جراحی بینی گوشتی در زاهدان 👃 عکس و فیلم

شاید شما نیز تصور می کنید تنها ساختار بینی افراد با یکدیگر متفاوت است ، اما بهتر است بدانید که برخی ویژگی های بسیار مهم و اساسی در بینی هر فرد وجود داشته که آن ها را از یکدیگر متمایز می کند و همین عامل موجب می شود تا در نهایت نتیجه عمل بینی در زاهدان در میان افراد نیز با یکدیگر متفاوت باشد. به طور کلی بینی به دو نوع گوشتی و استخوانی دسته بندی می شود ، که فرآیند جراحی بینی گوشتی با نوع استخوانی بسیار متفاوت می باشد. بینی گوشتی محدودیت های بسیاری را پروسه رینوپلاستی ایجاد می کند اما این محدودیت ها چیست و آیا افراد با بینی گوشتی می توانند نتیجه خوبی را از عمل زیبایی بینی خود دریافت کنند ؟ برای پاسخ این پرسش با ما تا انتهای این مقاله از دکتر محسن رشیدی ، جراح بینی خوب برای عمل بینی گوشتی در زاهدان همراه باشید.

 

جراحی بینی گوشتی در زاهدان - دکتر محسن رشیدی

 

چه تفاوتی میان بینی استخوانی و گوشتی وجود دارد ؟

با توجه به ویژگی بینی های گوشتی و استخوانی ، بهتر است بدانید که نتیجه نهایی هر یک از آن ها بسیار متفاوت خواهد بود. بر خلاف بینی گوشتی ، بینی استخوانی ساختار مستحکم داشته و پوست بینی بسیار ظریف و نازک می باشد. به همین منظور بینی های استخوانی یک گزینه ایده آل برای رینوپلاستی هستند ، در صورتی که جراحی بینی گوشتی بسیار پیچیده بوده و تنها در مواقعی دارای نتیجه فوق العاده می باشد که توسط جراحی حاذق و ماهر انجام شود.

عمل بینی گوشتی با روش های متنوع در زاهدان

عمل بینی طبیعی : ممکن است ایرادات ظاهری بینی شما بسیار کم باشد ، اما دچار مشکلات تنفسی شده باشید ، پزشک در این مواقع توصیه می کند تا با جراحی بینی طبیعی علاوه بر بهبود تنفس ساختار بینی خود را به شکلی کاملا طبیعی و مناسب تغییر دهید. جراحی بینی گوشتی در زاهدان با استفاده از این تکنیک ، برای برخی افراد که به انحراف بینی ، پولیپ و غیره مبتلا هستند ، بسیار مناسب خواهد بود. در واقع در طی جراحی پزشک تمرکز اصلی خود را بر روی مشکلات تنفسی گذاشته و در انتها فرم بینی را به نسبت دیگر زوایای چهره زیبا جو تغییر می دهد.

عمل بینی فانتزی : بینی با ساختار بسیار کوچک ، نوک سربالا ، استخوانی باریک همراه با قوس بسیار زیاد ، تمامی این موارد از جمله ویژگی جراحی بینی فانتزی می باشد. عمل بینی گوشتی به روش عروکسی یک اقدام پیچیده و حساس بوده که بهتر است در صورت صلاح دید جراح انجام شود.

عمل بینی نیمه فانتزی : بینی هایی با فرم نیمه فانتزی ترکیبی از رینوپلاستی طبیعی و فانتزی می باشند ، که علاوه بر تمرکز جراح بر مشکلات تنفسی ، تمرکز کافی بر ایجاد اصلاحات لازم در ساختار بینی افراد خواهد داشت. در واقع قوس موجود بر روی بینی در مقایسه با تکنیک عروسکی بسیار کمتر بوده و در مقایسه با نوع طبیعی بیشتر است.

 

جراحی بینی گوشتی در زاهدان - دکتر محسن رشیدی

 

بینی گوشتی و ویژگی ها آن

قبل از آغاز فرآیند جراحی بینی گوشتی در زاهدان ، برای آن که با این نوع از بینی ها بیشتر و بهتر آشنا شوید ، باید ویژگی های بارز آن ها را بدانید. پوست بینی این دسته از زیبا جویان ضخیم بوده و همچنین غدد چربی بسیاری در زیر پوست مشاهده می شود. اغلب آن ها با افتادگی بینی مواجه هستند و همچنین غضروف و استخوان آن ها نیز بسیار ضعیف است.

 

جراحی بینی گوشتی در زاهدان - دکتر محسن رشیدی

 

نکات مراقبتی قبل از عمل بینی گوشتی

 1. در ابتدا به جراح بینی باتجربه و ماهر در زمینه عمل بینی گوشتی در زاهدان ، مراجعه کنید.
 2. در جلسات مشاوره تمامی انتظارات خود را به طور کامل به جراح توضیح دهید.
 3. در صورت مصرف دارویی خاص یا ابتلا به نوعی بیماری خاص حتما پزشک خود را در جریان بگذارید.
 4. از مصرف الکل و دخانیات خودداری کنید تا به هنگام جراحی بینی گوشتی در زاهدان ، دچار اختلال نشوید.
 5. شب قبل از جراحی حدود 8 الی 12 ساعت ناشتا باشید.
 6. هر گونه داروی موثر در ضد انعقاد خون را به مدت یک الی دو هفته قبل از رینوپلاستی کنار بگذارید.

چگونگی جراحی بینی گوشتی در زاهدان با دکتر رشیدی

به طور کلی پروسه رینوپلاستی با استفاده از دو تکنیک باز یا بسته انجام خواهد شد. در جلسات مشاوره جراح با بررسی بینی زیبا جو ، مشکلات تنفسی و ایرادات ظاهری از میان این دو تکنیک بهترین آن را انتخاب خواهد کرد. البته با توجه به انجام فرایند مستحکم سازی استخوان بینی اولویت انجام جراحی با استفاده از روش باز می باشد ، زیرا در این روش پزشک دسترسی کافی را به تمامی نواحی داخلی و استخوان ها دارد و می تواند اصلاحات لازم را به راحتی اعمال کند. در صورتی که میزان تغییراتی که می توان با استفاده از روش بسته اعمال کرد بسیار کم می باشد.

همانطور که اشاره کردیم ضعف ساختار استخوانی و ضخامت پوست بینی ، جراحی بینی گوشتی را بسیار پیچیده و سخت خواهد کرد ، در واقع تنها یک جراح ماهر می تواند از عهده آن بر اید. گاهی اوقات به منظور رفع افتادگی بینی و حفظ نوک سربالا لازم است تا جراح پیوند استخوانی انجام دهد و به منظور زیبا تر شدن بینی و چهره افراد چربی زیر پوست را کاهش دهد. تمامی این موارد نیازمند تجربه و تبحر کافی جراح بوده تا نتیجه نهایی این نوع جراحی زیبایی بینی با رضایت زیبا جو همراه باشد.

 

 

نکات مراقبتی بعد از عمل بینی گوشتی

 • یک جراح خوب و ماهر حتما در جلسات مشاوره قبل از جراحی بینی گوشتی در زاهدان ، مواردی را توصیه می کند تا روند بهبودی در زیبا جو سریع تر شود و تمامی عوارض جانبی همراه با رینوپلاستی در کوتاه ترین زمان بهبود یابد. موارد زیر از جمله این اقدامات می باشند.
 • سدیم ( نمک خوراکی ) تورم و التهاب ناحیه جراحی شده را بسیار افزایش می دهد ، در نتیجه سعی کنید در روز های ابتدایی از مصرف ان خودداری کنید.
 • به منظور کاهش التهاب و تورم بهتر است از کمپرس های سرد استفاده کنید.
 • در صورت عطسه و سرفه سعی کنید دهان خود را به مقدار کافی باز کنید تا فشاری به بینی شما وارد نشود.
 • انسداد بینی یک عارضه جانبی طبیعی بوده که به علت آسیب دیدگی های بافت های داخلی رخ می دهد ، با شست و شوی درست به مرور زمان بهبود می یابد.
 • در هفت الی ده روز ابتدایی از مواد غذایی نرم استفاده کنید زیرا مواد غذایی سفت و نیاز به جویدن سبب افزایش درد شما خواهد شد.
 • قرار گرفتن در محیط هایی همانند استخر و سونا و جکوزی 2 الی 3 ماه بعد از عمل بینی گوشتی در زاهدان ، ممنوع است.
 • به هنگام استراحت از چند بالشت استفاده کنید و بدن خود را بالا تر از بینی تان قرار دهید.
 • با توجه به تغییرات ایجاد شده بر روی پوست بینی گوشتی ، از قرار گرفتن در برابر پر تو مضر خورشید خودداری کنید.

نتیجه عمل بینی گوشتی به فرم طبیعی با دکتر محسن رشیدی ، جراح بینی خوب در زاهدان

 

آیا امکان بازگشت بینی گوشتی بعد از جراحی وجود دارد ؟

در ابتدا بهتر است بدانید که کلیه تغییرات ایجاد شده در جراحی بینی گوشتی با بهترین جراح بینی گوشتی زاهدان ، دائمی و ماندگار می باشند و تنها در موارد خاص و بسیار نادر ممکن است این اتفاق رخ دهد. اما در صورتی که جراح تجربه کافی نداشته باشد و توصیه های ضروری را به زیبا جو آموزش ندهد ممکن است فرم بین افراد تغییر کند.

تورم بینی گوشتی بعد از رینوپلاستی چگونه است ؟

ضخامت بینی های گوشتی و غدد چربی موجود در زیر بافت همراه با اعمال تغییرات بسیار زیاد ، تورم بینی را افزایش خواهند داد. البته لازم به ذکر بوده که جراحی بینی گوشتی در زاهدان ، توسط یک جراح خوب و ایجاد برش های لازم نیز تاثیرات بسیار زیادی خواهد داشت. در نتیجه بهتر است برای کاهش تورم این دسته از بینی ها افراد اقداماتی را نیز انجام دهند. اما به طور کلی باید بگوییم تورم موجود در این نوع بینی ها در مدت زمان 2 الی 3 هفته ای بهبود یافته و به مرور زمان نیز حتی از آن کاسته می شود.

تزریق کورتون به بینی گوشتی بعد از جراحی

تزریق کورتون به بینی به صورت کلی با دو هدف اصلی انجام می شود :

 1.  کمک به کاهش تورم بافت بینی
 2.  کاهش ضخامت پوست و رفع اسکار بینی

از آنجایی که تورم بافت های بینی در جراحی بینی گوشتی بسیار زیاد است و همچنین این دسته از افراد به دلیل ضخیم بودن پوست بیشتر مستعد باقی ماندن جای زخم ها و برش های جراحی روی پوست بینی خود هستند ، می توان با تزریق کردن کورتون به بینی در زمان مناسب از بروز برخی عارضه ها جلوگیری نمود و به کوتاه تر شدن دوره نقاهت افرادی که عمل بینی گوشتی در زاهدان ، انجام می دهند ، کمک کرد.

چه مدت بعد از تزریق کورتون ، ورم بینی کاهش پیدا می کند ؟

شما برای دیدن نتیجه این فرایند نیاز به صبر دارید ، این موضوع به شرایط بدنی افراد و همچنین میزان تورم بافت های بینی بستگی دارد ؛ با این حال بعد از گذشت یک هفته از تزریق کورتون به بینی گوشتی ، می توانید شاهد روند کاهشی ورم بینی خود باشید. دقت داشته باشید که تزریق کورتون باید حتما با تشخیص و صلاحدید جراح بینی زاهدان ، انجام شود ؛ در غیر اینصورت تزریق خودسرانه این دارو در زمان نادرست و به ناحیه اشتباه از بینی می تواند عوارض جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.

تا چه مدت بعد از عمل بینی گوشتی باید چسب زد ؟

چسب زدن به بینی در کاهش ورم بینی تاثیر بسزایی دارد ؛ از آنجایی که افراد بعد از جراحی بینی گوشتی ، تورم بسیاری را در بینی خود تجربه می کنند ، استفاده از چسب بینی موجب می شود تا بینی زودتر شکل گرفته و ورم آن از بین برود. به افرادی که بینی گوشتی دارند ، توصیه می شود حداقل به مدت 3 ماه به صورت مرتب از چسب بینی استفاده کنند ؛ البته بهتر است در خصوص مدت زمان استفاده از چسب بینی حتما با بهترین دکتر بینی گوشتی در زاهدان مشورت نمایید و اموزش های لازم را در رابطه با نحوه صحیح چسب زدن به بینی گوشتی خود بیاموزید.

چالشی جدی در جراحی بینی گوشتی با پوست ضخیم

بینی گوشتی به دلیل ضخامت پوست می تواند معایب و مشکلات مربوط به استخوان بندی بینی را به خوبی پوشش دهد اما این موضوع تنها مزیت بینی گوشتی نسبت به بینی استخوانی به شمار می آید. دقت داشته باشید که میزان ضخامت پوست در همه افراد یکسان نیست ؛ از این رو بینی گوشتی را بر اساس ضخامت پوستی می توان به دسته های مختلفی تقسیم بندی نمود. به همین علت است که برخی از افراد با وجود گوشتی بودن بینی نتیجه خوبی را از عمل رینوپلاستی دریافت می کنند ؛ در حالی که به برخی از بیماران انجام این پروسه زیبایی اصلا پیشنهاد نمی شود ؛ چرا که نتیجه خوب و ایده آلی در نهایت حاصل نخواهد شد.

دقت داشته باشید ضخامت پوست مشکلات و چالش های زیادی را در تغییر فرم و شکل بینی ایجاد می کند و مانع از دیده شدن تغییر چینش های استخوان بینی و ایجاد ظرافت های عمل بینی می شود. همچنین ضخیم بودن پوست موجب می شود تا افراد تورم زیادی را بعد از جراحی تجربه کنند و دوره نقاهت طولانی داشته باشند.

منظور از بینی نیمه گوشتی چیست ؟

در واقع منظور بینی هایی هستند که ساختاری گوشتی دارند اما غضروف های آن ها قوی بوده و پوست نسبتا ضخیم می باشد و میزان تجمع چربی در آن ها کمتر است. این گروه از افراد غالبا نتیجه خوبی را از جراحی بینی گوشتی با دکتر رشدی در زاهدان ، به دست می آورند.

عمل بینی گوشتی بدون غضروف

یکی از دغدغه های اصلی افرادی که قصد انجام جراحی بینی گوشتی در زاهدان دارند ، میزان و نوع غضروف های بینی آن ها است. در واقع استحکام غضروف های بینی در نتیجه عمل بینی گوشتی با پوست ضخیم اهمیت زیادی دارد و می تواند به شکل گیری بهتر بینی و همچنین جلوگیری از دفرمه شدن بینی کمک نماید. خوشبختانه امروزه به کمک پیوند غضروفی از بدن خود بیمار و با استفاده از غضروف های پشت گوش یا دنده این امر امکان پذیر بوده و دیگر مسئله چندان مهمی نیست. همچنین در صورت نیاز می توان از غضروف های مصنوعی استفاده نمود ؛ البته از آنجایی که ممکن است در برخی شرایط پروتزهای مصنوعی با بدن انسان سازگاری نداشته باشد و پس از مدتی توسط بدن پس زده و منجر به بروز عفونت شوند ، پیشنهاد نمی شود. بهترین گزینه برای پیوند و تقویت غضروف های بینی ، استفاده از غضروف های بدن خود فرد است.

جراحی بینی گوشتی مردانه

تمایل به زیبایی در میان همه انسان ها وجود دارد ، بنابراین بدیهی است که درصد زیادی از آقایان نیز تمایل به انجام جراحی بینی داشته باشند. اما مسئله مهم و اصلی اینجاست که آناتومی و ساختار بینی مردان نسبت به خانم ها بزرگتر بوده و همچنین مردان پوست ضخیم تری دارند ؛ به همین دلیل جراحی بینی گوشتی مردانه می تواند با چالش و پیچیدگی های بیشتری همراه باشد. نکته مهمی که در خصوص رینوپلاستی مردانه باید در نظر داشته باشید این است که برای دریافت نتیجه ایده آل بهتر است این پروسه به شکل کاملا طبیعی انجام شود. به این معنا که در طی عمل بینی گوشتی مردانه تلاش می شود ، بینی به صورت کاملا طبیعی ساختاری متناسب با صورت پیدا کند و نواقص و مشکلات ظاهری و عملکردی که دارد ، برطرف شود. این موضوع در نهایت موجب می شود تا جذابیت های چهره مردانه نیز حفظ شده و نتیجه خوبی از جراحی حاصل شود.

 

جراحی بینی گوشتی در زاهدان - دکتر محسن رشیدی

 

جایگزین جراحی بینی گوشتی

از آنجایی که شایعات بسیاری در خصوص عمل بینی گوشتی وجود دارد ، ممکن است بسیاری از افراد به دنبال روش های جایگزین و غیر جراحی برای کوچک کردن بینی گوشتی خود باشند ، در حالی که باید بدانید هنوز هیچ راهکار علمی و پزشکی مناسبی جهت کوچک کردن بینی گوشتی بدون جراحی به ثبت نرسیده و بهترین و قطعی ترین راه برای اصلاح شکل بینی گوشتی ، عمل جراحی است. خوب است این موضوع را به یاد داشته باشید که امروزه به کمک تکنیک های نوین جراحی می توان نتیجه خوبی را از عمل زیبایی بینی گوشتی به دست آورد و از برگشت پذیری فرم بینی و دفورمه شدن بینی بعد از چند سال جلوگیری نمود.

قرص آناهیل برای کاهش کبودی و ورم بینی گوشتی

ماده اصلی تشکیل دهنده این قرص ، بروملین بوده که از ساقه آناناس استخراج می شود. به همین دلیل می توان آن را یک داروی موثر در کاهش التهاب و تورم بینی بعد از جراحی دانست. مصرف و میزان استفاده از این دارو بهتر است با مشورت پزشک قبل و بعد از جراحی بینی گوشتی انجام شود.

پیوند غضروف در عمل بینی گوشتی

پیوند غضروف فرایندی است که در طول آن ، بافت غضروفی از قسمت دیگری از بدن بیمار تامین شده و برای تغییر شکل و فرم دادن به بینی و تقویت چارچوب آن مورد استفاده قرار می گیرد. این غضروف را می توان از بسیاری از نقاط بدن تهیه کرد ولی دنده‌ها، گوش‌ها یا تیغه بینی ، از محل های الویت دار در این فرایند هستند.

چه کسانی به تکنیک پیوند غضروف نیاز دارند؟

تکنیک جراحی بینی با گرافت غضروف اغلب برای افراد زیر توصیه می شود.

 • افراد دارای بینی های گوشتی
 • افراد دارای بخش غضروفی ضعیف در بینی

محل تامین غضروف 

1 . سپتوم بینی :سپتوم ، دیواره جدا کننده دو حفره بینی است که می توان از آن بعنوان منبع تامین غضروف برای تغییر شکل و فرم دادن به بینی استفاده کرد.

2 . غضروف گوش: غضروف کانکال یا گوش ، منبع دیگری برای تامین غضروف مورد نیاز است که جراح از کاسه گوش بیمار برداشت می کند. این برداشت غضروف ، به هیچ وجه ظاهر گوش بیمار را تغییر نمی‌دهد و هیچ جای زخم بیرونی باقی نمی‌گذارد.

3 . غضروف دنده : مزیت اصلی استفاده از غضروف دنده در جراحی بینی گوشتی ، کمیت بالای آن است و بدون ایجاد اختلال در عملکرد دنده ها می توان به مقدار زیاد ، برداشت را از این ناحیه انجام داد. البته ، غضروف دنده ، سفت تر است، و ممکن است در گذر زمان تاب خورده و شکل خود را از دست بدهد.

0 0 رای ها
امتیازدهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Scroll to Top