تزریق چربی

حتما شما نیز به مرور زمان چین و چروک هایی را در اطراف چشم ، پلک و پیشانی و دیگر نواحی صورت خود مشاهده می کنید ، بهتر است بدانید که با افزایش سن و کاهش تولید الاستین و کلاژن موجود در زیر پوست ، دچار افتادگی و چین و چروک در ظاهر خود خواهید شد. بنابراین اگر به دنبال یک تکنیک فوق العاده برای بهبود این عارضه هستید ، دکتر محسن رشیدی ، بهترین جراح و متخصص گوش و حلق و بینی در زاهدان به شما توصیه می کند تا تحت پروسه جوانسازی تزریق چربی در زاهدان قرار گیرید و از مزیت های بی شمار و ماندگاری این پروسه برخوردار شوید.

 

تزریق چربی در زاهدان - دکتر محسن رشیدی

 

پروسه تزریق چربی در زاهدان

جالب است بدانید که این پروسه جوانسازی می تواند علاوه بر رفع چین و چروک های پوستی ، حجم از دست رفته چربی زیر پوست را باز گرداند و به زیبایی ظاهر شما زیبا جویان عزیز بی افزاید. در واقع در صورتی که پوست شما فرو رفته باشد ، می تواند تمامی این فرو رفتگی را با تزریق این ماده از بین برد و سبب فرم دهی لب ها و دیگر اقدامات زیبایی نیز شد. بهتر است بدانید که این تکنیک با استفاده از چربی بدن خود افراد آغاز شده و چربی از یک ناحیه به خصوص از بدن استخراج می شود و با اعمال تغییرات لازم و فرآوری بر روی آن به دیگر نقاط بدن و صورت تزریق می شود. از دیگر کاربرد های فوق العاده این تکنیک می توان به رفع لک های پوستی ، زخم و اسکار اشاره کرد ، همچنین لازم به ذکر بوده که این ماده سبب تولید کلاژن و الاستین مجدد در زیر پوست نیز خواهد شد.

نکته : یکی از زیست سازگار ترین ماده ها در بدن ، چربی بدن خود فرد می باشد. در واقع با تزریق چربی توسط دکتر محسن رشیدی ، دکتر خوب و حاذق در زاهدان بافتی نرم ، همگن با دیگر بافت های طبیعی در نواحی مختلف بدن و صورت ایجاد می شود که تاثیرات حاصل از آن بسیار زیبا و ماندگار خواهد بود.

مهم ترین ویژگی های تزریق چربی چیست ؟

با توجه به آن که چربی از بدن خود افراد استخراج می شود ، در نتیجه دارای ویژگی های فوق العاده ای می باشد ، که در ادامه با آن ها آشنا خواهیم شد.

 1. ماندگاری دائمی و بسیار طولانی
 2. بهبود بافت پوست آسیب دیده
 3. افزایش میزان تولید کلاژن و الاستین
 4. عدم نیاز به تعداد جلسات بسیار زیاد
 5. جوانسازی و از بین برنده منافذ باز پوست
 6. رفع زخم ها و چاله های ناشی از جوش و آکنه
 7. جذب سریع چربی به دیگر نواحی تزریق شده
 8. اصلاح بد فرمی های صورت و دیگر قسمت های بدن
 9. عدم نیاز به استفاده از ماده شیمیایی و با تهاجم بالا
 10. مناسب جهت افزایش حجم دیگر نقاط بدن

تکنیک تزریق چربی و تاثیرات فوق العاده آن

پروسه پیوند چربی ، تنها مناسب رفع ایرادات ظاهری نبوده بلکه می توان از آن به منظور افزایش حجم سینه و باسن نیز استفاده کرد. بنابراین دارای مزایای فوق العاده در نقاط مختلف بدن زیبا جویان می باشد. اما از تاثیرات فوق العاده این تکنیک در صورت می توان به موارد زیر اشاره کرد.

جوانسازی اطراف چشم ها : همانطور که می دانید ، پوست اطراف چشم ها بسیار ظریف و نازک هستند ، در نتیجه با افزایش سن و تاثیر گذاری برخی عوامل شادابی و طراوت خود را از دست خواهند داد. با استفاده از پروسه جوانسازی تزریق چربی در زاهدان با دکتر محسن رشیدی ، می توان با پر کردن گودی زیر چشم ، شادابی را به این نواحی بخشید. البته جالب است بدانید از دیگر فواید این پروسه رفع سیاهی زیر چشم ها خواهد بود.

برجستگی لب ها : داشتن لب هایی برجسته و متقارن هارمونی زیبایی را به چهره می بخشد. به همین منظور بهتر است بدانید که با تزریق کردن چربی می توان حجم از دست رفته چربی لب ها را باز گرداند و بر زیبایی ظاهر با استفاده از این پروسه زیبایی افزود. این روش برای آن دسته از افراد که تمایلی به انجام پروتز با استفاده از ماده های شیمیایی را ندارند یک اقدام فوق العاده و موثر خواهد بود.

برجستگی گونه ها : به گونه های خود توجه کنید ، آیا می دانید که برجستگی در آن ها چقدر می تواند در زیبا تر شدن چهره شما تاثیر بگذارد؟ هنگامی که بافت گونه با افزایش سن نازک و افتاده می شود ، چهره نیز پیر تر شده و شفافیت و شادابی خود را از دست می دهد. به همین منظور برای باز گردانی و بهبود این ناحیه از صورت تزریق چربی یک تکنیک بی نظیر خواهد بود که عده بسیاری به دنبال انجام آن می باشند. در واقع با استفاده از پیوند چربی می توانید بدون پروتز و انجام جراحی های پر تهاجم گونه های خود را بر جسته و زیبا کنید.

جوانسازی صورت : تزریق چربی در زاهدان ، یک تکنیک چند منظوره با تاثیر گذاری بسیار زیاد می باشد. برای مثال اگر چین و چروک های پوستی شما را آزار می دهد ، باید بدانید که تزریق این ماده می تواند آن ها را به خوبی از بین ببرد. برای مثال تزریق در نواحی همچون اطراف بینی ، چانه و لب ها ، فرورفتگی های پوست می تواند پوست را صاف تر و زیبا تر کند.

فرم دهی صورت : با ویژگی پیوند چربی به منظور فرم دهی گونه نیز آشنا شدیم ، حال باید بدانید که این تکنیک می تواند در زاویه سازی بر نواحی صورت نقش داشته باشد. برای مثال از جمله کاربرد های پر طرفدار این پروسه که عده بسیار زیادی از بانوان و آقایان به دنبال آن می باشند ، زاویه سازی چانه بوده که می توان فر صورت را به شکل دلخواه تغییر داد.

موارد ممنوع بعد از تزریق چربی 

 

تزریق چربی در زاهدان - دکتر محسن رشیدی

 

اقدامات مراقبتی بعد از پروسه تزریق چربی

بهترین دکتر تزریق چربی در زاهدان ، به منظور بهبود فوری عوارض جانبی ، افزایش ماندگاری و پیشگیری از بروز هر گونه عارضه ای مواردی را به منظور اقدامات بعد از پیوند چربی به شما زیبا جویان توصیه خواهد کرد. بهتر است تمامی این موارد که در ادامه به ان ها خواهیم پرداخت را به خوبی و با دقت بالایی رعایت کنید.

 • به هنگام استراحت توجه داشته باشید تا بر روی صورت استراحت نکنید.
 • سعی کنید در مدت زمان های طولانی سر خود را به سمت پایین خم نکنید.
 • ایجاد فشار و ماساژ محل تزریق ، چربی را حرکت داده و در قسمت های نامناسبی قرار می دهد.
 • استفاده از محصولات آرایشی و بهداشتی هفت الی ده روز بعد از تزریق ممنوع بوده زیرا می تواند سبب بروز عفونت شود.
 • برای آن که کاهش و تورم را در روز های ابتدایی فورا بهبود بخشید می توانید از دو بالش برای استراحت زیر سر خود استفاده کنید.
 • بعد از اتمام این تکنیک جوانسازی ، از قرار گرفتن در برابر پر تو مضر خورشید بپرهیزید و از کرم های ضد آفتاب مناسب استفاده کنید.
 • مصرف نوشیدنی های حاوی الکل همراه با دخانیات در هر فرآیندی دچار مشکل خواهد شد ، بنابراین از مصرف ان ها خودداری کنید.
 • مصرف مواد غذایی سالم و حاوی فیبر در انواع سبزیجات ، همراه با مصرف پروتئین به مقدار لازم می تواند به شما در بهبود فوری کمک بسیار زیادی کند.
 • در دو الی سه روز ابتدایی بعد از تزریق چربی در زاهدان ، از انجام فعالیت های ورزشی و پر تنش بپرهیزید ، به خوبی استراحت کنید و هرگز سر خود را برای مدت طولانی خم نکنید.
 • قرار گرفتن در محیط هایی همچون سونا ، جکوزی و استخر و همچنین استحمام با آب بسیار داغ می تواند روند بهبودی را در شما دچار اختلال کند در نتیجه از آن ها تا بهبود نسبی بعد از تزریق کردن چربی دوری کنید.

آمادگی برای تزریق چربی در زاهدان با دکتر رشیدی

تزریق کردن چربی به هر ناحیه ای باشد باید بدانید که با آب خوردن به اندازه کافی قبل و بعد از تزریق ، نتایج عالی به دست می آید و در ایجاد بهبودی بسیار مهم است. برای اخذ بهترین نتایج از تزریق چربی در زاهدان می بایست :

 • شش هفته قبل از عمل سیگار نکشید که این امر به جهت جلوگیری از ماندن جای زخم و ترمیم بهتر چربی تزریق شده ، می باشد.
 • از مصرف داروهای غیر استروئیدی و ویتامین هایی که خونریزی را بیشتر می کند خودداری کنید.
 • یک همراه را برای مراقبت 24 ساعت اول بعد از عمل هماهنگ کنید.

در روز تزریق چربی چه انتظارهایی باید داشته باشیم ؟

مدت زمانانجام این پروسه زیبایی در هر کجا اعم از بیمارستان ، مطب یا درمانگاه زیبایی که باشد بستگی به میزان استخراج چربی و اینکه در چه محل هایی تزریق انجام می شود بستگی دارد. به عنوان مثال چربی که برای پر کردن سینه و باسن نیاز است به مراتب بیشتر از صورت می باشد. در این زمان ممکن است برای راحتی بیمار به طور مکرر از بی حس کننده های تزریقی یا در بعضی مواقع از بیهوشی استفاده شود. برای ایمنی فرد حین جراحی ، میزان فشار خون ، ضربان قلب و اکسیژن خون بیمار با استفاده از مانیتورهای مختلفی چک می شود. پس از انجام تزریق چربی در زاهدان ، نیز می بایست از ناحیه تزریق مراقبت کنید. در بعضی مواقع استفاده از یک محافظ برای ناحیه لیپوساکشن موجب جمع شدن پوست آن منطقه می شود.

عوارض پس از تزریق چربی

پزشکان توصیه می کنند که با مواظبت از محل استخراج چربی پس از پیوند ، بهبودی زودتر حاصل می شود. در زیر به تعدادی از مواظبت های کلی پس از جراحی اشاره می کنیم :

 • ایجاد کبودی و تورم در هفته ابتدایی و مدتی استراحت در خانه
 • از بین رفتن کبودی در هفته دوم زیرا ممکن است همچنان ورم موجود باشد.
 • 7 تا 10 روز بهبودی در اکثر افراد
 • در هفته سوم با فروکش کردن مقدار زیادی از نشانه های کبودی و ورم ، فرد بیشتر شبیه به خوش است.
 • با کاهش ورم فرد تغییرات را بیشتر متوجه می شود اما رفع کامل این عارضه به طور کامل چند هفته طول می کشد.

تزریق چربی به صورت تا چه مدت ماندگار است ؟

 1. صورت بیمار در ناحیه ای که تزریق کردن چربی در آن انجام می شود ، کامل تر و نرم تر شده که این عمل به چهره فرد ظاهری جوان تر می دهد.
 2. با موفقیت این کار بافت چربی تزریق شده از بدن جریان خون تازه ای دریافت می کند که می تواند نتایج را دائمی کند یا اینکه چربی جذب نشود و نیاز به تکرار عمل باشد.

تزریق چربی بهتر است یا ژل ؟

با توجه به اینکه هیچ گاه نمی توان یک نظر قطعی در این مورد داد که تزریق ژل بهتر است یا چربی. با توجه به شرایط بدنی هر شخصی ، دکتر تشخیص می دهد که کدام مورد مناسب تر است. تزریق کردن چربی به شرایط دشوارتری مانند استریلیزاسیون و غیره بستگی دارد و هزینه چربی مقابل ژل را چند برابر می کند.

عوامل موثر در انتقال چربی

 • میزان چربی تزریق شده
 • میزان تحرک و عروق محل گیرنده چربی
 • تکنیک های مورد استفاده برای خارج کردن و تزریق چربی
 • میزان تماس بافت چربی با هوا ، خون و بی حسی موضعی

تزریق چربی برای صورت های لاغر

این فرآیند یکی از بهترین تکنیک ها برای افرادی است که صورت لاغر و بدون فرمی دارند. خوشبختانه به کمک تزریق چربی و حجم دادن به قسمت های مختلف صورت می توان به زیبایی ، جوانی و شاداب شدن صورت کمک نمود. از طرفی میزان ماندگاری حاصل از این پروسه زیاد است و همین موضوع موجب می شود تا به متقاضیان این فرآیند افزوده شود.

طبیعی شدن فرم صورت بعد از تزریق چربی

بعد از پایان پروسه تزریق به دلیل تورم ، ممکن است صورت فرم مصنوعی و غیر طبیعی داشته باشد ؛ به همین علت پیشنهاد می شود ، صبور باشید و از قضاوت عجولانه در خصوص نتیجه حاصل از این فرایند زیبایی خودداری کنید. به مرور بعد از گذشت 2 الی 3 روز از انجام این فرآیند تورم از بین رفته و مقداری از چربی توسط بافت های بدن جذب می شود و شاهد نتیجه ای کاملا طبیعی و زیبا از تزریق چربی صورت خواهید بود. رعایت نکات مراقبتی در طول دوره نقاهت و همچنین مراجعه به پزشک متبحر و با تجربه در زمینه تزریق چربی در زاهدان ، از جمله مواردی است که در موفقیت و دستیابی به نتیجه طبیعی از این پروسه تاثیر دارد.

چند سی سی چربی باید به صورت تزریق شود ؟

میزان انتقال چربی در همه افراد یکسان نیست ؛ به همین علت نمی توان مقدار مشخصی را تعیین نمود. سلیقه بیمار ، فرم صورت ، میزان گنجایش نواحی مختلف صورت و همچنین تشخیص و صلاحدید پزشک از جمله مواردی است که مشخص می کند به چه میزان چربی برای فرم دهی و حجم دهی صورت لازم است.

چربی با چه تکنیکی از محل اهداکننده برداشته می شود؟

لیپوساکشن به عنوان یک روش برداشت چربی مؤثر ، قبل از تزریق چربی مورد استفاده قرار می گیرد. چربی‌های برداشته شده در طول فرایند لیپوساکشن ، در پروسیجر تزریق چربی ، به نواحی دیگر از بدن منتقل می‌شوند.
لیپوساکشن یا جذب چربی، یک روش جراحی است که با استفاده از سوزن یا یک کانولای نازک ، چربی اضافی را از نواحی مختلف بدن برداشت می کند.

در این فرآیند از برش‌های کوچک استفاده می شود و روی نواحی مانند شکم، ران ، کمر و سایر مناطقی که منابع غنی چربی محسوب می شوند ، برای برداشتن چربی اضافی ، جهت تزریق به نواحی دیگر بدن ، کار می شود.
لیپوساکشن در واقع به عنوان یک روند پیش گام در فرایند فت ترانسفر به شمار می‌آید.

پس از برداشت چربی از نواحی مختلف، این چربی‌ها ، یک فرآیند پالایش را پشت سر می گذارند. در طول این پروسیجر ، مواد اضافی نظیر خون ، مایعات اضافی و اجزاء غیرمطلوب از چربی جدا شده و چربی با دقت آماده تزریق به نواحی دیگر بدن می‌شود.
ترکیب دو روش لیپوساکشن و تزریق چربی می‌تواند به شکلی دقیق روی شکل دهی به نواحی مختلف بدن کار کند. با لیپوساکشن ، چربی از نواحی از بدن برداشته می‌شود و سپس طی فرایند تزریق چربی ، این چربی‌ها به نواحی دیگر انتقال می یابند و کانتور و تعادلی مناسب را در اندازه و شکل نواحی مختلف بدن خلق می کنند.
نتایج طبیعی که با ترکیب دو روش به دست می اید یکی از مزایای عمده این فرایند محسوب می شود. علاوه بر این ، با توجه به اینکه چربی از بدن خود بیمار برداشت می شود ، مشکل پس زدن ، در آن به حداقل خواهد رسید.
ترکیب برداشت چربی با ساکشن و فت ترانسفر ، یک راهکار پیشرفته در جراحی زیبایی محسوب می شود که به افراد این امکان را می‌دهد تا به شکلی دقیق ، شکل‌دهی به بخش های مختلف صورت را محقق نماید.

5 1 رای
امتیازدهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Scroll to Top