جراحی بینی استخوانی در زاهدان + هزینه عمل بینی

یکی از فرآیند های جراحی بینی در زاهدان که با نتیجه ای فوق العاده همراه است ، عمل بینی های استخوانی می باشد. این دسته افراد با بینی استخوانی دارای ویژگی های بخصوصی می باشند که از مهم ترین آن ها می توان به ساختار مستحکم و پوست نازک آن نیز اشاره کرد. نتیجه حاصل از جراحی بینی استخوانی به نسبت نوع گوشتی با رضایت بالای زیبا جو همراه بوده که در ادامه مطلب می توانید با آن بیشتر آشنا شوید. در ادامه این مقاله از دکتر محسن رشیدی ، بهترین جراح بینی زاهدان ، نمونه کارهای ایشان نیز قرار داده شده است ، برای دیدن تصاویر و فیلم های بیشتر می توانید به گالری وب سایت یا کانال آپارات ایشان مراجعه بفرمایید.

 

جراحی بینی استخوانی در زاهدان - دکتر رشیدی

 

با بینی استخوانی بیشتر آشنا شوید !

به طور کلی بینی تمامی افراد از دو نوع گوشتی و استخوانی می باشد ، که ویژگی هر یک با دیگری متفاوت است. به همین منظور بهتر است شما زیبا جویان عزیز قبل از آغاز جراحی بینی استخوانی در زاهدان ، اطلاعات کافی در رابطه با ساختار آن داشته باشید. بینی های استخوانی دارای قوز بسیار زیاد ، فرم منحنی و استخوانی باریک همراه با یک لایه چربی هستند ، که غضروف آن انعطاف پذیر و مستحکم می باشد و حفره های بینی بسیار باریک می باشند.

 • اهداف زیبا جویان از عمل بینی استخوانی
 • ایجاد تقارن در میان بینی و صورت
 • بهبود و درمان مشکلات و اختلالات تنفسی
 • بهبود و درمان انحراف استخوان بینی
 • صاف کردن و قرار دادن تیغه بینی در محل مناسب خود
 • ایجاد تغییرات مناسب در سایز ، شکل و زاویه میان بینی و دیگر اعضای صورت

چع عاملی در استخوانی شدن بینی تاثیر گذار است ؟

ممکن است از بدو تولد و با توجه به عوامل ژنتیکی و مادرزادی ، نوزاد با بینی استخوانی متولد شود ، یا با وارد شدن ضربه ای غیر منتظره استخوان بینی تغییر جهت دهد و نیازمند عمل بینی استخوانی باشد. 

چگونگی جراحی بینی استخوانی

تفاوتی ندارد بینی شما از نوع گوشتی باشد یا استخوانی ، باید بدانید که پروسه رینوپلاستی با هر دو بینی با استفاده از روش باز یا بسته انجام خواهد شد که در ادامه با آن آشنا می شویم.

جراحی بینی باز : در ابتدا و برای آغاز روند جراحی ، دکتر عمل بینی استخوانی خوب در زاهدان ، برشی را در ناحیه ای میان دو تیغه بینی ایجاد می کند ، سپس پوست بینی را به طور کامل به بالا کشیده و به تمامی نواحی بینی دسترسی کافی و لازم را پیدا می کند. با توجه به ایجاد یک فضای کافی جراح می تواند تغییرات و اصلاحات لازم را با دقت و تمرکز کافی انجام دهد و تمامی اختلالات موجود را به سادگی بهبود بخشد. پس از پایان اعمال تغییرات ، پوست بینی را به حالت اولیه باز گردانده اند و محل برش خورده را با استفاده از بخیه های جذبی و غیر جذبی می بندند.

جراحی بینی بسته : گاهی اوقات ممکن است در روند جراحی بینی استخوانی با دکتر محسن رشیدی در زاهدان ، نیازمند تغییرات بسیار زیاد نباشد ، در نتیجه در این مواقع بکارگیری از پروسه عمل بینی بسته بسیار کاربردی خواهد بود. توجه داشته باشید که برش ها در این روش در داخل حفره های بینی و بدون برداشت پوست انجام خواهند شد ، که همانند تکنیک باز جراح دسترسی کافی دارد اما نه به مقدار عمل بینی باز.

نمونه کارهای جراحی بینی استخوانی با بهترین جراح بینی زاهدان

 

روند جراحی زیبایی بینی استخوانی

 1. بیهوشی : باید بدانید که به طور کلی فرآیند جراحی رینوپلاستی تنها با استفاده از ماده بیهوشی انجام می شود تا دکتر بینی استخوانی خوب در زاهدان ، بتواند با تمرکز کافی تغییرات لازم را ایجاد کند. پزشک در جلسات مشاوره و بررسی بینی ، جراح به نسبت مشکلات موجود چگونگی ایجاد برش به روش های باز یا بسته را انتخاب کرد تا نتیجه ای فوق العاده به همراه داشته باشد.
 2. تراشیدن استخوان : از جمله مواردی که در بینی های گوشتی به ندرت قابل مشاهده می باشد ، تراشیدن استخوان بینی است. در جراحی بینی استخوانی غضروف های بزرگ موجب بروز قوز و بزرگی تیغه بینی خواهند شد ، در نتیجه جراح جهت ایجاد فرم زیبا و تغییر حالت آن ، این استخوان را شکسته و تراش می دهد.
 3. اصلاح مشکلات موجود : افتادگی نوک بینی از جمله مواردی است که در بینی های استخوانی بسیار دیده می شود ، در مرحله تغییر ساختار بینی ، حجم کلی بینی ، نوک و قوز بینی و موارد دیگر با دقت بالایی اصلاح خواهند شد.
 4. باز گردانی پوست بینی : در صورتی که زیبا جویان در پروسه جراحی بینی استخوانی در زاهدان ، تحت رینوپلاستی به روش باز قرار گرفته باشند ، لازم است تا پوست بینی پس از اتمام ایجاد تغییرات لازم به حالت اولیه خود باز گردد.
 5. بخیه : در انتها و بعد از باز گردانی پوست بینی ، برش های ایجاد شده با استفاده از بخیه های جذبی و غیر جذبی توسط جراح با ظرافت و دقت بالایی ایجاد خواهند شد.
 6. ابزارها : در انتها جراح بینی زاهدان ، با توجه به اعمال برخی تغییرات ، از ابزار هایی همچون تامپون و گچ بینی استفاده می کند تا بینی فرد دچار افتادگی و هیچ گونه عارضه دیگری نشود.

افراد با بینی های استخوانی کاندید مناسبی جهت کدام فرم از بینی می باشند ؟

با توجه به ویژگی های فوق العاده بینی های استخوانی ، این دسته افراد جهت جراحی بینی استخوانی به فرم های عروسکی ، نیمه فانتزی و طبیعی مناسب می باشند. زیرا با وجود استحکام بالای بینی و پوستی نازک ، جراح می تواند تغییرات بسیار زیادی را اعمال کند بدون آن که به بینی و پوست ان آسیب های بسیار زیادی وارد شود.

اقدامات مراقبتی توصیه شده بعد از عمل بینی استخوانی در زاهدان

 • بی شک جراح خوب و با تجربه مواردی را جهت گذراندن بهتر دوره نقاهت به زیبا جویان توصیه خواهد کرد. در واقع رعایت این اقدامات می تواند سبب بهبود افراد در مدت زمانی کم با نتیجه ای بی نظیر همراه باشد.
 • بهتر است جهت بهبود کاهش التهاب و تورم پوست بینی بعد از جراحی بینی استخوانی در زاهدان با دکتر رشیدی ، از کمپرس های سرد استفاده کنید.
 • فعالیت های ورزشی پر تنش و خم کردن سر در طولانی مدت می تواند به بینی شما آسیب وارد کند و سبب افتادگی نوک بینی شود ، در نتیجه در یک باز ه زمانی یک ماهه از انجام این دسته فعالیت های خود کنید.
 • دارو هایی که از جانب بهترین جراح بینی زاهدان ، به شما عزیزان تجویز شده است را در بازه زمانی مشخص شده مصرف کنید.
 • در دوره نقاهت به خصوص در هفت الی ده روز ابتدایی به خوبی و به طور کامل استراحت کنید و به هنگام خوابیدن دو بالشت را زیر سر خود بگذارید.
 • استعمال دخانیات می تواند سبب برزو خونریزی بینی شود بنابراین تا بهبودی نسبی و با توجه به نظر پزشک از مصرف سیگار و حتی نوشیدنی های حاوی الکل بپرهیزید.

نمونه کارهای عمل بینی استخوانی در زاهدان با دکتر محسن رشیدی

 

از نظر بهترین جراح بینی زاهدان ، بهتر است زیبا جو در چه سنی برای عمل بینی استخوانی اقدام کند ؟

سن مناسب در هر فرد با توجه به مقدار مشکلات موجود در ساختار بینی متفاوت است ، اما نکته مهم اتمام فرایند بلوغ در افراد می باشد. به این معنا که بایستی رشد اسکلت صورت و بینی کامل شده باشد تا بعد از عمل افراد دچار بهم ریختگی ساختار بینی نشوند .لذا معمولا سن بین ۱۷ – ۱۸ تا حدود ۴۵ – ۵۰ سالگی بهترین بازه زمانی جهت عمل بینی استخوانی در زاهدان با دکتر محسن رشیدی ، می باشد.

نکته : در سنین بالا هم به علت خطرات بیهوشی و هم به علت کمبود بافت غضروفی در بدن عمل جراحی بینی با نتایج خوبی همراه نخواهد بود.

نتیجه حاصل از رینوپلاستی بینی های استخوانی چگونه خواهد بود ؟

هرچه غضروف و استخوان بینی مستحکم باشد ، نتیجه حاصل از ایجاد تغییرات بر روی آن بسیار خوش آیند خواهد بود. این افراد با وجود پوست بسیار ظریف و استخوان محکمی که دارند قطعا با نتیجه ای بسیار زیبا و رضایت بخش بعد از جراحی بینی استخوانی با دکتر محسن رشیدی ، جراح و متخصص گوش و حلق و بینی خوب در زاهدان ، مواجه خواهند شد. در صورتی که در عمل بینی گوشتی پیچیدگی های زیادی وجود دارد و ممکن است تغییرات زیادی بعد از عمل ایجاد نشود با این حال دکتر رشیدی به دلیل مهارت و سال ها تجربه بهترین نتیجه را ا عمل زیبایی بینی رقم خواهد زد تا در نهایت بیمار نتیجه رضایت بخشی را از این عمل دریافت نماید.

آیا نتیجه جراحی بینی استخوانی برگشت پذیر است ؟

یکی از چالش ها و دغدغه های بسیاری از داوطلبین عمل زیبایی بینی در خصوص ماندگاری نتایج و یا برگشت پذیر بودن بینی بعد از عمل است. در پاسخ به این پرسش باید گفت نتیجه حاصل از این جراحی دائمی بوده و با گذشت زمان دچار تغییر نمی شود ؛ مگر در مواردی که آسیب و ضربه ای به بینی وارد شود که نتیجه جراحی را دستخوش تغییر نماید. در رابطه با بازگشت قوز بینی در عمل بینی استخوانی نیز باید بدانید که گاه ممکن است به دلیل نازک بودن بیش از حد پوست بینی ، بعد از جراحی برخی از ناهمواری های اسکلت داخلی بینی به خوبی پوشش داده نشود و همین موضوع سبب شود تا بعد از جراحی برآمدگی هایی روی استخوان بینی وجود داشته باشد که به کمک سوهان کشی و بدون نیاز به بیهوشی می توان این عارضه را برطرف نمود.

فیلم جراحی بینی استخوانی مردانه در زاهدان با دکتر رشیدی

 

 

آیا تورم در نوک بینی بعد از جراحی طبیعی است ؟

بله ، تورم در بینی بعد از جراحی زیبایی بینی امری طبیعی است که اغلب این تورم به دلیل آناتومی فرم بینی در قسمت نوک بینی بیشتر می باشد ؛ چرا که این ناحیه از ضخامت بالایی برخوردار است ؛ البته لازم به ذکر است که در طی چند هفته اول بعد از جراحی مقدار زیادی از این تورم کاهش پیدا می کند و تنها درصد کمی از آن باقی می ماند که به مرور زمان به صورت کامل برطرف می شود. با کمک رعایت مراقبت های بعد از جراحی بینی استخوانی ؛ مثل عدم مصرف نمک و ادویه ، چسب زدن به بینی ، استفاده از کمپرس یخ ، کنترل فعالیت های بدنی ، نحوه صحیح خوابیدن بعد از جراحی می توان به کاهش تورم در بافت های بین و تسریع روند بهبودی ، کمک نمود.

هزینه جراحی بینی استخوانی در زاهدان

فاکتور های گوناگونی می تواند تعیین کننده هزینه نهایی پروسه رینوپلاستی در بینی های استخوانی شود ، در نتیجه در صورت مراجعه به جراح بینی استخوانی خوب در زاهدان ، می توانید از مقدار هزینه آن مطلع شوید. اما به طور کلی بهتر است بدانید که موقعیت جغرافیایی ، دستمزد پزشک و تجهیزات مورد استفاده ، دارو های مصرفی و بیهوشی ، میزان تغییرات لازم در ساختار بینی و غیره می توانند تعیین کننده قیمت پروسه جراحی زیبایی باشند.

کوچک کردن بینی استخوانی بدون عمل

امروزه موضوعات زیادی در خصوص روش های غیر جراحی کوچک کردن بینی شنیده می شود. اما آیا این روش ها حقیقت دارد و بدون نیاز به جراحی می توان بینی را کوچک و خوش فرم نمود ؟ در پاسخ به این سوال باید گفت اگرچه امروزه تکنیک هایی برای اصلاح عیوب بینی ارائه شده است اما نتایج هیچ کدام از این روش ها ماندگار نبوده و برای حفظ نتایج به ترمیم و تکرار نیاز است. از طرفی برخی از این روش ها کاملا جنبه تبلیغاتی داشته و هیچ تاثیری روی شکل گیری بینی ندارند. برای مثال اگر در اینترنت شروع به جستجو در رابطه با روش های خانگی کوچک کردن بینی نمایید ، با مواردی مثل استفاده از زنجبیل ، یخ ، خمیر دندان ، سرکه سیب و غیره رو به رو خواهید شد که اگر کمی منطقی فکر کنید به این نتیجه خواهید رسید که چطور ممکن است خمیر دندان یا سرکه موجب کوچک شدن بینی شما شوند ؟ معمولا این دسته از مواد به دلیل خاصیت اسیدی که دارند تنها به بافت و پوست بینی شما آسیب وارد می کنند و عملا هیچ تاثیری در سایز و شکل بینی نخواهند داشت.

اما روش های پزشکی و زیبایی مثل تزریق فیلر به بینی ، لیفت با نخ بینی ، تزریق بوتاکس به بینی از جمله راهکارهای خوبی هستند که می توانند تغییرات جزئی در ساختار بینی ایجاد نمایند که البته تغییراتی که از این فرایندها حاصل می شود به هیچ عنوان قابل مقایسه با نتیجه عمل جراحی نیست. برای مثال شما به کمک فیلر تنها می توانید قوز بینی خود را برطرف نمایید یا تزریق بوتاکس به نوک بینی به میزان بسیار کم و نا محسوس سبب بالا رفتن نوک بینی شما می شود. اما نکته مهم این است که این روش ها هر ساله به تزریق مجدد نیاز دارند و این مسئله در دراز مدت می تواند به بافت بینی شما صدمه و آسیب وارد نماید و اگر بعد از گذشت چند سال تصمیم به انجام جراحی بینی استخوانی در زاهدان بگیرید ، قطعا با چالش هایی در این زمینه رو به رو خواهید شد.

0 0 رای ها
امتیازدهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Scroll to Top