جراحی پلک در زاهدان

ایجاد هارمونی و هماهنگی میان هر یک از اعضای صورت افراد ، چهره آن ها را زیبا و شاداب تر می کند. به همین دلیل هر گونه تکنیک زیبایی امروزه در میان عده بسیاری از خانم ها و آقایان محبوب و پر طرفدار شده است. افزایش سن و تاثیر برخی عوامل بر روی پلک ها در این مواقع نیاز افراد را به جراحی پلک در زاهدان افزایش می دهد. با انجام این پروسه جراحی زیبایی دید زیبا جو بهبود یافته و چهره آن ها نیز جوان تر خواهد شد. اگر کاندیدای جراحی زیبایی پلک هستید و سوالاتی ذهن شما را در این رابطه درگیر کرده است ، ما به شما توصیه می کنیم تا مقاله تهیه شده توسط دکتر محسن رشیدی ، جراح بلفاروپلاستی خوب در زاهدان را مطالعه نمایید.

 

جراحی پلک - دکتر محسن رشیدی در زاهدان

 

صفر تا صد بلفاروپلاستی در زاهدان

به طور کلی باید بدانید که فرایند عمل زیبایی پلک ، سبب کاهش و از بین بردن افتادگی زیر چشم ها شده و همچنین افتادگی بالا را نیز به طور کامل از بین می برد. بهتر است بدانید که عواملی همچون قرار گرفتن در معرض پرتو مضر خورشید ، کاهش تولید کلاژن پوست و موارد بسیار دیگر می تواند بر روی پلک زیبا جو تاثیر بگذارد و نیاز افراد به جراحی عمل زیبایی پلک را افزایش دهد. باید بدانید که در پروسه عمل پلک بالا هدف برداشت چربی ، ماهیچه و پوست های اضافی بوده که به مرور سبب افتادگی و ایجاد سنگینی و نیمه بسته به نظر رسیدن چشم زیبا جویان خواهد شد. جراحی پلک در زاهدان بالا به افراد کمک می کند تا چهره ای شاداب ، سر حال تر داشته باشند. لازم به ذکر بوده که این نوع جراحی با ایجاد برش هایی در چین طبیعی پلک آغاز شده تا محل برش و زخم ها نیز قابل مشاهده نباشند.

مزایای عمل پلک با دکتر رشیدی

 • برداشت پوست های اضافی بالای پلک
 • موثر در از بین بردن گودی زیر چشم ها
 • بهبود چین و چروک های موجود در پلک و اطراف ان
 • رفع افتادگی پلک و نمایان شدن سفیدی مردمک چشم
 • بهبود اختلال ایجاد شده در کانتور طبیعی پلک های بالا
 • رفع چربی های موجود در چشم که به شکل پف در آمده اند

هدف از انجام بلفاروپلاستی چیست ؟

شاید شما نیز تصور می کنید که جراحی پلک در زاهدان تنها به دلیل افزایش زیبایی ظاهر است ، باید بدانید که این تکنیک علاوه بر جنبه های زیبایی تاثیرات درمانی داشته و عده بسیاری کاندیدای نوع درمانی این تکنیک هستند که در ادامه با آن ها آشنا خواهیم شد.

جراحی زیبایی پلک

در این تکنیک ، هدف اصلی پزشکی و درمانی نمی باشد ، در واقع زیبا جویان جهت بهبود ظاهر و رفع ظاهر نا مناسب پلک های خود به دکتر محسن رشیدی ، بهترین جراح پلک در زاهدان مراجعه می کنند. در طی این پروسه زیبایی کیسه های حاوی چربی برداشته شده و پوست افتاده برش داده می شود. به علت افزایش سن و تجمع توده هایی از چربی ، ماهیچه های پلک ضعیف شده و سبب کشیدگی پلک می شود که با این تکنیک جوانی و شادابی به چهره افراد نیز باز می گردد.

جراحی درمانی پلک

اگر به بیماری خاصی مبتلا شده اید یا افتادگی بیش از حد پلک تان به چشم و دید شما آسیب می رساند ، نیاز به یک پروسه درمانی از جراحی پلک در زاهدان خواهید داشت. با این تکنیک عدم استفاده از عینک و لنز به دلیل وجود پف و افتادگی بسیار زیاد پوست به راحتی درمان خواهد شد.

جراحی پلک - دکتر محسن رشیدی در زاهدان

 

انواع تکنیک های بلفاروپلاستی

عمل جراحی پلک به دو روش کلی بلفاروپلاستی پلک بالا و بلفاروپلاستی پلک پایین انجام می‌شود. در برخی موارد نیز پزشک ، فرایند را در قالب یک روند ترکیبی شامل بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین باهم انجام می دهد.

در جراحی بلفاروپلاستی پلک بالا از بین بردن افتادگی پلک بالا و خارج کردن بافت‌های چربی در ناحیه بالای پلک مورد هدف می باشد. گاهی این افتادگی در پلک بالایی ، مانعی را بر سر راه بینایی فرد ایجاد کرده و باعث بروز اختلال در دید او می شود.
در جراحی پلک پایین از بین بردن کیسه‌های چربی و پف زیر چشم ، نقطه مورد هدف است. این فرایند را می توان در برخی موارد از داخل مژه انجام داد.

عمل بلفاروپلاستی چقدر طول می کشد؟

مدت زمان عمل بلفاروپلاستی به میزان و دامنه تغییرات مورد نیاز در پلک‌ها بستگی دارد. اگر تغییرات در پلک‌ها محدود باشد ، جراحی تنها 30 تا 45 دقیقه طول می کشد. ولی در صورت وسیع بودن دامنه تغییرات برای بهبود ظاهر پلک‌ها گاهی زمان عمل تا 2 ساعت هم برسد و می رسد. خوشبختانه ، این جراحی دارای ماهیت سرپایی است به این معنی که بعد از اتمام عمل و بازیابی کامل هوش می تواند محل درمان را به مقصد منزل ترک کند.

آیا بعد از جراحی پلک ، رد برش ها باقی می ماند؟

در طول عمل ، جراح برش بسیار کوچکی را در پوست پلک ایجاد می‌کند و از آن طریق اقدام به حذف بافت چربی اضافی و محکم کردن بافت پایه و برداشتن پوست اضافی می نماید. سپس با چند بخیه ظریف ، ناحیه برش داده شده را می بندد تا پوست صاف و کشیده شود. برش کوچک بسته شده با بخیه ، پس از بهبودی ، رد و اثربسیار کمی را از خود باقی می گذارد.

کدام دسته افراد گزینه مناسبی برای بلفاروپلاستی هستند ؟

 • افراد با عدم ابتلا ه عارضه تیروئید و فشار خون بالا.
 • آن دسته از افراد که به بیماری های مرتبط به چشم مبتلا نمی باشند.
 • بهتر است افراد در سنین بالای 30 الی 35 سال برای جراحی پلک در زاهدان اقدام کنند.
 • افرادی که سیستم ایمنی بدن قوی دارند و به نوعی بیماری به خصوص مبتلا نمی باشند.

اقدامات مراقبتی ضروری بعد از جراحی پلک

برای آن که روند بهبودی و دوره نقاهت خوبی را سپری کنید ، جراح پلک خوب در زاهدان دکتر رشیدی ، حتما مواردی را به منظور اقدامات مراقبتی در جلسات مشاوره به شما آموزش داده و توصیه می کند. این موارد در بهبود شما در مدت زمان کوتاه و رسیدن به نتیجه ای بی نظیر نیز کمک می کند که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

 1. دارو ها و پماد های توصیه شده را راس ساعت خود و با دقت استفاده کنید.
 2. در روز های ابتدایی می توانید جهت کاهش تورم پلک های خود از کمپرس های سرد بکار گیرید.
 3. بهتر است به هنگام خواب و استراحت ، سر خود را با استفاده از دو بالشت بالا تر از سطح بدنتان قرار دهید.
 4. برای کاهش درد بعد از جراحی پلک در زاهدان می توانید از قرص های مسکن توصیه شده توسط جراح بینی بکار گیرید.
 5. از شست و شو چشم و پلک های خود غافل نشوید و تمامی روند آن را به درستی و با دقت بالایی انجام دهید.
 6. برای محافظت از چشم و پلک های خود در روزهای ابتدایی بعد از بلفاروپلاستی و با توجه به افزایش میزان حساسیت آن از عینک های آفتابی استاندارد استفاده کنید.

نتیجه حاصل از عمل پلک ها تا چه مدت باقی می ماند ؟

بهتر است بدانید که نتیجه حاصل از جراحی پلک در زاهدان دائمی بوده و دارای ماندگاری بالایی می باشد. اما توجه داشته باشید که رعایت اقدامات مراقبتی بعد از بلفاروپلاستی ، داشتن رژیم غذایی سالم و مفید و هیدراته نگه داشتن بدن می تواند نتیجه این تکنیک را بی نظیر تر کند و مدت ماندگاری آن ها را به مقدار بسیار زیادی افزایش دهد.

👌نکته : جالب است بدانید که به مرور زمان و افزایش سن ، پلک ها نیز همانند دیگر اعضای بدن روند پیری خود را به طور طبیعی طی می کند ، با این تفاوت که پس از جراحی زمان و روند ان نیز کند تر خواهد شد.

جراحی پلک - دکتر محسن رشیدی در زاهدان

محل برش بعد از بلفاروپلاستی قابل مشاهده خواهد بود ؟

اگر پروسه جراحی پلک در زاهدان ، توسط جراح پلک خوب ، حاذق و ماهر در زاهدان دکتر محسن رشیدی انجام شود ، محل برش به ندرت قابل مشاهده خواهد بود. البته جراحی در پلک های بالا به علت باز بودن چشم ها به هیچ عنوان قابل مشاهده نمی باشد ، در صورتی که برش ها در پلک پایین نیازمند مهارت بالای جراح بوده تا در زمانی کوتاه به طور کامل بهبود یابند.

جراحی پلک چه تاثیری در دید زیبا جویان دارد ؟

همانطور که اشاره کردیم ، افتادی پلک بالا دید زیبا جو را کاهش داده و سبب نیمه بسته به نظر رسیدن چشم ان ها خواهد شد. در پی این اختلالات بیمار نمی تواند از عینک و لنز های طبی استفاده کند ، بنابراین با جراحی پلک در زاهدان با برداشت پوست اضافی از روی چشم ها میدان دید را نیز افزایش می دهد.

عوارض احتمالی عمل پلک

وجود عوارض جانبی بعد از جراحی پلک در زاهدان ها یک امر شایع و طبیعی می باشد ، اما ممکن است در برخی موارد نادر زیبا جو با تغییر رنگ پوست پلک ، نا متقارن بودن چشم ها و آسیب دیدگی عضلات چشم ، تجمع خون در زیر پوست ، مشکلات در دید و دور شدن پلک پایین از چشم ( اکتروپیون) و موارد دیگر نیز مواجه شود.

چند نکته مهم در خصوص مراقبت های بعد از جراحی پلک

 1. برای استراحت کردن و خوابیدن بعد از عمل پلک توصیه می شود به پشت دراز بکشید و دو بالش زیر سر خود قرار دهید تا سر و شانه های شما در ارتفاع بالاتری نسبت به بدن قرار بگیرد ، به این ترتیب تورم کاهش پیدا کرده و آسیبی به بخیه های شما در هنگام خواب وارد نمی شود.
 2. حتما داروهای تجویز شده خود را به موقع مصرف نمایید. استفاده از این دارو خطر بروز عفونت را کاهش می دهد و مشکلاتی مثل سوزش ، درد و خارش را برطرف می کند.
 3. از ماساژ دادن ، دستکاری کردن ، مالش و خارش چشم های خود در دوران مراقبت های بعد از جراحی پلک ؛ پرهیز نمایید.
 4. استفاده از مواد آرایشی تا دو هفته بعد از جراحی پلک توصیه نمی شود.
 5. از انجام فعالیت های سنگین بعد از عمل بلفاروپلاستی خودداری نمایید ؛ چرا که ورزش کردن با افزایش ضربان قلب و فشار خون همراه بوده و خطر خونریزی و التهاب در چشم ها را افزایش می دهد.
 6. توصیه می شود از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب پرهیز نمایید و حتما هنگام خروج از منزل از عینک آفتابی استفاده کنید.
 7. استفاده از لنز طبیی و زیبایی تا دو هفته بعد از جراحی زیبایی پلک توصیه نمی شود.
 8. به مدت 72 ساعت رانندگی کردن بعد از عمل پلک پیشنهاد نمی شود.

بسته نشدن پلک ها بعد از بلفاروپلاستی

معمولا این عارضه به دلیل تورم پلک ها بعد از جراحی اتفاق می افتد و موضوع نگران کننده ای نیست ؛ با این حال به دلیل باز بودن چشم ها ممکن است این موضوع موجب خشکی و تاری در دید بعد از جراحی شود ؛ که کاملا موقت بوده و استفاده از قطره و پمادهای چشمی تجویز شده بعد از عمل زیبایی پلک به رفع و برطرف شدن این موضوع کمک می کند.

دقت داشته باشید که گاهی ممکن است بسته نشدن چشم ها بعد از جراحی پلک ناشی از برداشتن بافت زیاد چربی باشد. به صورت کلی نباید فاصله زیر ابرو تا بالای مژه ها کمتر از 20 میلی متر باشد ؛ در غیر اینصورت بیمار در بستن پلک ها به صورت طبیعی بعد از جراحی دچار مشکل خواهد شد و این موضوع از زیبایی پلک ها کم می کند. برای جلوگیری از بروز این عارضه توصیه می شود به پزشکی مراجعه نمایید که در زمینه بلفاروپلاستی دارای مهارت و تخصص است.

خشکی چشم بعد از جراحی پلک طبیعی است ؟

تورم و خشکی چشم ها از جمله عارضه های شایع و طبیعی بعد از جراحی بلفاروپلاستی است ؛ از این رو داروهایی برای کمک به حفظ رطوبت چشم ها بعد از جراحی تجویز می شود. در صورتی که با گذشت زمان همچنان این مشکل وجود داشت ، لازم است برای معاینه و بررسی های بیشتر به جراح پلک خود مراجعه نمایید.

چه زمان بعد از جراحی پلک می توان حمام کرد ؟

بعد از گذشت 3 روز از انجام عمل زیبایی پلک ، حمام کردن مانعی ندارد ؛ اما باید مراقب باشید تا کف و آب با فشار زیادی به محل برش های جراحی شما وارد نشود. همچنین از مالش و دستکاری کردن چشم و پلک ها در هنگام استحمام جدا خودداری کنید.

پاسخ به سوالات متداول جراحی پلک

 • مدت زمان انجام جراحی بلفاروپلاستی چقدر است ؟

این موضوع به اینکه شما قصد جراحی پلک پایین ، پلک بالا و یا هر دو را در یک جلسه دارید ، بستگی دارد. همچنین توانایی و مهارت جراح پلک از دیگر عوامل موثر و تاثیرگذار در مدت زمان انجام این جراحی است. به صورت کلی انجام عمل زیبایی پلک برای هر دو چشم حدود 1 الی 1.5 ساعت زمان می برد و اگر این جراحی همزمان برای پلک پایین هم انجام شود ، ممکن است تا 2.5 ساعت طول بکشد.

 • تورم و کبودی های ناشی از عمل پلک چه زمان خوب می شود ؟

معمولا تورم و کبودی ها در روز سوم به اوج خود می رسد و پس از آن به تدریج کبودی ها و تورم کاهش پیدا کرده و از بین خواهد رفت.

 • چه زمان بعد از جراحی زیبایی پلک می توان فعالیت بدنی داشت ؟

بعد از گذشت یک هفته انجام فعالیت های ورزشی سبک ، مانعی ندارد.

 • آیا جای برش های جراحی پلک باقی می ماند ؟

لازم است داوطلبین عمل زیبایی پلک ، این نکته را در نظر داشته باشند که برش های جراحی بلفاروپلاستی در چین پلک بالا و در نهایت ظرافت و دقت ایجاد می شود ؛ از این رو زمانی که چشم ها باز هستند به هیچ عنوان برش های جراحی قابل مشاهده نیست ؛ به مرور و با گذشت زمان نیز جای بخیه ها محو خواهد شد ؛ بنابراین نیازی به نگرانی درباره این موضوع نیست. دقت داشته باشید که هرچه برش های این پروسه با دقت و ظرافت بیشتری ایجاد شود ، نتیجه عمل طبیعی تر خواهد بود به همین دلیل توصیه می شود در انتخاب بهترین جراح پلک زاهدان دقت نمایید.

هزینه جراحی پلک در زاهدان با دکتر رشیدی

برای اطلاع از هزینه این جراحی با دکتر محسن رشیدی لازم است تا در ابتدا به بهترین جراح بلفاروپلاستی در زاهدان مراجعه کنید ، در جلسات مشاوره و با در نظر گرفتن میزان مشکلات موجود ، آزمایشات و دارو های مورد نیاز و تجهیزات پزشکی بکار برده ، مهارت و دستمزد پزشک ، هزینه نهایی نیز به شما اطلاع داده می شود.

0 0 رای ها
امتیازدهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Scroll to Top