جراحی گوش در زاهدان

جراحی گوش با هدف تغییر حالت و مکان قرارگیری یا سایز گوش شما انجام می شود. شما می توانید درصورتی که بابت بیرون زدگی بیش از حد گوش خود اذیت می شوید یا بر اثر آسیب که برای شما به وجود آمده جهت انجام جراحی زیبایی گوش در زاهدان اقدام کنید. حتی گاهی اوقات ممکن است دلیل شما برای انجام عمل زیبایی گوش یک مشکل مادر زادی باشد ؛ بنابراین باید بدانید که این عمل می تواند در هر سنی تنها پس از شکل گیری کامل گوش افراد انجام شود ، در صورتی که کودکی با مشکل مادرزادی در فرم گوش خود متولد شود ، می توانید با اقدام سریع و به موقع به  ، دکتر محسن رشیدی ، جراح و متخصص گوش و حلق و بینی خوب در زاهدان ، با انجام برش و  تغییرات لازم ، فرم گوش کودک خود را  اصلاح نمایید. برای آن که بتوانید اطلاعات بیشتری از این پروسه جراحی اتوپلاستی به دست آورید. توصیه می کنیم مقاله زیر را به خوبی مطالعه نمایید.

 

جراحی گوش - دکتر محسن رشیدی زاهدان

 

انواع جراحی گوش در زاهدان

عمل زیبایی گوش یا با هدف جابجایی یا تغییر فرم گوش یا به منظور  پیوند یا ترمیم برخی از بخش های گوش داخلی و خارجی به انجام می رسد. به بیانی دیگر این عمل ها در  راستای زیبایی و درمانی قابل انجام است.

تکنیک‌های مدرن در جراحی زیبایی گوش

1. تکنیک Otoplasty
این تکنیک به عنوان یکی از روش‌های متداول در جراحی زیبایی گوش شناخته می‌شود. در این روش ، پزشک با ایجاد برش‌های خاص در پشت گوش ، به تغییر در شکل غضروف گوش می‌پردازد. این تکنیک معمولاً برای کاهش فاصله بین گوش و سر ، تغییر در زاویه گوش ، و یا کوچک کردن اندازه گوش استفاده می‌شود.

2. تکنیک Cartilage Sparing
این تکنیک بر روی حفظ غضروف گوش تمرکز دارد و سعی دارد تا با حفظ حجم و شکل طبیعی غضروف ، به تغییرات ظاهری بپردازد. این روش این امکان را می‌دهد که ظاهر طبیعی گوش را حفظ شود و در عین حال ایرادات موجود در آن رفع گردد.
3. تکنیک Stitching یا folding
در این تکنیک ، پزشک از دوختن یا تا کردن غضروف گوش برای اصلاح شکل گوش استفاده می کند. این روش معمولاً برای کاهش زاویه گوش یا اصلاح شکل انتهای گوش استفاده می‌شود.
4. تکنیک Sculpting
این تکنیک شامل استفاده از ابزارهای خاص برای مدل دادن به غضروف گوش است. پزشک با استفاده از این ابزارها ، شکل غضروف را به دقت تغییر می‌دهد تا به نتیجه مطلوب برسد.
5. تکنیک درمان با لیزر
در برخی موارد ، از تکنیک‌های درمان لیزری نیز برای اصلاح گوش‌ها استفاده می‌شود. این روش به کمک لیزر برای برش و شکل دهی به غضروف گوش انجام می شود.

هر کدام از این تکنیک‌ها بر اساس نیازهای خاص بیماران و مشکلات ظاهری در گوش آن‌ها انتخاب می‌شوند. پزشک متخصص جراحی زیبایی گوش باید با دقت به نیازها و انتظارات بیماران پاسخ دهد و تکنیک‌های مناسب را بر اساس نیاز ویژه هر فرد اعمال کند.

آمادگی برای عمل جراحی زیبایی گوش

برای آمادگی جهت انجام جراحی گوش در زاهدان شما باید اول به مطب یک متخصص گوش مراجعه کنید تا در رابطه با موضوعاتی از قبیل چک کردن پیشینه پزشکی شما و انجام یک سری از تست های فیزیکی و اشتراک انتظارات شما بعد از عمل گوش با ایشان مشاوره ای داشته باشید. برای تفهیم راحت تر ، یکسری توضیحات تکمیلی درباره آماده سازی جراحی به شما ارائه می شود. نخست شما باید آمادگی پاسخ به تمام سوالات در مورد وضعیت پزشکی خود در حال حاضر و در گذشته را داشته باشید ؛ مخصوصا مشکلاتی از قبیل عفونت و غیره. همچنین دکتر درباره داروهایی که مصرف می کردید یا در حال حاضر مصرف می کنید از شما سوالاتی می پرسد. تست های فیزیکی که متخصص مورد نظر بر روی شما انجام می دهد شامل اندازه گیری سایز و بررسی فرم محل قرار گیری و تقارن میان گوش های شما می شود. همچنین ممکن است برای دقت بیشتر دکتر از گوش های شما عکس برداری نیز انجام دهد.  در مرحله آخر شما دلیل نیاز خود به اتوپلاستی و اینکه انتظار تان پس از عمل چیست را با دکتر  محسن رشیدی  ، بهترین جراح اتوپلاستی در زاهدان به اشتراک بگذارید. در ادامه می توانید نمونه کار و نتیجه عالی از جراحی گوش با دکتر رشیدی را مشاهده نمایید.

 

جراحی گوش در زاهدان - دکتر رشیدی

 

داروها و غذاهای مناسب پیش از جراحی گوش

مصرف داروهایی مانند آسپرین و داروهای ضد تورم و همچنین داروهای گیاهی می توانند باعث افزایش خونریزی شوند ؛ پس از مصرف آن ها خودداری کنید و فقط از داروهای تجویز شده توسط جراح گوش خوب در زاهدان استفاده کنید. همچنین مسئله دیگری که درباره جراحی گوش در زاهدان وجود دارد مربوط به مصرف سیگار است. مصرف سیگار باعث افزایش گردش خون در بدن و افزایش خونریزی می شود ؛ پس به شما توصیه می گردد تا مصرف سیگار را قبل از عمل متوقف کرده و همچنین از مصرف آن در دوره بعد از جراحی نیز خودداری کنید. نکته مهم بعدی درباره عمل گوش این است که شما نیاز دارید با فردی هماهنگ کنید تا بعد از عمل همراه شما بوده ، تا منزل همراهی تان کند و شب اول را در کنار شما بگذراند تا از سلامتی تان مطمئن شود.

 

جراحی زیبایی گوش - دکتر محسن رشیدی زاهدان

 

دوره نقاهت بعد از جراحی گوش با دکتر محسن رشیدی

همانطور که گفته شد بعد از جراحی بخیه هایی در بخش های خارجی یا داخلی گوش انجام می شود که این بخیه های داخلی معمولا از بین میروند و یا قابل مشاهده نیستند ؛ ولی بخیه های خارجی قابل پوشاندن نیستند و به دو نوع تقسیم می شوند ؛ قابل جذب و غیر قابل جذب . بخیه های قابل جذب توسط پوست جذب شده و مشکلی به وجود نمی آورند ولی بخیه های غیر قابل جذب باید بعد از جراحی باز شده و ممکن است همانطور که میدانید باعث عفونت شوند.

تا چند روز بعد از جراحی زیبایی گوش شما باید یک سری پوشش های مخصوص و بدون فشار  بر روی گوش یا گوش های خود قرار دهید تا از محل جراحی شده در مقابل هر گونه فشار یا عامل آسیب زننده محافظت شود و از فشار زیاد بانداژ بر روی آن نیز خودداری کنید ؛ زیرا بعد از مدتی باعث ورم کردن گوش و آسیب دوباره به گوش می شود. بعد از آن این روکش از روی گوش شما برداشته می شود ، توصیه می شود در زمان خواب و استراحت ، تا حدود سه تا شش هفته ، از هد بند استفاده کنید. دقت کنید که از تنگ کردن آن یا قرار دادن هرگونه فشار بر روی آن تا حد ممکن جلوگیری شود ؛ زیرا در صورت وارد شدن هرگونه فشار به گوش جراحی شده امکان ایجاد زخم های باز و مشکلات دیگر نیز وجود دارد.

نتیجه نهایی جراحی گوش در زاهدان

بعد از اتمام کامل دوره بهبود شما و باز کردن بانداژ ها شما شاهد نتیجه و ظاهر نهایی عمل گوش خود هستید و بعد از آن اگر هرگونه مشکلی با فرم نهایی و نتیجه عمل داشتید می توانید با جراح خود در باره آن صحبت کنید. شایان ذکر است که در صورت مراجعه به دکتر محسن رشیدی ، بهترین جراح گوش زاهدان ، میزان موفقیت عمل بسیار بالا خواهد بود. می توانید نمونه کارهای عمل اتوپلاستی در زاهدان با دکتر رشیدی را در گالری وب سایت ، کانال آپارات و یا اینستاگرام ایشان مراجعه نمایید و سپس با اطمینان بیشتری خود را برای این جراحی آماده کنید.

تصاویر قبل و بعد از عمل زیبایی گوش با دکتر رشیدی

 

 

هزینه های اتوپلاستی در زاهدان

هزینه جراحی گوش در زاهدان فارغ از هزینه هایی از قبیل داروهای بیهوشی و اتاق عمل و آماده سازی آن ، شامل هزینه های فرعی مثل لوازم و روپوش کارکنان مطب نیز می باشد. البته عوامل دیگری هم وجود دارند که می توانند هزینه های جراحی زیبایی گوش را تحت تاثیر قرار بدهند. این عوامل مواردی مانند میزان تجربه دکتری است که به آن مراجعه می کنید. معمولا بهترین جراح و متخصص گوش و حلق و بینی در زاهدان دکتر رشیدی با توجه به تجربه بالایی که دارد ، هزینه بالاتری را بابت عمل نسبت به پزشک های کار آموز دریافت می کند. موقعیت جغرافیایی مرکز درمانی نیز دیگر فاکتور تاثیر گذار در مبلغ پرداختی است.

3 1 رای
امتیازدهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
یاسن هاشمی

سلام خسته نباشید؟
هزینه عمل زیبایی گوش یا همان اتوپلاستی چقد است

Scroll to Top