جراحی بینی در زاهدان

امروزه جراحی بینی در زاهدان یا رینوپلاستی یکی از دغدغه هایی است که تقریباً تمام قشر جامعه را درگیر خود کرده است. برخورداری از چهره ای زیبا و داشتن تناسب بین اجزای مختلف صورت باعث شده که طرفداران آن به مشاوره با پزشکان و صفحات مجازی روی بیاورند. وجود بینی در مرکز صورت و برجستگی آن توجه همگان را به خود جلب می کند و زیبایی یا عدم زیبایی آن بروی لب ها ، گونه ها و چشم ها تأثیر زیادی خواهد گذاشت. در روزگاری به سر می بریم که نه تنها خانم ها بلکه آقایان نیز درصدد کسب زیبا رویی هستند و قصد برطرف کردن عیوب این عضو مهم در صورت را دارند. اگر شما نیز از جمله افراد کاندید جهت عمل بینی در زاهدان هستید ، با ما همراه باشید تا در این مقاله تهیه شده توسط دکتر محسن رشیدی بهترین جراح رینوپلاستی زاهدان با این پروسه زیبایی بیشتر آشنا شوید.

 

جراحی بینی - دکتر محسن رشیدی

 

جراحی بینی در زاهدان

ابتدا باید دانست که اسکلت بینی ساختاری درونی و بیرونی دارد و آنچه که ما می بینیم با ساختار زیرین آن بسیار متفاوت است. بافت زیرین بینی از عضله و چربی تشکیل شده است و پوست روی این لایه را پوشانده است ، که این پوست در خانم ها نازک تر و در آقایان ضخیم تر می باشد. جراحی بینی بین یک تا چهار ساعت زمان می برد و رعایت نکات که در ادامه به آن ها اشاره شده است ، قبل و بعد از جراحی زیبایی بینی بسیار ضروری است. به طور کلی عمل بینی به سه شکل طبیعی ، فانتزی و نیمه فانتزی صورت می گیرد. در عمل جراحی طبیعی بینی به صورت طبیعی است و زاویه میان بینی و لب بالا حدودا 90 الی 100 درجه است. در شکل فانتزی تغییرات زیادی به چشم می خورد و نوک بینی تا زاویه 100 تا 105 درجه به سمت بالا برده می شود و قوس پل بینی بسیار زیاد است. در شکل نیمه فانتزی جراحی های فانتزی و طبیعی در کنار یکدیگر قرار می گیرند و جلوه ای طبیعی به صورت می دهند.

انواع مدل های جراحی رینوپلاستی

طبیعی: عده ای از افراد ، بینی با ساختاری زیبا همراه با استخوانی صاف و نوک سربالا دارند ، در واقع جراحی زیبایی برای آن ها ملاک نبوده بلکه به منظور بهبود مشکلات اساسی تر جهت جراحی بینی در زاهدان مراجعه می کنند. برای مثال انحراف بینی که تاثیری بر ساختار کلی بینی ندارد ، پولیپ بینی و هر نوع عارضه ای که بتواند تنفس درست بیمار را دچار اختلال کند در پروسه جراحی بینی طبیعی بهبود پیدا خواهد کرد. جراح در این تکنیک تمرکز اصلی خود را بر روی تنفس بیمار می گذارد و سپس در صورت تمایل بیمار ایرادات جزئی بینی را بر طرف می کند.

فانتزی: این فرم از بینی در خانم ها بسیار بیشتر از آقایان به کار گرفته می شود. تغییرات ایجاد شده در این فرم از بینی ها حتی از نوع نیمه فانتزی بیشتر است ، ساختار بینی ، نوک و تیغه بینی همراه با حفره های بینی بسیار کوچک خواهند شد. البته بهتر است بدانید که افراط در کوچک شدن و اعمال تغییرات بر روی ظاهر بینی می تواند سبب بروز مشکلات تنفسی در زیبا جویان شود.

فانتزی: خانم ها و عده ای از آقایان طرفدار کوچک شدن ساختار کلی بینی ، سربالایی شدن نوک بینی و صاف شدن تیغه بینی خود هستند. تغییراتی ایجاد شده در این فرم از بینی به نسبت طبیعی کمی بیشتر بوده که انحا و سربالایی نوک بینی به آسانی قابل مشاهده می باشد. در واقع این فرم حد فاصل میان بینی های طبیعی و عروسکی است.

چقدر زمان لازم است تا پروسه رینوپلاستی پایان یابد؟

مشکلات ظاهری و تنفسی در هر فردی با دیگری یکسان نمی باشد ، بنابراین برخی نیازمند انجام تغییرات بسیار زیاد خواهند و برخی دیگر نه. بنابراین به طور کلی زمان مورد نیاز در این پروسه زیبایی حدود 4 الی 5 ساعت بوده به نسبت نیاز شما متغیر خواهد بود.

دوره ریکاوری بعد از رینوپلاستی

با وجود اعمال تغییرات بر ساختار بینی طی جراحی بینی در زاهدان ، تراشیدن یا شکستن استخوان بینی و ایجاد برش های بسیار زیاد بر روی پوست بینی ، دوره نقاهت زیبا جو با التهاب ، تورم و عوارض جانبی نیز همراه می باشد. حتی ممکن است در برخی موارد نیاز پیوند استخوانی صورت گیرد که عوارض جانبی عمل بینی را تشدید خواهد کرد. جراح بینی خوب و با تجربه در زاهدان دکتر رشیدی ، با توجه به اطلاعات کافی که از موارد دارد حتما توصیه می کند تا اقداماتی را انجام دهید تا در کوتاه ترین زمان بهبود یابید. اگر با خونریزی بینی مواجه شدید ، نگران نشوید ، در یک الی دو هفته ابتدایی این عارضه طبیعی بوده که با صبر و انجام اقدامات توصیه شده بهبود می یابد. بنابراین بهتر است بدانید که ممکن است دوره بهبودی شما حدود 6 الی 1 سال زمان ببرد. بنابراین برای رسیدن به نتیجه نهایی از رینوپلاستی اقدامات مراقبتی را به درستی و با دقت بالایی انجام دهید.

عمل بینی برای چه کسانی مناسب نیست ؟

 1. دختران و پسران زیر سن 16 سال
 2. اگر دچار بیماری های خاص یا عفونی هستید ، حتماً باید از عمل زیبایی بینی اجتناب کنید. زیرا این کار سبب تضعیف سیستم ایمنی بدن زیبا جو نیز خواهد شد.
 3. اگر ورزش خاصی را دنبال می کنید که احتمال آسیب رساندن به بینی در آن وجود دارد ، مانند کشتی ، پزشک را مطلع کنید. امکان اینکه پزشک شما را از عمل منصرف کند بسیار زیاد است.
 4. مصرف سیگار یکی دیگر از نکاتی است که باید نسبت به آن بعد از جراحی بینی در زاهدان حساس بود. زیرا برای بیهوش شدن فرد سیگاری به دوز بیشتری از مواد بیهوش کننده نیاز است و از طرفی این افراد نسبت به افراد عادی دیر تر به هوش می آیند. لازم است چنین افرادی تا دو هفته قبل از عمل و تا سه ماه بعد از آن از کشیدن سیگار اجتناب کنند.
 5. بارداری و شیردهی یکی دیگر از نکاتی است که در زمان آن باید از عمل دوری کرد. زیرا داروهایی که حین عمل و بعد از آن مصرف می شوند تأثیرات منفی ای بر روی جنین و نوزاد می گذراند.

جراحی بینی در زاهدان - دکتر محسن رشیدی

تغییرات لازم طی پروسه عمل زیبایی بینی چگونه ایجاد می شود؟

بیهوشی: بهتر است بدانید که در هر حال پروسه عمل بینی با استفاده از ماده بیهوشی انجام می شود ، تا زیبا جو در طی جراحی زیبایی بینی دردی را احساس نکند و جراح تمرکز کافی جهت اعمال تغییرات لازم داشته باشد.

برش: برش های لازم تنها به روش باز یا بسته انجام خواهد شد. بنابراین با توجه به نظر پزشک در صورت نیاز به اعمال اصلاحات بسیار زیاد تکنیک باز و در صورت اعمال اصلاحات ناچیز و کم تکنیک بسته نیز انتخاب خواهد شد.

تغییر ساختار استخوان بینی: اصلی ترین مرحله در پروسه جراحی بینی در زاهدان ، اعمال تغییرات لازم بود ، در واقع در این مرحله تمامی اقدامات لازم از جمله تغییر اندازه بینی ، ایجاد تقارن میان هر دو حفره و انحراف ، ناهمواری ها و سایر اصلاحات دیگر انجام خواهد شد. ممکن است در این مرحله و در مواقع مورد نیاز نیز پیوند استخوانی صورت گیرد تا بینی بتواند ساختار تازه خود را به خوبی حفظ کند و به مرور زمان دچار افتادگی نشود.

بستن برش های ایجاد شده: بعد از آن که جراح خوب عمل بینی اصلاحات لازم را تکمیل کرد ، برش های داخلی با استفاده از بخیه های جذبی بسته می شوند ، اما برش های خارجی با بکارگیری از بخیه های نیاز به کشیدن بسته شده و لازم است زیبا جویان با گذشت هفت الی ده رو از جراحی بینی خود برای کشیدن آن ها به پزشک مراجعه کنند.

ابزار های محافظتی: در پایان جراحی زیبایی بینی ممکن است دکتر محسن رشیدی ، بهترین جراح بینی در زاهدان به منظور حفظ و تثبیت ساختار بینی زیبا جو از ابزار هایی همچون اسپلینت و گچ بینی و غیره استفاده کند ، که با گذشت هفت الی ده روز در زمان مراجعه جهت کشیدن بخیه ها توسط پزشک نیز برداشته خواهند شد.

ورزش بعد از جراحی زیبایی بینی

با توجه به تغییرات ایجاد شده ، توصیه می شود افراد در یک بازه زمانی از پیش تعیین شده به خوبی استراحت کنند. بینی با توجه به تغییراتی که در آن اعمال شده است استحکام خود را از دست می دهد ، به همین منظور انجام ورزش می تواند به آن آسیب وارد کند و هر گونه عوارض جانبی ، همانند تورم و التهاب ، به خصوص خونریزی را افزایش دهد. در نتیجه ورزشکاران که بینی خود را جراحی کرده اند ، باید بدانند در روز های ابتدایی تنها می توانند در مسافت های کوتاه و در زمان هایی کوتاه به آرامی پیاده روی کنند و از ماه های دوم و سوم با احتیاط بسیار زیاد ورزش تخصصی خود را به آرامی با وزنه هایی بسیار کم آغاز کنند. البته تمامی این موارد به شرایط شما و روند بهبودی تان بستگی دارد که زمان مناسب جهت آغاز تمرینات ورزشی از جانب جراح به شما زیبا جویان توصیه خواهد شد.

نکات ضروری قبل از اقدام به رینوپلاستی

 • از دو هفته قبل از مصرف داروهایی مانند آسپرین و پروفن خودداری شود.
 • باید پزشک از بیماری هایی که فرد به آنها مبتلا است و داروهای خوراکی یا موضعی که استفاده می کند ، مطلع شود.
 • در ابتدا باید با یک متخصص آگاه و باتجربه مشورت کنید ، که ترجیحاً از دانش ریاضی و زیبایی شناسی کافی مطلع باشد.

انواع روش های عمل بینی بهترین دکتر بینی زاهدان

عمل درمانی بینی

عمل بینی با سه هدف عمل درمانی ، زیبایی و عمل ترمیمی صورت می گیرد. عمل درمانی بینی در بیماری هایی نظیر پولیپ بینی صورت می گیرد. این بیماری در اثر عفونت یا آلرژی به وجود می آید و مجاری تنفسی را مسدود می کند و باعث اختلال در تنفس افراد می شود. پولیپ بینی در بیمارانی که آسم دارند به وفور دیده می شود و با خشک کردن راه تنفسی مشکلات زیادی را برای بیماران ایجاد می کند. انحراف بینی ، آسیب به غضروف میانی دو حفره ی بینی از دیگر بیماری ها به شمار می رود که نیاز به جراحی بینی در زاهدان دارد. باید توجه داشت که اگر عمل جنبه ی درمانی داشته باشد ، ممکن است بیمه بخشی از هزینه ی جراحی زیبایی بینی را پرداخت کند.

عمل ترمیمی بینی

عمل های ترمیمی به منظور رفع مشکلات تنفسی از قبیل خر و پف و باز کردن مجاری تنفسی صورت می گیرد. در برخی موارد پیش می آید که بیمار با عوارض ناخواسته ای همچون عدم قرینه بودن سوراخ های بینی ، انسداد مجاری تنفسی ، افتادگی دریچه ی خارجی و داخلی بینی ، ایجاد بافت ضخیم اسکار به صورت داخلی و خارجی به روی بینی و غیره رو به رو شود که در این صورت به عمل جراحی ترمیمی نیاز دارد.

عمل زیبایی بینی

عمل های زیبایی به روی بینی هایی با ساختار گوشتی و استخوانی یا حتی بینی هایی با داشتن قوز صورت می گیرد. در بینی های گوشتی بافت چربی بیشتر و پوست ضخیم تر است و عمل مشکل تر از عمل بینی استخوانی است. گاه برای انجام این عمل به غضروف نیاز هست که از ناحیه ی پشت گوش یا دنده ی فرد و یا حتی غضروف مصنوعی برداشته می شود. بینی استخوانی از غضروف مستحکم تشکیل شده و دوره ی نقاهت و کبودی در آن کوتاه تر از جراحی بینی گوشتی است.

تکنیک ها عمل زیبای بینی

عمل بینی به صورت کلی به دو روش باز و بسته انجام می شود. روش باز که در آن جراح بینی خوب و حاذق دکتر رشیدی در زاهدان به ساختار بینی ، غضروف و استخوان های آن اشراف کامل دارد و به طور معمول عمل بهتری محسوب می شود و در عین حال که باعث درد و تورم بیشتر می شود ، تغییرات چشمگیر تری را در بینی به وجود می آورد. اما در روش بسته که تمام برش ها و اصلاحات در داخل بینی بیمار انجام می شود ، میزان تغییرات ایجاد شده بسیار ناچیز بوده و تورم کمتری پس از آن با زیبا جویان همراه است. البته این تکنیک همانند روش باز بهترین دکتر عمل زیبایی بینی در زاهدان دسترسی کافی برای اعمال تغییرات داشته ، اما با توجه به دقت و تمرکز بالا به هنگام جراحی بینی در زاهدان بیشتر از نوع باز بکارگرفته می شود و تنها در اصلاح اختلالات جزئی روش بسته بسیار کاربردی خواهد بود.

حفظ ساختار بینی با گچ

بعد از اتمام فرایند جراحی رینوپلاستی ، برای آن بتوان ساختار بینی را در محل جدید خود حفظ کرد ، جراح از گچ بینی استفاده می کند. این ابزار به مدت یک الی ده روز بر روی بینی باقی می ماند و سپس توسط جراح برداشته می شود.

نکته: برخورد آب به گچ می تواند به این ابزار آسیب برساند و کارایی خود را از دست دهد. در نتیجه تا زمان مراجعه به پزشک از آن به خوبی استفاده کنید.

مراقبت های بعد از عمل بینی

 1. از کمپرس سرد برای رفع تورم استفاده شود.
 2. از استعمال دخانیات و مصرف نوشیدنی های حاوی الکل بپرهیزید.
 3. به طور معمول عمل بینی در ایران میزان بالایی دارد و رو به رشد است.
 4. تا هشت ساعت بعد از جراحی بینی بهتر است افراد از مواد غذایی استفاده نکنند.
 5. توصیه می شود زیبا جو به مقدار کافی آب بنوشد و بدن خود را هیدراته نگه دارد.
 6. به منظور باز کردن حفره های بینی هرگز هوا را با فشار از بینی خود خارج نکنید.
 7. تا دو ماه از عینک استفاده نکنید یا از عینک های بدون پل و لنز های طبی استفاده کنید.
 8. به هنگام استراحت به صورت طاق باز بخوابید و با استفاده از دو بالشت سر خود را بالا نگه دارید.
 9. تا زمانی که بینی پانسمان دارد از شستشوی صورت خود خودداری کنید تا پانسمان تان جا به جا نشود.
 10. از خوردن غذاهای سفت همانند ته دیگ خودداری شود و از غذاهای آبکی و نرم و حاوی فیبر بالا استفاده شود.
 11. طبق گفته های بهترین دکتر عمل بینی زاهدان ، بعد از جراحی زیبایی بینی تهوع ، استفراغ خونی و خونابه از بینی و تورم و کبودی امری عادی است که سه تا پنج روز طول می کشد.
 12. مصرف خوراکی هایی همچون نمک و مواد غذایی تند می تواند تورم و التهاب بینی را افزایش دهد ، بنابراین از مصرف آن ها خودداری کنید.
 13. از عطسه و سرفه بعد از جراحی بینی در زاهدان جلوگیری شود و یا در صورت اضطرار دهان تا جای ممکن باز شود تا هوا با فشار بیشتری از دهان خارج شود.
0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Scroll to Top