تزریق بوتاکس در زاهدان

تزریق بوتاکس در زاهدان یکی از رایج ترین عمل های زیبایی در بین افراد می باشد. این عمل هم برای اهداف زیبایی و هم برای اهداف درمانی انجام می شود. اکثر افراد برای صاف کردن پوست صورت ، از بین بردن چین و چروک ها و جوانسازی صورت انجام می دهند. همچنین برخی اشخاص برای از بین بردن میگرن تزریق بوتاکس را انجام می دهند. بوتاکس به دلیل اثری که بر جوانی ظاهر دارد میان افراد مسن محبوبیت بیشتری دارد. دکتر محسن رشیدی در زاهدان با برخورداری از تجربه بالا در این پروسه زیبایی می تواند به شما زیبا جویان عزیز برای رسیدن به اهداف جوانسازی پوست کمک کند. 

تزریق بوتاکس در زاهدان - دکتر محسن رشیدی

تزریق بوتاکس در زاهدان 

در ماده تزریقی بوتاکس از زهری به نام انوبوتولینیوم تاکسین اِی استفاده می شود ؛ این زهر از میکروبی که باعث مسمومیت غذایی شدید می گردد تولید می شود. بوتاکس بعد از تزریق باعث فلج شدن عضلات صورت میگردد و جلوی ایجاد چین و چروک توسط آنها را می گیرد. بوتاکس تنها دارویی بود که در آن از زهر بوتولینیوم استفاده شد. در حال حاضر محصولات دیگر شامل آبوبوتولینیوم تاکسین اِی (دیسپورت) ، ریمابوتولینیوم تاکسین بی (مایوبلوک) و اینکوبوتولینیوم تاکسین اِی (ژئومین) هستند. هر کدام آنها مقداری تفاوت دارد مخصوصاّ وقتی بحث مقدار دوز وسط باشد ، بنابراین قابل جایگزینی نیستند.

دلایل بکارگیری از بوتاکس

بوتاکس سیگنال های شیمایی به خصوصی را که از طرف عصب ها به عضلات صورت می رسد مسدود می کنند. مخصوصاّ سیگنال هایی که باعث انقباض عضلات می شوند. استفاده رایج از تزریق بوتاکس در زاهدان ، برای بی حس کردن موقت عضلاتی در صورت ، که باعث ایجاد چین و چروک در پیشانی یا دور چشم می شوند مورد استفاده قرار می گیرد. بوتاکس همچنین باعث درمان شرایطی که در فعالیت بدن اثر می گذارد می شوند. این شرایط و مشکلات عبارتند از :

دیستونیا گردن : در این شرایط عضلات گردن شما به صورت غیر ارادی منقبض شده و به حالت دردناک یا ناراحتی میچرخند و قرار می گیرند ، اما این مشکل با تزریق بوتاکس به راحتی قابل حل است.

چشم تنبل : دلیل اصلی این مشکل از تناسب خارج شدن عضلاتی است ، که چشم را در محل خود نگه می دارند.

تعریق : در این شرایط شما حتی هنگامی که هوا گرم نیست و از بدن خود کار زیادی نمی کشید عرق می کنید.

میگرن شدید : اگر بیش از 15 روز در ماه از میگرن رنج می برید ، بوتاکس ممکن است سردرد شما را کاهش دهد.

اثرات زیبایی بوتاکس در زیبایی ظاهر : هدف از تزریق بوتاکس در زاهدان توسط دکتر رشیدی ، جلوگیری از پیری و از بین بردن چین و چروک ها در بسیاری از نواحی صورت شما می باشد. این بخش های صورت عبارتند از : ابرو و پیشانی ، بینی و چشم(پا کلاغی) ، لب و چانه ، خط فک و گردن.

داوطلب مناسب برای تزریق بوتاکس در زاهدان

خندیدن ، چپ چپ نگاه کردن و حتی جویدن به طور کلی هر گونه حرکت صورت ، می تواند به راحتی منجر به یکی از اصلی ترین نشانه های پیری یعنی چروک شدن پوست شود. این مشکل در صورت می تواند باعث شود ، شما خسته یا ناراحت به نظر برسید حتی اگر این گونه نیست. یکی از ساده ترین و سریع ترین راه ها برای از بین بردن چین و چروک ها تزریق بوتاکس در زاهدان به صورت است. مواد بوتاکس می تواند با سایر مواد زیبایی پوست ترکیب شوند. از جمله قرص های شیمیایی ، درمان لیزر و فیلر ها از این محصولات می باشند. برای گرفتن نتیجه ی بهتر از این ترکیب ها استفاده می شود ، که حتی می توانند از چروک و خطوطی که در آینده در صورت بوجود می آیند جلوگیری کند.

چگونه برای تزریق بوتاکس آماده شویم

حتماّ یک لیست کامل از دارو ها و محصولات دارویی که مصرف می کنید در اختیار پزشک خود قرار دهید. برخی دارو ها می توانند باعث کبودی در نواحی تزریق شوند. این دارو ها ، دارو های ضد انعطاف خون ، دارو های رقیق کننده ی خون و دارو های ضد التهاب غیر استروئیدی می باشند. همچنین مصرف الکل باعث افزایش احتمال قرمزی و کبودی می شود ، پس تا 24 ساعت قبل از پروسه از مصرف آن خودداری کنید.

پروسه تزریق بوتاکس با دکتر رشیدی

از آنجایی که این پروسه فقط روندی تزریقی است امکان دارد ساده به نظر برسد. اما در واقع این کار ترکیبی از هنر و علم است و کار بسیار ظریفی می باشد ، که فقط باید توسط متخصصان جراحی زیبایی انجام شود. در صورت شما 43 عضله وجود دارد به همین دلیل حیاتی است که شخص انجام دهنده ی عمل تزریق بوتاکس در زاهدان به توصیه دکتر محسن رشیدی ، دقیق بر روی نقطه مشخص شده انجام دهد ، تا پروسه شما به بهترین نحو پیش برود. مواد مورد استفاده برای تزریق با استفاده از یک سوزن باریک و به مقدار کم به عضلات مشخص شده تزریق می گردد. با انتخاب عضلات درست پزشک شما می تواند فقط ماهیچه هایی که باعث ایجاد چین و چروک می شوند را ضعیف کند ، این کار باعث حفظ ظاهر طبیعی صورت شما می شود. این پروسه معمولا حدود 15 دقیقه زمان می برد. تعداد دفعات تزریق کردن بوتاکس بستگی به ظاهر شما و مقدار چین چروک ها دارد. به عنوان مثال چشم ها و خطوط پنجه کلاغی به دو تا سه بار تزریق نیاز دارند ، یا خطوط بالای ابرو به پنج بار یا بیشتر نیازمند هستند. 

 

تزریق بوتاکس در زاهدان - دکتر محسن رشیدی

 

مطالبی که لازم است هنگام انجام بوتاکس بدانید

بوتاکس یک پروسه سرپایی است و شما می توانید بعد از انجام تزریق به منزل بروید. ممکن است هنگام تزریق احساس سوزش و ناراحتی داشته باشید. برای جلوگیری از درد و کاهش آن پزشک شما یک پوشش بی حس کننده قبل از تزریق بر روی پوست شما استفاده می کند. همچنین اگر دلیل تزریق شما مثانه پیش فعال می باشد، احتمال اینکه برای شما از بی حسی موضعی استفاده کند وجود دارد.

شما هر چند وقت به تزریق بوتاکس نیاز دارید ؟

به طور میانگین تاثیر بوتاکس سه تا چهار ماه ماندگاری دارد. بعد از گذشت این مدت زمان تزریق دوباره لازم است ؛ زیرا هر چقدر هم در عضلات خود بهبود داشته باشید و از انقباض آنها کم شده باشد همچنان به تزریق نیاز پیدا خواهید کرد. این گونه در دوره درمانی شما اثر طولانی مدت تزریق بوتاکس طولانی تر خواهد بود. دکتر شما می تواند با بررسی های لازم به طور دقیق به شما اطلاع دهد که چه زمانی به تزریق دوباره نیاز دارید.

ریکاوری تزریق بوتاکس

هیچ گونه بیهوشی در اکثر موارد انجام نمی شود ؛ بنابراین زمان خاصی برای بهبود بعد از تزریق بوتاکس در زاهدان نیاز نیست. همچنین شما می توانید مسقیم بعد از عمل به فعالیت های روزمره ی خود بپردازید.

یادداشت برای احتیاط های لازم

 بعد از انجام تزریق از مالیدن و ماساژ دادن نواحی تزریق خودداری کنید ؛ زیرا ماده ی بوتاکس ممکن است به سایر مناطق صورت منتقل گردد. اگر این اتفاق بی افتد شما دچار احساس افتادگی و ضعف در صورت خود می شوید. بعد از جراحی اکثر افراد انتظار مشاهده ی نتیجه بعد از سه تا چهار روز را دارند ، اما نتیجه ی کلی و اصلی عمل بعد از 10 الی 14 روز مشخص می شود.

نکاتی برای کمک به ریکاوری تزریق بوتاکس

هدف در ریکاوری بعد از تزریق بهبود کامل و رسیدن به بهترین نتیجه ی لازم می باشد ، و همچنین کاهش کبودی و جلوگیری از پخش شدن مواد تزریقی به نواحی دیگر از اهداف اصلی ریکاوری است. در روز تزریق خوب است که اقدامات زیر را انجام دهید :

 1. به آرامی صورت خود را تمرین دهید
 2. برای باقی روز ریلکس کنید و به استراحت بپردازید
 3. از تماس ، مالش و هر گونه فشار بر روی ناحیه ی تزریق خودداری کنید.
 4. ناحیه های تزریق را به حال خود رها کنید و هیچ کاری برای آنها انجام ندهید.
 5. همچنین به استاندارد های سلامتی مانند نوشیدن آب کافی و خودداری از مصرف مضرات توجه کنید.
 6. سعی کنید از هیجان و استرس دوری کنید و ضربان قلب خود را ثابت نگه دارید تا بعد از تزریق بوتاکس در زاهدان مشکلی برای شما پیش نیاید.

اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در خصوص مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس داشته باشید ، پیشنهاد می شود ، مقاله جامعی که در همین خصوص تهیه شده است را مطالعه نمایید.

چه شخصی نباید اقدام به تزریق بوتاکس کند ؟

بوتاکس کاملاّ بی خطر است و اکثر افراد برای انجام آن به مشکل بر نمی خورند ، اما شما نباید تزریق انجام دهید اگر حامله هستید یا فرزند خود شیر می دهید یا از شرایط زیر برخوردارید:

 • افتادگی پلک
 • بیماری های عصبی عضلانی
 • ماهیچه های صورت ضعیف

در چه صورت در دوره تزریق بوتاکس باید به دکتر مراجعه کرد ؟

تزریق بوتاکس در زاهدان پروسه ای ساده و با عوارض بسیار کم است. هرچند شما باید سریعاّ بعد از مشاهده هر کدام از موارد زیر به پزشک خود اطلاع دهید :

 1. تنگی نفس
 2. دل درد شدید
 3. مشکل هنگام بلعیدن
 4. کامل و واضح حرف نزدن
 5. مشکل در دیدن مانند تار دیدن یا افتادگی پلک
 6. نشانه عفونت در دستگاه ادرار مانند ادرار خونی
 7. بی حسی در ناحیه ای که تزریقی در آن انجام نشده

تفاوت بین تزریق بوتاکس و فیلرهای پوستی چیست ؟

از نظر زیبایی بوتاکس و فیلر های پوستی یک هدف را دنبال می کنند. هر دو باعث از بین رفتن چروک و خطوط صورت می شوند. یکی از تفاوت های مشهود آنها مواد تشکیل دهنده ی آنهاست در حالی که بوتاکس از بوتونیلیوم ساخته می شود فیلر ها از سایر انواع مواد طبیعی و مصنوعی تولید می شوند که کلاژن ، هیالورونیک اسید و کلسیم هیدروکسی لاپاتیت هستند. تزریق بوتاکس باعث ضعیف شدن و بی حس شدن عضلات صورت می شوند ، در حالی که فیلر های پوستی باعث حجم گرفتن نواحی مختلف صورت و افزایش رطوبت در آن ناحیه می شوند. پزشک شما می تواند با راهنمایی های لازم و مطلع کردن شما از خوبی ها و بدی های هر روش به شما کمک کند تا تصمیم بگیرید که تزریق بوتاکس در زاهدان توسط دکتر رشیدی برای شما بهتر است و یا تزریق فیلر.

انواع بوتاکس صورت و ویژگی های آن ها

در واقع ، چندین نوع بوتاکس تزریقی رایج در بازار وجود دارد. دسپورت (Dysport) ، زئومین (Xeomin) و ژیوو (Jeuveau)، سه مورد از معروف ترین آن ها هستند و همگی از نوروتوکسین بوتولینوم تشکیل یافته اند که برای صاف کردن چین و چروک ها و کاهش علائم پیری به روش مشابه استفاده می شوند. با این حال ، تصورات غلط زیادی در مورد تزریق بوتاکس وجود دارد ، پس اجازه دهید به طور کامل در مورد انواع مختلف بوتاکس صورت با شما صحبت کنیم.

بوتاکس چیست و چگونه عمل می کند ؟

اکثر مردم فکر می کنند که بوتاکس ها پرکننده هستند ، اما آن ها فلج کننده می باشند. با تزریق بوتاکس به صورت ، انتقال تکانه های الکتریکی از انتهای عصب به عضلات متوقف می شود ؛ به این معنی که ماهیچه ها نمی توانند به طور طبیعی منقبض شوند. وقتی نتوانید عضلات را حرکت دهید ، چین و چروک هایی که به مرور زمان روی صورت تان ایجاد شده ، محو خواهند شد. شاید فکر کنید با این کار صورتی خشک و بدون احساس پیدا خواهید کرد ، اما وقتی این کار به دست یک متخصص مجرب انجام شود ، بی نظیر به نظر خواهید رسید. باید بدانید که کاهش چین و چروک با انجام این پروسه معمولا یک شبه اتفاق نمی افتد و بین ۵ تا ۱۵ روز پس از تزریق ، زمان می برد تا کم کم خودش را نشان دهد ؛ ممکن است دیده شدن نتایج تا چهار هفته نیز طول بکشد.

انواع مختلف بوتاکس صورت

هر بوتاکس ، عملکرد خاص خود را دارد و برای هدف خاصی استفاده می شود. همچنین نوع بوتاکس ، با ماندگاری آن نیز ارتباط مستقیم دارد. در ادامه ، برخی از مهم ترین انواع برندهای بوتاکس را به شما معرفی می کنیم.

نحوه عملکرد بوتاکس های Dysport ، Xeomin و Jeuveau

قبل از این که تفاوت بین این بوتاکس ها را مطرح کنیم ، بهتر است ابتدا ویژگی های مشترک آن ها را برسی نماییم. سم بوتولینوم نوع A (BoNT) ماده اصلی فعال در هر یک از این سه محصول است. از این سم بوتولینوم برای کاهش چین و چروک و خطوط ریز ناشی از حالت های صورت (مثل اخم کردن ، جمع کردن چشم ها ، لبخند زدن و موارد مشابه) ، با تزریق آن به عضلات زیرین ناحیه مورد نظر استفاده می شود. عدم انقباض عضلانی مانع از تشکیل خطوط و چین و چروک صورت می گردد.

بوتاکس BOTOX

اولین بار ، BOTOX به عنوان یک درمان زیبایی موقت برای بهبود ظاهر خطوط اخم بین ابروها ، مورد تایید قرار گرفت. از آن زمان به بعد برای درمان خطوط و چین و چروک های دیگر نقاط صورت هم استفاده شد. بوتاکس یا onabotulinumtoxinA ، محصولی از داروساز ایرلندی Allergan است و در حال حاضر حدود 80 درصد از بازار تزریق BoNT-A را در اختیار دارد BOTOX .وزن مولکولی 900 کیلو دالتونی دارد و دارای مواد غیر فعالی شامل آلبومین انسانی و کلرید سدیم می باشد. همچنین جالب است بدانید که از بوتاکس استفاده درمانی هم می شود و برای بیماری هایی چون میگرن ، تعریق بیش از حد ، اسپاسم چشم و… مورد استفاده قرار می گیرد.

نتایج : تزریق بوتاکس موثر است اما دائمی نیست. حدود ۳ تا ۵ روز پس از تزریق طول می کشد تا نتایج دیده شوند ؛ اگر چه که این مدت تا ۲ هفته هم قابل انتظاراست. در اکثر بیماران ، نتایج بوتاکس حدود ۳ الی ۴ ماه ماندگار است. البته در نظر داشته باشید که طول عمر به موارد زیادی چون میزان شرایط بیمار و ناحیه تحت درمان ، بستگی دارد.

دیسپورت (Dysport)

این نوع برند بوتاکس انگلیسی ، برای اولین بار در سال 2009 برای درمان خطوط اخم ، مورد تاییده FDA قرار گرفت. کاربردهای درمانی دیسپورت علاوه بر درمان چین و چروک ، کاهش اسپاسم عضلات نیز می باشد. Dysport محصول شرکت مدیسیس است. هر دو نوع برند بوتاکس و دیسپورت دارای 150 کیلو دالتون BoNT-A در هسته خود هستند اما وزن پروتئین های دیسپورت ، مانند بوتاکس یکنواخت نیست ؛ در نتیجه Dysport دارای سرعت انتشار بالاتری است که آن را برای نواحی وسیع تری مثل پیشانی ایده آل می کند.

نتایج : اثرات Dysport معمولا زودتر (در عرض 24 ساعت) نسبت به بوتاکس ظاهر می شوند ، اما برخی از مطالعات نشان داده‌اند که ممکن است کمتر دوام داشته باشند. این طول عمر کوتاه‌ می‌تواند برای بیمارانی که مطمئن نیستند نتایج تزریق BoNT-A را دوست دارند یا خیر ، انتخاب خوبی باشد.

ژیوو Jeuveau

یکی از جدیدترین انواع بوتاکس صورت ، ژیوو می باشد که در فوریه 2019 مورد FDA قرار گرفت. ژیوو ، رقیب تازه کار و شایسته ای برای بوتاکس است ؛ چرا که هر دو وزن مولکولی 900 کیلو دالتون دارد، آلبومین انسانی و کلرید سدیم فرموله شده‌اند و نتایج مشابهی ارائه می‌دهند. از طرفی Jeuveau معمولا با قیمتی 20 تا 30 درصد کمتر از بوتاکس تزریق می شود.

نتایج : آزمایشات تاکنون مشخصات ایمنی و اثر بخشی مشابهی با بوتاکس نشان داده اند. بیمار به طور کلی می تواند شروع اثرات را در سه تا پنج روز بعد از تزریق مشاهده کند و بین ۳ تا ۶ ماه ماندگاری را تجربه نماید.

زئومین Xeomin

زئومین برای اولین بار در سال 2010 برای درمان بلفارواسپاسم مورد تایید قرار گرفت. این بوتاکس از طریق یک فرآیند تولید منحصر به فرد ساخته شده است که جزء درمانی مولکول را جدا می کند و پروتئین های کمپلکس غیر ضروری را که نقش فعالی در درمان ندارند ، حذف می کند. Xeomin یک نوروتوکسین خالص شده منحصر به فرد است.

نتایج : اکثر بیماران پس از چهار روز از انجام تزریق بوتاکس زئومین ، نتایج را مشاهده می کنند که کمی طولانی تر تزریق سایر برندها است. زئومین بین ۳ تا ۶ ماه ماندگاری دارد و می توانید پس از پایان تزریق اول ، برای ماندگاری نتایج تزریق دیگری انجام دهید.

فواید بوتاکس صورت

چند سالی است که تزریق بوتاکس یا سم بوتولونیوم در کنار درمان های پزشکی برای مشکلات بدن در مصارف زیبایی هم کاربرد پیدا کرده است. یافته های علمی نشان می دهد بوتاکس ، روش درمانی ایمن و بدون عارضه است. این روزها با شنیدن نام بوتاکس اغلب خانم‌ها به یاد حذف چین ‌و چروک‌ ها و خطوط آزاردهنده چهره شان می افتند. تقریبا همه مردم با کارایی های جالب بوتاکس در زیبایی آشنا هستند و اکثر خانم ها برای یک ‌بار هم که شده آن را امتحان کرده اند. واقعیت این است که فواید بوتاکس صورت فراتر از محو کردن آثار پیری و چین‌ و چروک‌ های ناخوشایند چهره است.

مزایای بوتاکس

همان‌ طور که می‌دانید با افزایش سن به ‌تدریج توانایی پوست برای تولید کلاژن کاهش پیدا می‌کند. یکی از نتایج بارز کاهش کلاژن سازی شکل ‌گیری خطوط و چروک‌های پوستی است. خوشبختانه با پیشرفت علم پزشکی در حوزه زیبایی ، روش‌های مختلفی برای پیشگیری از پیری زودرس ایجاد شده‌ است. یکی از کم‌ دردسرترین و بهترین این روش‌ها بوتاکس صورت است که در کلینیک‌های زیبایی در کوتاه ‌ترین زمان ممکن انجام می‌شود. جالب است بدانید بوتولینوم نوع A که در همه داروهای بوتاکس موجود است ، ماده ای سمی و مختل کننده نوروتوکسین یا اعصاب است. در نتیجه هنگامی که پیام انقباض از سمت مغز منتشر می شود ، سم بوتولینوم با مختل کردن سیستم عصبی حرکتی عضله را فلج می کند. به ‌این‌ ترتیب با رفع انقباض عضلات چین‌ و چروک های پوستی باز می ‌شوند و دیگر اثری از آن‌ها باقی نمی‌ ماند.

 برای بهره وری از فواید بوتاکس صورت و رفع عوارض پوستی در هر ناحیه از صورت ، بوتاکس باید مستقیماً در همان ناحیه تزریق شود تا آن محل را مورد هدف قرار دهد. به ‌همین دلیل است که کاربردهای زیبایی بوتاکس را با عناوین بوتاکس پیشانی ، بوتاکس لب ، بوتاکس گونه و ابرو همچنین تزریق بوتاکس دور چشم می‌شناسیم.

چشمانی گیراتر با بوتاکس ابرو

یکی از فواید بوتاکس صورت در ناحیه ابرو ، تاثیر آن در بالاتر رفتن ابرو و بهتر دیده شدن چشم ‌ها است. اگر می‌خواهید چشمانی جذاب ‌تر داشته باشید و اطرافیانتان را شگفت ‌زده کنید ، بوتاکس ابرو تغییر اساسی در چهره ایجاد می کند. با تزریق بوتاکس در این ناحیه پوست اطراف چشم کشیده ‌تر می‌شود. در نتیجه چشمانی شاداب و گیراتر خواهید داشت.

مزایای بوتاکس در ناحیه پیشانی

حتما دقت کرده‌اید که وقتی عصبانی می‌شوید یا اخم می کنید ، ناخودآگاه پیشانی و ابروها پایین کشیده می‌شود و چروک‌های ریزی در نواحی اطراف آن ایجاد می‌شود. یکی از فواید بوتاکس صورت در این ناحیه این است که با فلج شدن ماهیچه‌های این قسمت دیگر پوست صورت حتی در حالت ناراحتی تغییر فرم نداده و همچنان صاف کشیده باقی می‌ماند. بوتاکس پیشانی در کنار محو کردن آثار چین ‌و چروک ‌ها و خطوط پیشانی در اثر فلج کردن عضلات ماهیچه ‌ای ، تأثیرات دیگری هم دارد. بوتاکس موجب طراوت و زیبایی پوست می‌شود. درضمن با غیر فعال کردن عصب ها در تسکین انواع سردردهای میگرنی و خوشه ‌ای که افراد را به ‌طور مستمر درگیر می‌کند نیز تاثیر دارد. تزریق بوتاکس در ناحیه بین ابروها با افزایش فاصله ابروها ، چشم‌ها را شاداب و جوان نشان می دهد.

فواید بوتاکس در ناحیه لب‌ ها

با گذر زمان و کاهش کلاژن سازی پوست و از طرف دیگر تحلیل رفتن بافت چربی ، ممکن است پوست اطراف لب حالت افتادگی پیدا کند یا گوشه لب‌ ها تغییر فرم بدهد. در مواقعی هم خط اندوه در کنار لب‌ها ظاهر می شود. در این شرایط بوتاکس ناحیه اطراف لب‌ ها تمام چین‌ و چروک ‌ها و خطوط عمیق را از بین می ‌برد و پوست بالای لب را سفت ‌تر می‌ کند.

بوتاکس دور چشم

بوتاکس دور چشم مانند تزریق بوتاکس در سایر نواحی صورت اثر ضد چین ‌و چروک و صافی پوست دارد. مزید بر اینکه می‌تواند فرورفتگی پوست زیر چشم را پر کند و خطوط ریز این ناحیه را محو نماید. با اینکه هنوز تأثیرات بوتاکس برای رفع سیاهی زیر چشم به اثبات نرسیده ، اما نتایج حاصل از بوتاکس احساس بسیار خوبی در مراجعانی که تیرگی و گودی پای چشم دارند ، ایجاد می کند.

0 0 رای ها
امتیازدهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Scroll to Top