی ها بعد از عمل موثر واقع شود.
 5. آب کرفس نیز می تواند در کاهش کبودی و تورم بعد از عمل بینی بسیار موثر باشد. برای بهتر شدن طعم این نوشیدنی می توانید آن را با سیب و یا هویج مخلوط کرده و سپس میل نمایید.
 6. برای کمک به تسریع روند بهبودی حتما پروتئین ها را در برنامه غذایی خود بعد از جراحی زیبایی بینی جای دهید.
 7. برای جلوگیری از ابتلا به یبوست که در بسیاری از بیماران بعد از جراحی بینی به دلیل استفاده از داروی بیهوشی و عدم تحرک شایع است ، توصیه می شود از غذاهای حاوی فیبر استفاده نموده و حتما آب و مایعات بیشتری بنوشید.

فیلم نحوه صحیح چسب زدن به بینی بعد از عمل

دلایل گرفتگی بینی بعد از عمل

اکثر ما از عوارض جانبی واضح عمل بینی ، مثل تورم و کبودی با خبر هستیم ؛ اما باید بدانید که این ها تنها عوارضی نیستند که پس از رینوپلاستی باید منتظرشان باشید ! گرفتگی بینی نیز یکی از مواردی است که اکثر بیماران تقریبا بلافاصله بعد از جراحی بینی آن را تجربه می کنند. این گرفتگی مانع از تنفس آزادانه می شود و نفس کشیدن از طریق بینی را دشوار می سازد.
برای خلاص شدن از گرفتگی بینی بعد از عمل ، ابتدا باید دلیل آن را پیدا کنید. پیشنهاد می کنیم در صورت ادامه دار شدن گرفتگی بینی خود به متخصص مراجعه کنید تا با معاینه متوجه علت اصلی این اتفاق شود. با این حال ، دلایل گرفتگی بینی بعد از عمل معمولا به سه مورد خلاصه می شوند:

اشتباهات جراح : در صورتی که نوع جراحی نادرستی روی صورت شما انجام شود و یا جراح حین عمل مرتکب اشتباه شود، ممکن است با گرفتگی بینی رو به رو شوید.

نیاز به جراحی ترمیمی : در صورتی که گرفتگی و مشکل تنفسی که بعد از عمل سراغ بیمار می آید به علت انحراف تیغه بینی ، آلرژی ، پولیپ و… باشد ، جراحی ترمیمی باید در نظر گرفته شود. در این موارد پیشنهاد می شود توسط متخصص گوش حلق و بینی ارزیابی شوید.

عوارض طبیعی عمل : با توجه به خونریزی و تورمی که هنگام و بعد عمل بینی تجربه می کنید ، تجربه عوارضی مثل گرفتگی طبیعی است. اگر گرفتگی بینی تان ادامه دار شده است (بیش از چند هفته) و یا به حدی رسیده که قادر به تحمل آن نیستید ، باید جراح خود را مطلع کنید.

راه های برطرف کردن گرفتگی بینی بعد از عمل

پیشتر دلایل گرفتگی بینی بعد از جراحی بینی را برسی کردیم ؛ اما حال می خواهیم ببینیم راهی برای خلاص شدن از دست این مشکل وجود دارد یا خیر ؟

از آنجایی که یکی از آزاردهنده ترین عوارضی که بیمار تجربه می کند گرفتگی بینی بعد از عمل است ، مهم است که بدانید آیا راه درمانی وجود دارد ؟ پس از جراحی بینی ، شما در دوره نقاهت قرار می گیرید و بینی تان ورم می کند ؛ این تورم مجاری بینی را محدود می کند و تنفس از طریق بینی را دشوار می سازد مهم است بدانید که گرچه احساس می کنید که گرفتگی بینی تان ناشی از مخاط است ، اما در اصل این امر به علت تورم بافت ها رخ می دهد. بسیاری از بیماران مرتکب اشتباه می شوند و فکر می کنند با فین کردن می توانند راه بینی خود را باز کنند.اما فین کردن حداقل تا ۲-۳ هفته پس از جراحی بینی می تواند به ساختارهای در حال ترمیم بینی آسیب بزند و نتایج منفی به بار بیاورد تا زمانی که پزشک به شما اجازه دهد ، اقدام به کارهایی مثل فین کردن نکنید.
یکی از بهترین راه های رفع گرفتگی بینی بعد از عمل ، استفاده از اسپری بینی سزالین است. به طور متوسط شما پس از ۱ تا ۳ هفته بعد از عمل بینی ، احساس راحتی بیشتری هنگام تنفس با بینی خواهید داشت ؛ اگر چه برخی بیماران ممکن است چندین ماه گرفتگی و احتقان بینی را تجربه کنند.

چرا بعد از عمل بینی در تنفس مشکل پیدا کرده ام ؟

مجددا تاکید می کنیم که بسیاری از گرفتگی ها و دیگر مشکلات تنفسی ، تنها در هفته های اول جراحی بینی رخ می دهد ؛ این گرفتگی ها در حالت طبیعی به علت تورم و خونریزی به وجود می آیند. با این حال در موارد دیگر ، اشتباهات پزشکی ، انتخاب نوع اشتباه روش رینوپلاستی و وجود پولیپ یا انحراف بینی می تواند دلیل مشکلات تنفسی باشد.

اگر جراح بینی زاهدان ، نتواند مشکل انحراف بینی یا پولیپ بیمار را به خوبی درمان کند ، مشکل تنفسی فرد پابرجا خواهد بود ؛ حتی ممکن است مشکلاتی چون خروپف ، آپنه خواب ، سردردهای سینوسی و … هم به آن اضافه شود.

بسیار مهم است که پزشک جراح به خوبی شما را ارزیابی کند و مناسب ترین روش رینوپلاستی را انتخاب نماید.

خونریزی های بعد از عمل بینی

در ابتدا باید بگوییم که خونریزی بعد از جراحی بینی طبیعی بوده و بخشی از پروسه بهبودی به شمار می آید. خونریزی بلافاصله بعد از جراحی تا چند روز نخست پس از عمل کاملا نرمال و شایع است. به همین منظور بعد از جراحی از پانسمان کوچکی در قسمت سوراخ های بینی شما استفاده خواهد شد که این پانسمان به جذب خونریزی بعد از عمل بینی کمک می کند. برای جلوگیری از بروز عفونت لازم است هر چند وقت یک بار که پانسمان شما خونی شد آن را تعویض نمایید. همچنین دقت داشته باشید که هرگونه فشار و دستکاری کردن بینی علاوه بر عوارض جدی می تواند منجر به تشدید خونریزی شود ؛ بنابراین از دستکاری کردن و فشار دادن بینی پرهیز نمایید. علاوه بر این ، طی دوران بهبودی خود هرگز فعالیت های شدید نداشته باشید و بیشتر استراحت کنید.

فین کردن در روزهای نخسین پس از عمل نیز بسیار خطرناک است ؛ چرا که می تواند باعث باز شدن بخیه ها شده و خطر خونریزی را به همراه داشته باشد. توجه داشته باشید که خونریزی مداوم از بینی پس از عمل طبیعی نیست. در صورتی که خونریزی تان بعد از چند روز اول کاهش پیدا نکرد و متوقف نشد، به جراح خود اطلاع دهید.

چرا بعد از عمل بینی خونریزی داریم ؟

خونریزی های بعد از جراحی بینی ، به خصوص در روزهای نخسین امری طبیعی است. از آنجایی که رینوپلاستی روشی تهاجمی است ، موجب می شود تا برخی رگ های خونی در طی این جراحی دچار آسیب شوند که با خونریزی همراه هستند. اما برخی از عوامل می تواند در افزایش و یا کاهش خونریزی بعد از جراحی بینی موثر باشد که عبارتند از :

 • بالا بودن فشار خون : یکی از دلایل آزمایش قبل از بینی ، این است که پیشینه بیماری ها و وضعیت سلامتی شما بررسی شود. بالا بودن فشار خون می تواند یکی از مهم ترین دلایل خونریزی بعد از عمل باشد. افراد دارای فشار خون یا هایپرتنشن ، معمولا با مراقبت بیشتری تحت عمل قرار می گیرند و نیاز به مواظبت بیشتری در دوره نقاهت خود دارند.
 • مصرف داروهای ضد انعقاد خون : آسپرین و داروهای که باعث رقیق شدن خون شما می شوند ، بر خونریزی پس از عمل بینی تاثیر دارند. داروهایی مثل ایبوپروفن ، ناپروکسن و دیکلوفناک هم که اثری تسکین دهنده دارند ، ممکن است اثر ضد انعقادی داشته باشند. قبل و بعد از عمل رینوپلاستی باید از مصرف چنین داروهایی خودداری کرد.
 • خشک شدن بینی بعد از رینوپلاستی : اگر بینی تان بعد از عمل با خشکی ادامه دار رو به رو باشد ، با مشکلاتی مثل ترک خوردن مخاط و خونریزی رو به رو خواهید شد. برای جلوگیری از خونریزی بینی، خشکی و ترک خوردن مخاط ، توصیه می شود بینی خود را با سرم های مخصوص شستشو دهید.
 • پارگی بیشتر عروق خونی : افرادی که برای عمل زیبایی بینی خود تحت جراحی های سنگین تری قرار می گیرند ، مانند افراد دارای انحراف شدید بینی ، با پارگی بیشتر عروق رو به رو هستند ؛ به همین دلیل این افراد با خونریزی بیشتری بعد از جراحی بینی رو به رو هستند.
 • مصرف داروهای بیهوشی : حتما می دانید که بیمار قبل از شروع جراحی بینی ، باید تحت بیهوشی قرار گیرد ؛ داروهایی که برای بیهوش کردن بیمار استفاده می شود ، به طور غیر مستقیم با بالا بردن فشار خون ، بر روی خونریزی بینی فرد تاثیر دارند.

چگونه از خونریزی های بعد از عمل بینی جلوگیری کنیم ؟

برای جلوگیری از خونریزی ، توصیه می کنیم تمامی دستورالعمل های لازم را دنبال کنید. با انجام این کارها می توانید سرعت بهبودی خود را افزایش دهید. در ادامه ، چند نکته برای جلوگیری از خونریزی های بعد از عمل زیبایی بینی و برخی دستورالعمل های مراقبتی را آورده ایم :

 • حداقل تا ۳ هفته قبل از تاریخ عمل جراحی تان از مصرف آسپرین و دیگر داروهای ضد انعقاد خون (ایبوپروفن ، ناپروکسن و…) خودداری کنید.
 • علاوه بر آسپرین ، قبل از عمل تان ویتامین هایی مثل E را مصرف نکنید.
 • برای منقبض کردن عروق بینی تان می توانید از قطره استفاده کنید.
 • طبق دستور پزشک ( معمولا ۳ بار در روز) ، پس از عمل جراحی باید بینی خود را با سرم مخصوص شستشو دهید.
 • داروهای مورد نیاز خود را حتما تهیه و مطابق دستور پزشک مصرف کنید. هر گونه لوازمی که برای بهبودی و مراقبت از خودتان نیاز دارید ، از قبل تهیه کنید.
 • تامپون هایی مخصوص جراحی بینی وجود دارد که پزشک در صورت نیاز برای شما تجویز می کند. آن ها را مطابق دستور تعویض کنید. همچنین مناطقی را که تحت جراحی قرار گرفته اند را تمیز و پوشیده نگه دارید.
 • در هفته های اول پس از جراحی از فعالیت های شدید خودداری کنید. همچنین هرگز فعالیت هایی که ممکن است باعث ضربه خوردن بینی تان شود ، انجام ندهید.
 • همانطور که پیش تر گفتیم، هرگز پس از جراحی زیبایی بینی فین نکنید.
 • کمپرس یخ می تواند برای کاهش التهاب و خونریزی کمک کننده باشد ؛ پیشنهاد می کنیم از آن استفاده کنید.
 • احتمالا می دانید که بعد از عمل نباید بیش از حد سرتان را پایین نگه دارید و یا بینی خود را دستکاری کنید.
 • از یکی از اعضای خانواده خود بخواهید تا ۲۴ ساعت پس از جراحی در کنار شما باشد تا در صورت بروز عوارض جانبی چون خونریزی ، از شما مراقبت کند.
 • اگر با خونریزی های بعد از جراحی بینی مواجه شدید ، آرامش خود را از دست ندهید. تنها در صورت شدید بودن خونریزی و یا ادامه داشتن آن جراح خود را مطلع کنید.

جراحی بینی در خانم های باردار

در خصوص عمل بینی و بارداری در زاهدان با دکتر رشیدی ، سوالات و نگرانی های بسیاری وجود دارد. پیش از هر چیز لازم است این نکته را به یاد داشته باشید که جراحی بینی در دوره بارداری به هیچ عنوان انجام نمی شود و حتی برای اطمینان از این موضوع که خانم های متاهل باردار نیستند ، لازم است در آزمایشات قبل از جراحی بینی در زاهدان ، تست بارداری نیز انجام شود. علت این موضوع به عوارض داروی بیهوشی بر روی جنین ارتباط دارد. از طرفی بعد از عمل نیز نیاز به مصرف داروهای خاصی می باشد که ممکن است برای جنین خطرناک باشد ؛ از این رو توصیه می شود اگر قصد عمل زیبایی بینی دارید ، چند ماه قبل از بارداری یا بعد از زایمان و دوره شیردهی اقدام نمایید.

آیا بارداری نتیجه جراحی بینی را تغییر می دهد ؟

در طول دوره بارداری به دلیل تغییرات هورمونی ممکن است صورت و بینی کمی متورم شود و این تصور را در افراد ایجاد نماید که شکل بینی آن ها تغییر پیدا کرده ؛ در حالی که این موضوع کاملا موقتی بوده و بعد از پایان دوره بارداری بینی شما به شکل قبلی خود باز خواهد گشت.

توضیحات دکتر رشیدی در مورد جراحی بینی با تامپون یا بدون تامپون

تیپ پلاستی چه تفاوتی با رینوپلاستی دارد ؟

یکی از شیوه های جدید اصلاح و تغییر شکل بینی ، تکنیک تیپ پلاستی می باشد که هدف اصلی جراح قسمت نوک بینی است ، این جراحی با میزان تهاجم کمتری همراه است و مدت زمان آن نیز نسبت به عمل رینوپلاستی کوتاه تر می باشد. اشخاصی که قسمت پل بینی آن ها با کمی قوز همراه است ، افرادی که به انحراف بینی کمی دچار هستند ، اشخاصی که دوست دارند نوک بینی آن ها کمی سربالا باشد ، سوراخ های بینی آن ها جمع شود و فرم بهتری پیدا کند ، بهترین کاندیدا برای جراحی تیپ پلاستی به شمار می آیند. اما در مواردی که ایرادات بینی جزئی نباشد ، برای اصلاح و ایجاد شکل مناسب در ساختار بینی لازم است حتما تکنیک رینوپلاستی اجرا شود.

آلارپلاستی

هدف برخی از افراد از انجام جراحی بینی ، این نیست که قوز بینی را برداشته یا اندازه آن را کوچک کنند. بعضی از متقاضیان این پروسه ، تنها از پهن بودن پره های بینی خود شکایت دارند و می خواهند بدانند که آیا راهی برای رفع این اشکال وجود دارد یا خیر؟ خوشبختانه می توان با انجام رویکردی به نام آلارپلاستی پره های بینی را جمع کرد و از پهنای آن کاست.
این تکنیک را می توان به تنهایی ، یا به عنوان بخشی از عمل زیبایی بینی به انجام رساند. جالب است بدانید که برش هایی که در این روند ایجاد می شوند با یکدیگر متفاوت هستند. در این قسمت سعی داشتیم هر کدام را به تفکیک توضیح دهیم.

 • برش Wedge : برش استفاده شده در این تکنیک ، تنها در بیرون پوست و قسمتی که به گونه ها متصل شده زده می شوند. چون برش ها داخل سوراخ ها را درگیر نمی کنند ، پره ها یا همان آلارها جمع نخواهند شد.
 • برش Sill : با استفاده از این تکنیک ، اندازه و پهنای آلارها کاهش خواهد یافت. برش های ایجاد شده در داخل بینی خواهند بود و معمولا جراح آن را با روش وج ترکیب خواهد کرد تا نتیجه بهتری حاصل شود.
 • برش Weir : برش weir مدل بهبود یافته برش wedge می باشد که در آن برش ها در محل اتصال پره ها به پوست گونه ایجاد می شوند. پزشک با کمک تکنیک های بخیه زنی ، کانتورهای زیبایی را برای متقاضی جراحی بینی ایجاد می کند.
  در صورت لزوم ، پزشک این تکنیک ها را با هم ترکیب خواهد کرد تا نتیجه ایده آل تری حاصل شود.

به یاد داشته باشید که آلارپلاستی ، نسبت به عمل بینی دوره ریکاوری کوتاه تری داشته و عوارض جانبی نیز با شدت کمتری رخ می دهند.

آیا طراحی و پیش بینی نتایج قبل از عمل بینی امکان پذیر است ؟

بله. امروزه تقریبا تمامی جراحان زیبایی ، در جلسات مشاوره خود با در نظر گرفتن انتظارات زیباجو ، اقدام به طراحی و پیش بینی نتایج قبل از عمل بینی می کنند. این کار ممکن است با کمک روش های زیادی صورت بگیرد ؛ از جمله طراحی سه بعدی ، طراحی کامپیوتری یا دستی.

این کار به بیماران کمک می کند که انتظارات واقع بینانه ای داشته باشند و بدانند که بعد از انجام رینوپلاستی چه نتایجی در انتظار آن ها است. البته باید در نظر داشته باشید که هیچ روشی نمی تواند به صورت قطعی و صد درصدی مشخص کند که شما بعد از عمل چه شکلی می شوید ؛ تمامی این روش ها فقط برای ارائه اطلاعات تصویری و در نظر گرفتن نیازها و سلایق بیمار انجام می شود.

برای مثال ، یک فرد ممکن است علاقه به سبک عمل طبیعی ، نیمه فانتزی یا فانتزی داشته باشد. طراحی و پیش بینی نتایج قبل از جراحی بینی باعث می شود که زیباجو بداند چه سبکی از رینوپلاستی برای او قابل انجام است و تا چه حد می تواند از این پروسه زببایی انتظار تغییر داشته باشد. در ادامه روش های طراحی کامپیوتری ، سه بعدی و دستی بینی قبل از عمل زیبایی بینی را برسی خواهیم کرد.

طراحی کامپیوتری و سه بعدی بینی قبل از عمل

یکی از روش های جدیدی که برای پیش بینی نتایج قبل از عمل استفاده می شود ، روش طراحی کامپیوتری است. در این روش قبل از عمل در جلسات مشاوره ، به صورت اختصاصی عکس برداری از صورت شما انجام می شود ؛ در مرحله بعدی به کمک نرم افزارهای مخصوص ، اقدام به ساخت چهره شما می کنند.

جراح ، انتظارات و خواسته های شما را روی طرح سه بعدی بینی تان اعمال کرده و در جلسات بعدی به شما نشان می دهد. با این کار شما می توانید به صورت تقریبی بدانید که بینی تان بعد از عمل چگونه خواهد شد. در این جلسه اگر نظر مثبتی در مورد نتایج احتمالی نداشتید و یا خواستار اعمال تغییر بودید ، می توانید با پزشکتان مشورت کنید. جراح با کمک نرم افزار تغییرات مورد نظر را اعمال می کند و نتایج را به شما نشان می دهد.

زمانی که شما از طراحی و پیش بینی نتایج قبل از عمل بینی تان راضی بودید ، به کمک پرینترهای سه بعدی قالب کنترلی ساخته می شود. با این قالب ، جراح دقت بسیار بیشتری در حین جراحی دارد و نتیجه نهایی نزدیک ترین شباهت با مدل دلخواه شما را خواهد داشت. در نهایت ذکر این نکته لازم است که این روش ها نمی توانند به صورت صد درصدی تعیین کنند که شما بعد عمل چگونه می شوید ، تنها کمکی به جراح برای شناخت بهتر انتظارات و سلیقه شما می باشند.

 

طراحی نرم افزاری قبل از عمل بینی

یکی دیگر از روش هایی که این روزها برای طراحی و پیش بینی نتایج قبل از جراحی بینی استفاده می شود ، طراحی نرم افزاری است. نرم افزارهای زیادی وجود دارند که می توانند به زیباجویان کمک کنند تا چهره بعد عمل خود را تجسم نمایند. نرم افزارهایی مثل FaceTune ، برای استفاده همه کاربران در دسترس است و شما می توانید خودتان بینی مورد نظرتان را طراحی کنید ! توجه داشته باشید که نرم افزارهای این چنینی حرفه ای نیستند و دقت کمی دارند ؛ همچنین عمق چهره را در نظر نمی گیرند و با توجه به ویژگی های صورت شما شخصی سازی نشده اند. همچنین این نرم افزارها ممکن است نتایج دور از انتظاری برای زیباجو ایجاد کنند.

خوشبختانه ، روش های حرفه ای تری برای طراحی نرم افزاری قبل از جراحی زیبایی بینی وجود دارد. این روش ، توسط بسیاری از جراحان زیبایی صورت می گیرد و کاملا با توجه به ویژگی های آناتومیکی شما انجام می شود.

طراحی دستی بینی قبل از عمل

بسیاری از جراحان روش های دیگر طراحی و پیش بینی نتایج قبل از جراحی بینی را ترجیح می دهند. طراحی روی عکس صورت هم از این قبیل روش ها است ؛ به این صورت که در جلسه مشاوره از زوایای مختلف صورت شما عکس گرفته می شود و پزشک با توجه به نسبت های طلایی صورت و سلیقه شما ، تغییرات ممکن را رسم می کند. مزیت این روش این است که شما می توانید تمامی تغییرات قابل اجرا را ببینید و نزدیک ترین سبک به سلیقه تان را انتخاب کنید.

جراحی بینی در زاهدان - دکتر محسن رشیدی

پاسخ به سوالات متداول جراحی بینی

 • چه زمان بعد از عمل بینی می توان باردار شد ؟

توصیه می شود اگ قصد باردار شدن بعد از جراحی زیبایی بینی را دارید ، حداقل به مدت 6 ماه صبر نمایید تا به بهودی نسبی دست پیدا کرده و بافت های بینی التیام پیدا کنند و حجم زیادی از ورم بینی کاهش پیدا کند ؛ چرا که در دوران حاملگی به دلیل تغییرات هورمونی و حبس شدن املاح و آب در پیوند و ترمیم زخم ها اختلالاتی ایجاد می شود.

 • آیا بعد از جراحی بینی ، حس بویایی کاهش پیدا می کند ؟

در هفته های نخستین بعد از جراحی زیبایی بینی به دلیل تورم ، استفاده از تامپون و ترشحات بینی ، ممکن است احساس بویایی کاهش پیدا کند که این امر موقتی بوده و بعد از گذشت یک هفته حس بویایی باز می گردد ؛ در صورتی که حس بویایی شما بعد از گذشت چند هفته همچنان کاهش پیدا کرده بود ؛ احتمال دارد در طی پروسه جراحی پیاز بویایی شما به دلیل تکنیک های نادرست جراحی ، آسیب دیده باشد.

 • ممکن است انحراف بینی بعد از جراحی بینی باز گردد ؟

بازگشت پذیر بودن نتیجه رینوپلاستی و سپتوپلاستی موضوعی بسیار بحث برانگیز است. به صورت کلی در شرایطی که تصحیح و آزادسازی عوامل تاثیر گذار بر روی تیغه بینی به درستی اصلاح و ترمیم نشوند ؛ ممکن است بعد از گذشت چند سال شاهد بازگشت انحراف تیغه بینی باشیم. با مراجعه به متخصص گوش و حلق و بینی خوب و بهره مندی از تجربه و بکارگیری تکنیک های نوین جراحی ، احتمال بازگشت نتایج جراحی کاهش پیدا می کند.

 • آیا لیفت کردن بینی با نخ می تواند جایگزین مناسبی برای جراحی بینی باشد ؟

روش هایی مثل تزریق فیلر به بینی و یا لیفت با نخ روش های موقتی بوده که تنها برخی نواقص جزئی و ظاهری بینی را تغییر می دهند و تاثیری در عملکرد و فرم و اندازه کلی بینی ندارند. استفاده مکرر از این روش ها در طول زمان می تواند منجر به آسیب بافت بینی شده و امکان انجام جراحی در آینده را از شما بگیرد.

 • چند روز بعد از عمل زیبایی بینی در زاهدان می توان سفر هوایی داشت ؟

به دلیل وجود فشار هوا ، مسافرت با هواپیما تا دو هفته توصیه نمی شود ؛ چرا که سفر هوایی می تواند منجر به افزایش تورم و خطر خونریزی شود.

 • بعد از رینوپلاستی بینی به چه صورت باید شستشو و تمیز شود ؟

در سه هفته ابتدایی بعد از عمل تنها لازم است از قطره های تجویز شده توسط پزشک برای تمیز کردن و مرطوب نگه داشتن بینی استفاده کنید. بعد از گذشت سه هفته می توانید از سرم سالین و یا محلول آب جوشیده شده و مقداری نمک جهت شستشوی بینی استفاده نمایید. توصیه می شود بخیه ها و مدخل بینی خود را تا دو بار در روز به کمک ویتامین A و یا پمادهای چشمی که توسط جراح بینی زاهدان ، تجویز خواهد شد ، چرب نمایید. همچنین باید از فین کردن و فرو بردن گوش پاک کن و یا هر شی دیگر به داخل بینی خود ، پرهیز نمایید.


برای دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید

5 1 رای
امتیازدهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
18 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
شیوا

من لازمه چشمام رو عمل لازک انجام بدم ولی قصد انجام عمل بینی هم دارم سوالم اینه که لازمه کدوم رو زودتر انجام بدم و چقدر فاصله بین این دو جراحی باید باشه ؟ 

drrashidi9

به دلیل اینکه توصیه می‌شود که بعد از عمل بینی از عینک استفاده نشود، بنابراین اگر فردی قصد انجام لیزیک چشم را داشته باشد بهتر از قبل از عمل بینی آن را انجام دهد تا بعد از عمل بینی با این مشکلات مواجه نشود.

mobin

تا چند وقت بعد از جراحی بینی لازمه صاف بخوابیم و زیر سرمون بلند باشه

drrashidi9

معمولا تا ۲ الی ۳ هفته پس از انجام جراحی رینوپلاستی توصیه می‌شود که طاق باز بخوابید. هر گونه فشار به بینی موجب تغییر فرم آن می‌شود. پس لازم است که خوابیدن به پهلو حداقل تا ۳ هفته بعد از انجام عمل اصلا توصیه نمی‌شود

نلین

باسلام
حدود ۵هفته از عمل بینی من میگذره،یک مقدار نسبت به روزهای قبل متورم تر شده
در همه جهات
قرمز هم شده
ضربه محکم نخورده ولی آرام برخورد دستم باهاش اتفاق افتاده
نظرتون چیه ،ممنونم

drrashidi9

در مورد ضربه بعد از جراحی باید معاینه انجام بشه

sohrab

 من ۵روز پیش بینیم شکسته برای جاانداختن چند روز وقت دارم

drrashidi9

سلام،در مورد شکستگی بهترین زمان برای جا انداری تا ۱۰ روز بعد هست

وحیدی

سلام درسته که بینی بعد از بارداری به شکل قبلیش برمیگرده ؟

drrashidi9

سلام خیر بعد از بارداری نتیجه تغییری پیدا نمیکنه

یاسری

آقای دکتر من سه ماه پیش عمل بینی انجام دادم اما هنوزم وقتی از عینک استفاده می کنم تیغه بینیم درد میگیره چیکار باید کنم ممکنه عینک موجب تغییر شکل بینی من بشه

drrashidi9

بعد از انجام عمل بینی گاهی تا 6 ماه استفاده از عینک توصیه نمی شود. می تونید با توجه با نظر پزشکتون عینک مخصوص بزنید

danial

سلام من مشکل پلاکت خون پایین دارم صد هزار با این وجود میتونم بینیمو عمل کنم ؟

drrashidi5

سلام خیر

anashid

سلام شما عمل بینی prp هم انجام میدین ؟ هزینه جراحی بینی به چه صورت هست ؟

drrashidi5

سلام خیر ، هزینه جراحی بینی حدود 25 میلیون لازمه معاینه بشید

شایسته

تا چند وقت وجود لخته خون های خشک شده داخل بینی بعد از جراحی طبیعی است ؟

Scroll to Top