تزریق بوتاکس در زاهدان

تزریق بوتاکس در زاهدان یکی از رایج ترین عمل های زیبایی در بین افراد می باشد. این عمل هم برای اهداف زیبایی و هم برای اهداف درمانی انجام می شود. اکثر افراد برای صاف کردن پوست صورت ، از بین بردن چین و چروک ها و جوانسازی صورت انجام می دهند. همچنین برخی اشخاص برای از بین بردن میگرن تزریق بوتاکس را انجام می دهند. بوتاکس به دلیل اثری که بر جوانی ظاهر دارد میان افراد مسن محبوبیت بیشتری دارد. دکتر محسن رشیدی در زاهدان با برخورداری از تجربه بالا در این پروسه زیبایی می تواند به شما زیبا جویان عزیز برای رسیدن به اهداف جوانسازی پوست کمک کند. 

تزریق بوتاکس در زاهدان - دکتر محسن رشیدی

تزریق بوتاکس در زاهدان 

در ماده تزریقی بوتاکس از زهری به نام انوبوتولینیوم تاکسین اِی استفاده می شود ؛ این زهر از میکروبی که باعث مسمومیت غذایی شدید می گردد تولید می شود. بوتاکس بعد از تزریق باعث فلج شدن عضلات صورت میگردد و جلوی ایجاد چین و چروک توسط آنها را می گیرد. بوتاکس تنها دارویی بود که در آن از زهر بوتولینیوم استفاده شد. در حال حاضر محصولات دیگر شامل آبوبوتولینیوم تاکسین اِی (دیسپورت) ، ریمابوتولینیوم تاکسین بی (مایوبلوک) و اینکوبوتولینیوم تاکسین اِی (ژئومین) هستند. هر کدام آنها مقداری تفاوت دارد مخصوصاّ وقتی بحث مقدار دوز وسط باشد ، بنابراین قابل جایگزینی نیستند.

دلایل بکارگیری از بوتاکس

بوتاکس سیگنال های شیمایی به خصوصی را که از طرف عصب ها به عضلات صورت می رسد مسدود می کنند. مخصوصاّ سیگنال هایی که باعث انقباض عضلات می شوند. استفاده رایج از تزریق بوتاکس در زاهدان ، برای بی حس کردن موقت عضلاتی در صورت ، که باعث ایجاد چین و چروک در پیشانی یا دور چشم می شوند مورد استفاده قرار می گیرد. بوتاکس همچنین باعث درمان شرایطی که در فعالیت بدن اثر می گذارد می شوند. این شرایط و مشکلات عبارتند از:

دیستونیا گردن: در این شرایط عضلات گردن شما به صورت غیر ارادی منقبض شده و به حالت دردناک یا ناراحتی میچرخند و قرار می گیرند ، اما این مشکل با تزریق بوتاکس به راحتی قابل حل است.

چشم تنبل: دلیل اصلی این مشکل از تناسب خارج شدن عضلاتی است ، که چشم را در محل خود نگه می دارند.

تعریق: در این شرایط شما حتی هنگامی که هوا گرم نیست و از بدن خود کار زیادی نمی کشید عرق می کنید.

میگرن شدید: اگر بیش از 15 روز در ماه از میگرن رنج می برید ، بوتاکس ممکن است سردرد شما را کاهش دهد.

اثرات زیبایی بوتاکس در زیبایی ظاهر: هدف از تزریق بوتاکس در زاهدان توسط دکتر رشیدی ، جلوگیری از پیری و از بین بردن چین و چروک ها در بسیاری از نواحی صورت شما می باشد. این بخش های صورت عبارتند از: ابرو و پیشانی ، بینی و چشم(پا کلاغی) ، لب و چانه ، خط فک و گردن.

داوطلب مناسب برای تزریق بوتاکس

خندیدن ، چپ چپ نگاه کردن و حتی جویدن به طور کلی هر گونه حرکت صورت ، می تواند به راحتی منجر به یکی از اصلی ترین نشانه های پیری یعنی چروک شدن پوست شود. این مشکل در صورت می تواند باعث شود ، شما خسته یا ناراحت به نظر برسید حتی اگر این گونه نیست. یکی از ساده ترین و سریع ترین راه ها برای از بین بردن چین و چروک ها تزریق بوتاکس در زاهدان به صورت است. مواد بوتاکس می تواند با سایر مواد زیبایی پوست ترکیب شوند. از جمله قرص های شیمیایی ، درمان لیزر و فیلر ها از این محصولات می باشند. برای گرفتن نتیجه ی بهتر از این ترکیب ها استفاده می شود ، که حتی می توانند از چروک و خطوطی که در آینده در صورت بوجود می آیند جلوگیری کند.

چگونه برای تزریق بوتاکس آماده شویم

حتماّ یک لیست کامل از دارو ها و محصولات دارویی که مصرف می کنید در اختیار پزشک خود قرار دهید. برخی دارو ها می توانند باعث کبودی در نواحی تزریق شوند. این دارو ها ، دارو های ضد انعطاف خون ، دارو های رقیق کننده ی خون و دارو های ضد التهاب غیر استروئیدی می باشند. همچنین مصرف الکل باعث افزایش احتمال قرمزی و کبودی می شود ، پس تا 24 ساعت قبل از پروسه از مصرف آن خودداری کنید.

پروسه تزریق بوتاکس

از آنجایی که این پروسه فقط روندی تزریقی است امکان دارد ساده به نظر برسد. اما در واقع این کار ترکیبی از هنر و علم است و کار بسیار ظریفی می باشد ، که فقط باید توسط متخصصان جراحی زیبایی انجام شود. در صورت شما 43 عضله وجود دارد به همین دلیل حیاتی است که شخص انجام دهنده ی عمل تزریق بوتاکس در زاهدان به توصیه دکتر محسن رشیدی ، دقیق بر روی نقطه مشخص شده انجام دهد ، تا پروسه شما به بهترین نحو پیش برود. مواد مورد استفاده برای تزریق با استفاده از یک سوزن باریک و به مقدار کم به عضلات مشخص شده تزریق می گردد. با انتخاب عضلات  درست پزشک شما می تواند فقط ماهیچه هایی که باعث ایجاد چین و چروک می شوند را ضعیف کند ، این کار باعث حفظ ظاهر طبیعی صورت شما می شود. این پروسه معمولا حدود 15 دقیقه زمان می برد. تعداد دفعات تزریق بوتاکس بستگی به ظاهر شما و مقدار چین چروک ها دارد. به عنوان مثال چشم ها و خطوط پنجه کلاغی به دو تا سه بار تزریق نیاز دارند ، یا خطوط بالای ابرو به پنج بار یا بیشتر نیازمند هستند. 

تزریق بوتاکس در زاهدان - دکتر محسن رشیدی

مطالبی که لازم است هنگام انجام بوتاکس بدانید

بوتاکس یک پروسه ی سرپایی است و شما می توانید بعد از انجام تزریق به منزل بروید. ممکن است هنگام تزریق احساس سوزش و ناراحتی داشته باشید. برای جلوگیری از درد و کاهش آن پزشک شما یک پوشش بی حس کننده قبل از تزریق بر روی پوست شما استفاده می کند. همچنین اگر دلیل تزریق شما مثانه پیش فعال می باشد، احتمال اینکه برای شما از بی حسی موضعی استفاده کند وجود دارد.

شما هر چند وقت به تزریق بوتاکس نیاز دارید؟

به طور میانگین تاثیر بوتاکس سه تا چهار ماه ماندگاری دارد. بعد از گذشت این مدت زمان تزریق دوباره لازم است ؛ زیرا هر چقدر هم در عضلات خود بهبود داشته باشید و از انقباض آنها کم شده باشد همچنان به تزریق نیاز پیدا خواهید کرد. این گونه در دوره درمانی شما اثر طولانی مدت تزریق بوتاکس طولانی تر خواهد بود. دکتر شما می تواند با بررسی های لازم به طور دقیق  به شما اطلاع دهد که چه زمانی به تزریق دوباره نیاز دارید.

ریکاوری تزریق بوتاکس

هیچ گونه بیهوشی در اکثر موارد انجام نمی شود ؛ بنابراین زمان خاصی برای بهبود بعد از تزریق بوتاکس در زاهدان نیاز نیست. همچنین شما می توانید مسقیم بعد از عمل به فعالیت های روزمره ی خود بپردازید.

یادداشت برای احتیاط های لازم

 بعد از انجام تزریق از مالیدن و ماساژ دادن نواحی تزریق خودداری کنید ؛ زیرا ماده ی بوتاکس ممکن است به سایر مناطق صورت منتقل گردد. اگر این اتفاق بی افتد شما دچار احساس افتادگی و ضعف در صورت خود می شوید. بعد از جراحی اکثر افراد انتظار مشاهده ی نتیجه بعد از سه تا چهار روز را دارند ، اما نتیجه ی کلی و اصلی عمل بعد از 10 الی 14 روز مشخص می شود.

نکاتی برای کمک به ریکاوری تزریق بوتاکس

هدف در ریکاوری بعد از تزریق بهبود کامل و رسیدن به بهترین نتیجه ی لازم می باشد ، و همچنین کاهش کبودی و جلوگیری از پخش شدن مواد تزریقی به نواحی دیگر از اهداف اصلی ریکاوری است. در روز تزریق خوب است که اقدامات زیر را انجام دهید:

به آرامی صورت خود را تمرین دهید

 1. برای باقی روز ریلکس کنید و به استراحت بپردازید
 2. از تماس ، مالش و هر گونه فشار بر روی ناحیه ی تزریق خودداری کنید.
 3. ناحیه های تزریق را به حال خود رها کنید و هیچ کاری برای آنها انجام ندهید.
 4. همچنین به استاندارد های سلامتی مانند نوشیدن آب کافی و خودداری از مصرف مضرات توجه کنید.
 5. سعی کنید از هیجان و استرس دوری کنید و ضربان قلب خود را ثابت نگه دارید تا بعد از تزریق بوتاکس در زاهدان مشکلی برای شما پیش نیاید.

چه شخصی نباید اقدام به تزریق بوتاکس کند؟

بوتاکس کاملاّ بی خطر است و اکثر افراد برای انجام آن به مشکل بر نمی خورند ، اما شما نباید تزریق انجام دهید اگر حامله هستید یا فرزند خود شیر می دهید یا از شرایط زیر برخوردارید:

 • افتادگی پلک
 • بیماری های عصبی عضلانی
 • ماهیچه های صورت ضعیف

در چه صورت در دوره ی تزریق بوتاکس باید به دکتر مراجعه کرد؟

تزریق بوتاکس در زاهدان پروسه ای ساده و با عوارض بسیار کم است. هرچند شما باید سریعاّ بعد از مشاهده هر کدام از موارد زیر به پزشک خود اطلاع دهید:

 1. تنگی نفس
 2. دل درد شدید
 3. مشکل هنگام بلعیدن
 4. کامل و واضح حرف نزدن
 5. مشکل در دیدن مانند تار دیدن یا افتادگی پلک
 6. نشانه عفونت در دستگاه ادرار مانند ادرار خونی
 7. بی حسی در ناحیه ای که تزریقی در آن انجام نشده

تفاوت بین تزریق بوتاکس و فیلرهای پوستی چیست؟

از نظر زیبایی بوتاکس و فیلر های پوستی یک هدف را دنبال می کنند. هر دو باعث از بین رفتن چروک و خطوط صورت می شوند. یکی از تفاوت های مشهود آنها مواد تشکیل دهنده ی آنهاست در حالی که بوتاکس از بوتونیلیوم ساخته می شود فیلر ها از سایر انواع مواد طبیعی و مصنوعی تولید می شوند که کلاژن ، هیالورونیک اسید و کلسیم هیدروکسی لاپاتیت هستند. تزریق بوتاکس باعث ضعیف شدن و بی حس شدن عضلات صورت می شوند ، در حالی که فیلر های پوستی باعث حجم گرفتن نواحی مختلف صورت و افزایش رطوبت در آن ناحیه می شوند. پزشک شما می تواند با راهنمایی های لازم و مطلع کردن شما از خوبی ها و بدی های هر روش به شما کمک کند تا تصمیم بگیرید که تزریق بوتاکس در زاهدان توسط دکتر رشیدی برای شما بهتر است و یا تزریق فیلر.

0 0 رای ها
امتیازدهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Scroll to Top