6 راه برای کوچک کردن بینی گوشتی بدون عمل

از زمان ظهور رسانه های اجتماعی ، افراد بیشتری به دنبال راهی برای کوچک کردن بینی خود هستند. گذشته از  رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی در زاهدان ، این روزها راه های غیر جراحی زیادی مثل تمرین ، ماساژ و یا ورزش نیز برای کوچک کردن بینی توصیه می شود ؛ اما آیا این روش ها کار می کنند ؟ با ما در این مقاله از ، دکتر محسن رشیدی ، جراح بینی زاهدان ، همراه باشید تا 6 راه برای کوچک کردن بینی گوشتی بدون عمل به شما معرفی کنیم.

 

کو.چک کردن بینی بدون جراحی - دکتر محسن رشیدی

 

6 راه برای کوچک کردن بینی گوشتی بدون عمل

رینوپلاستی یا همان جراحی زیبایی بینی ، سومین عمل زیبایی محبوب در دنیا ( اولین در ایران ) است که حدود 1 الی 2 ساعت طول می کشد و اندازه ، ظاهر و مشکلات تنفسی شما را حل می کند. افراد دارای بینی گوشتی ، به دنبال تغییر شکل بینی شان هستند ؛ برخی از شکل نوک آن راضی نیستند ، برخی پهن بودن آن را دوست ندارند و برخی خواهان تغییر اندازه کلی آن می باشند. شما ممکن است بتوانید با این 6 راه برای کوچک کردن بینی گوشتی بدون عمل که در ادامه به آن می پردازیم ، مشکل تان را برطرف کنید. با این حال ، عمل بینی گوشتی تنها راه تضمینی برای رفع یک باره همه این مشکل ها است. جالب است بدانید اخیرا روش هایی با نام ماساژ مخصوص برای کوچک تر شدن بینی رایج شده است که ما قبلا به آن پرداخته ایم.

تمرین بینی برای کوچک کردن بینی گوشتی بدون عمل

این فکر که می توان اندازه بینی خود را با انجام تمرینات صورت تغییر داد ، همچنان مورد بحث است. برخی افراد قسم می خورند که تکرار تمرین های مختلف ، یا نگه داشتن بینی در موقعیت های خاص ، می تواند تفاوت دائمی ایجاد کند. حقیقیت است که این روش کار نخواهد کرد. دلیل آن ساده است ؛ غضروفی که بینی شما از آن تشکیل شده است ، توسط لایه نازکی از پوست پوشانده شده است. بر خلاف عضلات ، غضروف را نمی توان با تمرین شکل داد ؛ بنابراین مهم نیست یک حرکت را چند بار تکرار می کنید.

برخی ساخت قالب های خانگی و استفاده از آن برای تغییر شکل بینی را توصیه می کنند. ما به شما توصیه می کنیم که از آن ها دوری کنید ؛ چرا که فاقد پشتوانه علمی هستند و در برخی موارد ممکن است خطرناک باشند. در برخی موارد ، تزریق فیلر با قیمتی بسیار جزئی می تواند مشکل بینی شما را حل کند. 

یخ درمانی برای کوچک کردن بینی

تنها یک گواه برای نقش یخ در کوچک کردن بینی وجود دارد ؛ آن هم زمانی است که بینی شما به دلیل بر خورد ضربه ، متورم و بزرگ شده است. با قرار دادن یخ روی آن می توانید دوره ریکاوری را سریع تر پیش ببرید و آن را به اندازه اولیه اش برگردانید. باید بدانید که یخ هیچ کمکی به کوچک کردن بینی گوشتی بدون عمل نمی کند و نمی تواند اندازه طبیعی استخوان و غضروف ها را کاهش دهد. بنابراین تنها می توان از آن برای درمان سریع تورمی که در اثر ضربه ایجاد شده است ، استفاده کرد.

مجددا تاکید می کنیم که تنها راه دائمی تغییر سایز بینی ، عمل جراحی است. اگر مطمئن نیستید که کاندید مناسبی برای این عمل هستید یا خیر ، مطالعه مقاله جامع جراحی بینی در زاهدان را از دست ندهید.

استفاده از خمیر دندان برای کاهش اندازه بینی

خمیر دندان یکی دیگر از داروهایی است که اخیرا به همراه سرکه ، سیر و زنجبیل به عنوانی راهی برای کاهش اندازه بینی استفاده می شود. همانند یخ ، این مواد ممکن است اثر کمی در کاهش سریع تورم داشته باشند. این ها می توانند به شما کمک کنند که در صورت اثر آسیب یا ضربه شدید ، بتوانید سریع تر به اندازه بینی طبیعی خود برگردید. با این حال ، هیچ کاری در رابطه با کاهش سایز بینی تان نمی توانند انجام دهند و قدرت تغییر ساختار غضروف بینی را ندارند. دقت داشته باشید استفاده از این نوع مواد ممکن است سبب حساسیت پوستی و ایجاد مشکلاتی در پوست بینی شما شود به همین دلیل استفاده از آن توصیه نمی شود.

روش های غیر جراحی برای کوچک کردن بینی

روش های غیر جراحی بینی ، شامل استفاده از فیلرهای پوستی اسید هیالورونیک است. این روش سریع تنها طی 15 تا 20 دقیقه صورت می گیرد و شما نیاز به گذراندن دوران نقاهت طولانی ، مثل عمل بینی نخواهید داشت. با این حال باید بدانید که این روش موقتی است و نتایج آن معمولا بین 3 تا 6 ماه باقی می ماند. این فیلرها می توانند ناتقارنی های کوچک را از بین ببرند. Juvederm محبوب ترین برند مورد استفاده در بین پرکننده های پوستی است. این روش که با جراحی بینی مایع هم شناخته ی شود، یک عمل زیبایی سریع و ارزان است ؛ اما نتایج موقتی دارد و برای همه مناسب نیست. اطلاعات بیشتر را می توانید در اینستاگرام دکتر رشیدی پیدا کنید.

 

6 راه برای کوچک کردن بینی گوشتی بدون عمل

 

چگونه بینی خود را یک شبه کوچک کنیم ؟

اگر فوری می خواهید بینی تان را کوچک کنید ، ما به شما یک راه ساده نشان می دهیم که به آن کانتورینگ می گویند. آموزش های ویدیویی زیادی در این حوزه وجود دارد که نحوه انجام کار را با جزئیات نشان می دهد.

رینوپلاستی برای کوچک کردن بینی

رینوپلاستی یا عمل زیبایی بینی ، در سال های اخیر بسیار رایج شده است. شما می توانید این عمل را در کلینیک و یا با بی حسی موضعی انجام دهید ؛ بسته به میزان اصلاح مورد نیاز و ترجیح شما ، عمل می تواند در بیمارستان صورت بگیرد و نیاز به بیهوشی داشته باشد. عمل رینوپلاستی باید توسط جراحان مجربی مثل دکتر رشیدی صورت بگیرد و بسته به تغییر مورد نیاز ، بین 1 تا 2 ساعت طول خواهد کشید. برخی از مشکلاتی که شما با انجام عمل زیبایی بینی می توانید رفع کنید ، در پایین آورده شده است :

 • افتادگی نوک بینی
 • تغییر شکل نوک بینی
 • رفع قوز بینی
 • کاهش اندازه کلی بینی
 • تغییر سایز حفره های بینی
 • رفع انحراف تیغه بینی
 • رفع پولیپ و عمل سینوزیت
 • کاهش پهنای بینی و طول آن

لازم است بدانید که رینوپلاستی به دو صورت بسته و باز صورت می گیرد. در رینوپلاستی بسته، بیمار بیهوش نمی شود و درد آن کمتر است. اما در رینوپلاستی باز ، برش هایی در قسمت خارجی بیمار انجام می شود و بهترین جراح بینی زاهدان ، پوست را بلند می کند. رینولاستی باز بیشتر برای جراحی های پیچیده و ترمیمی صورت می گیرد.

آمپول کوچک کننده بینی گوشتی

آمپول ‌های کوچک کننده بینی گوشتی به عنوان یک راه حل غیر جراحی برای تغییر شکل و ظاهر بینی استفاده می ‌شوند. این روش ‌ها شامل تزریق آنزیم ، تزریق فیلر و تزریق بوتاکس به بینی هستند که هر کدام می‌ توانند به بهبود ظاهر بینی کمک کنند. در ادامه به توضیح هر کدام از این روش ‌ها می‌ پردازیم.

تزریق آنزیم به بینی

شامل استفاده از آنزیم‌ های خاصی مانند هیالورونیداز است که به تجزیه مواد اضافه در بافت ‌های بینی کمک می ‌کند. این روش بیشتر برای افرادی مناسب است که قبلاً فیلرهای پوستی تزریق کرده ‌اند و اکنون می ‌خواهند اثر آن را کاهش دهند یا حذف کنند.

مزایای ترزریق آنزیم به بینی

اصلاح سریع نتایج تزریق آنزیم معمولاً سریع دیده می‌ شود.

معایب تزریق آنزیم به بینی

 • نتایج موقتی : اثرات تزریق آنزیم موقتی هستند و نیاز به تزریق مجدد دارد.
 • محدودیت‌ ها : تنها برای حذف فیلرهای هیالورونیک اسید موثر است و برای مشکلات ساختاری بینی کاربرد ندارد و حتی می تواند به بافت های طبیعی بینی آسیب برساند.

تزریق فیلر به بینی

 شامل استفاده از موادی مانند اسید هیالورونیک است که به زیر پوست تزریق می ‌شوند تا حجم و شکل دلخواه را ایجاد کنند. این روش برای اصلاح ناهماهنگی ‌های کوچک ، بالا بردن نوک بینی یا صاف کردن برآمدگی‌ ها یا قوز بینی استفاده می ‌شود.

مزایای تزریق فیلر به بینی

 • غیر جراحی : بدون نیاز به جراحی و بیهوشی عمومی.
 • زمان بهبودی کوتاه : معمولاً پس از چند روز می ‌توان به فعالیت ‌های عادی بازگشت.
 • نتایج فوری : نتایج بلافاصله پس از تزریق قابل مشاهده هستند.

معایب تزریق فیلر به بینی

 • نتایج موقتی : فیلرها معمولاً بین 6 تا 18 ماه دوام دارند و نیاز به تزریق مجدد دارند.
 • عوارض جانبی : ممکن است عوارضی مانند تورم ، کبودی ، یا واکنش‌ های آلرژیک رخ دهد.

تزریق بوتاکس به بینی

در مواردی خاص می ‌تواند به رفع مشکلاتی مانند افتادگی نوک بینی به صورت جزئی کمک کند.

مزایای تزریق بوتاکس به بینی

بهبود افتادگی : می‌تواند به بالا بردن نوک بینی بدون نیاز به جراحی و بیهوشی کمک کند.

معایب تزریق بوتاکس به بینی

 • نتایج موقتی : بوتاکس معمولاً 3 تا 6 ماه دوام دارد و نیاز به تزریق مجدد دارد.
 • عوارض جانبی : ممکن است عوارضی مانند تورم ، کبودی یا افتادگی موقت عضلات رخ دهد.

توصیه‌ های کلیدی در خصوص استفاده از آمپول های کوچک کننده بینی 

 1. مشاوره با پزشک متخصص : پیش از تصمیم ‌گیری درباره این روش‌ ها ، حتماً با یک پزشک متخصص مشورت کنید تا بهترین روش برای شما انتخاب شود.
 2. انتخاب مرکز معتبر : انتخاب یک مرکز معتبر و پزشک با تجربه برای انجام این تزریقات اهمیت زیادی دارد تا از بروز عوارض و مشکلات جلوگیری شود.

هر یک از این روش‌ها مزایا و معایب خاص خود را دارند و انتخاب بهترین روش به شرایط فردی و هدف‌ های زیبایی شما بستگی دارد.

2.5 17 رای ها
امتیازدهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
4 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مهناز

كوچك كردن بيني گوشتي بدون عمل هم ممکنه ؟؟

فریبا

منم میخواستم عمل رینو پلاستی انجام بدم کسی می‌دونه چجوریه و هزینه اش چقدر هست

drrashidi

سلام روز بخیر با شماره تلفن های مندرج در سایت تماس بگیرید یا فرم تماس سایت را پرکنید تا با شما تماس گرفته شود.

سمیه احمدی

کوچک کردن بینی گوشتی عملیه ؟ واقعا میشه اینکار رو کرد؟

پیمایش به بالا