جراحی بینی فانتزی در زاهدان

یکی دیگر از مدل های مرسوم در پروسه جراحی بینی در زاهدان ، که طرفداران بسیاری در گروه های سنی جوان و دختران دارد ، جراحی بینی فانتزی است. همانطور که در مقالات قبلی اشاره شد ، مدل های بینی را بر اساس قوانین زیبایی شناسی و تغییراتی که با توجه به استانداردهای لازم برای شکل دهی بینی در طول پروسه جراحی انجام می شود ، دسته بندی می کنند. ممکن است افرادی که قصد انجام این جراحی را دارند ، با انواع مختلف این مدل ها آشنایی نداشته باشند و ندانند کدام مدل برای چهره و بینی آن ها مناسب تر است ؛ از این رو تصمیم داریم در این مقاله از دکتر محسن رشیدی ، بهترین جراح بینی زاهدان ، به بررسی جامع این مدل از بینی ها بپردازیم. اگر شما نیز طرفدار مدل بینی عروسکی هستید و یا می خواهید در رابطه با انواع مدل های جراحی اطلاعات بیشتری کسب نمایید ؛ مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

 

جراحی بینی فانتزی در زاهدان - دکتر محسن رشیدی

 

با مزیت های جراحی بینی فانتزی آشنا شوید !

جراحی بینی به هر شکل و مدلی که انجام شود ، در صورتی که نتیجه با سایر اجزای صورت در هماهنگی کامل باشد و تکنیک های جراحی به صورت صحیح اجرا شوند ، می تواند مزایایی را به همراه داشته باشد. در ادامه به برخی از مهم ترین مزیت های عمل بینی فانتزی با دکتر محسن رشیدی ، جراح بینی زاهدان ، اشاره شده است :

بهبود اندازه بینی : در این پروسه بینی به اندازه ای کوچک می شود که متناسب با سایر بخش های صورت باشد ؛ اما باید به این نکته توجه داشته باشید که در جراحی بینی فانتزی ، بینی نسبت به سایر مدل های رینوپلاستی کوچک تر و ظریف تر می شود ؛ بنابراین این مدل برای افرادی که خواستار کوچک شدن سایز و اندازه بینی خود هستند ، بسیار مناسب است.

تغییر اندازه و شکل سوراخ های بینی : ممکن است در برخی از افراد سوراخ های بینی تقارن لازم را نداشته باشد و یا پره های بینی آن ها شکل ظاهری زیبایی نداشته باشد ؛ از این رو به کمک این جراحی می تواند پره و سوراخ های بینی را نیز اصلاح نمود و بهبود بخشید تا ظاهر زیبا و متقارنی پیدا کند.

اصلاح تقارن بینی : بسیاری از افراد از نامتقارن بودن بینی خود رنج می برند که این موضوع در زیبایی چهره نیز تاثیر بسزایی دارد ؛ عدم تقارن در بینی می تواند ناشی از آسیب دیدگی و یا مشکلات مادرزادی باشد. خوشبختانه این مشکل نیز با انجام جراحی بینی فانتزی در زاهدان به دست یک جراح متبحر قابل برطرف شدن است.

بهبود تنفس : موارد مختلفی در تنفس راحت و همچنین کیفیت خواب تاثیر دارند ، لازم است در طول پروسه جراحی این موارد به نحوی تنظیم شود که در نهایت عملکرد تنفسی بهبود پیدا کرده و فرد بتواند از کیفیت خواب بهتر و تنفس راحت تری از راه بینی برخوردار شود.

هدف از انجام جراحی بینی فانتزی چیست ؟

 • کوچک کردن بینی
 • برداشتن قوز بینی
 • جمع کردن و کوچک تر نمودن پره های بینی
 • درمان اختلالات و مشکلات تنفسی
 • برطرف نمودن مشکلات ظاهری بینی
 • ایجاد یک قوس زیبا در نمای نیم رخ
 • ایجاد یک زاویه مناسب و سر بالا در قسمت نوک بینی
 • رسیدن به یک بینی بدون نقص و هماهنگ با سایر اجزای صورت

عمل بینی فانتزی و طبیعی چه تفاوتی دارند ؟

هرچند که دستیابی به بسیاری از اهداف از انجام این جراحی مشترک است ؛ با این حال همان تفاوت های کوچکی که افراد دوست دارند در ظاهر بینی آن ها وجود داشته باشد ، تفاوت های انواع مختلف مدل های بینی را مشخص می کند. البته در علم پزشکی برای ایجاد مدل های مختلف در پروسه رینوپلاستی ، استانداردهای خاصی وجود دارد. برای مثال لازم است بدانید که میزان قوس روی پل بینی در بینی های فانتزی بیشتر است و نوک بینی رو به سمت بالا قرار دارد. همچنین سوراخ های بینی در این مدل لازم است کوچک باشند. مهم ترین تفاوت میان جراحی بینی فانتزی و طبیعی را می توان فاصله بین لب و نوک بینی عنوان کرد که در بینی های عروسکی این فاصله حدود 90 درجه در نظر گرفته می شود. لازم به ذکر است که مدل فانتزی بیشتر برای بینی های استخوانی مناسب است ؛ این در حالی است که عمل بینی طبیعی با توجه به سلایق افراد هم برای بینی استخوانی و هم برای بینی گوشتی مناسب می باشد.

چرا عمل بینی فانتزی برای بینی های گوشتی مناسب نیست ؟

در پروسه جراحی بینی به فرم فانتزی ، لازم است برای رسیدن به نتیجه ایده آل و دلخواه بافت های بینی به صورت قابل توجهی تغییر پیدا کنند. برای اینکه این تغییرات به نحو زیبا و صحیح انجام شود ، لازم است ساختار تشکیل دهنده بینی استحکام لازم را داشته باشد ؛ به همین دلیل بینی های گوشتی به دلیل پوست ضخیم و غضروف های ضعیفی که دارند ، نمی توانند توانایی پذیرش تغییرات وسیع را داشته باشند ؛ از این رو انجام عمل بینی عروسکی به افرادی که بینی گوشتی دارند ، به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

اقدامات قبل از جراحی بینی فانتزی

بمنظور دستیابی به موفقیت بیشتر در عمل بینی فانتزی ، بهتر است اقداماتی را قبل از ورود به فاز جراحی انجام دهیم. برخی از این اقدامات شامل مواردزیر می باشد:

 

اقدامات قبل از جراحی بینی فانتزی - دکتر محسن رشیدی

 

هزینه جراحی بینی فانتزی با بهترین جراح بینی زاهدان

فاکتورهای مختلفی در تعیین هزینه این جراحی تاثیر دارند که از جمله این موارد می توان به هزینه کلینیک جراحی با توجه به امکانات و تجهیزات ، هزینه آزمایش ، دستمزد جراح بینی ، دستمزد تیم بیهوشی و دستیاران اتاق عمل ، هزینه های مربوط به دارو و موارد مصرفی در اتاق عمل و غیره اشاره نمود.

پیوند غضروفی در جراحی بینی فانتزی در زاهدان

امروزه بسیاری از افراد با تکنیک گرافت گذاری و یا پیوند غضروفی آشنا هستند ؛ در شرایطی که بینی ساختار لازم برای ایجاد تغییرات در بافت بینی را نداشته باشد ، به کمک پیوند غضروفی که از گوش و یا دنده های خود بیمار تهیه می شود ، می توان به تقویت غضروف ها و ساختار بینی کمک نمود تا در نهایت به نتیجه ایده آل و رضایت بخش تری دست پیدا کرد. این پروسه در افرادی که جراحی ترمیمی بینی انجام می دهند ، بیشتر کاربرد دارد.

مدت زمان انجام عمل بینی فانتزی چقدر است ؟

به صورت کلی این پروسه حدود یک ساعت و نیم الی دو ساعت زمان می برد. البته مواردی مثل میزان مشکلات بینی ، مهارت و تجربه جراح بینی فانتزی ، چالش هایی که ممکن است در طول پروسه جراحی اتفاق بیفتد ، می تواند در مدت زمان انجام جراحی بینی فانتزی در زاهدان تاثیر داشته باشد. در هر صورت عمل بینی یک پروسه سرپایی در نظر گرفته می شود که بیماران در همان روز ترخیص شده و دوران نقاهت خود را در منزل سپری می کنند.

جراحی بینی فانتزی با چه تکنیک هایی قابل انجام است ؟

دقت داشته باشید که هر یک از تکنیک های جراحی با مزیت های خاص خود همراه است و دکتر رشیدی ، جراح بینی خوب در زاهدان ، با توجه به تجربه و دانشی که دارد ، با توجه به شرایط هر فرد از تکنیک مناسبی برای انجام عمل بینی استفاده می کند.

تکنیک بسته : از آنجایی که در این روش ، هیچ برش خارجی روی پوست ایجاد نمی شود ، می توان این متد را کم تهاجمی تر از تکنیک باز دانست. تمامی تغییرات لازم در ساختار و شکل بینی در روش بسته از طریق حفره های بینی انجام می شود. معمولا این روش در شرایطی که میزان تغییرات در بافت بینی محدود باشد ، کاربرد دارد.

تکنیک باز : در این روش لازم است برای ایجاد تغییرات و شکل دهی بینی یک برش ظریف در ناحیه کلوملا بینی ایجاد نمود. در این متد بهترین دکتر عمل بینی فانتزی در زاهدان ، دید وسیع تری به ساختار بینی دارد به همین دلیل می توان تغییرات بیشتری را در شکل بینی ایجاد کرد.

بینی فانتزی به چه صورت هایی میاد ؟

با توجه به این موضوع که در طی جراحی بینی فانتزی ، حفره های بینی بسیار کوچک می شوند ، احتمال بروز عوارض و اختلال در تنفس نسبت به سایر مدل های جراحی بیشتر است علاوه بر این امروزه داشتن چهره طبیعی ملاک زیبایی به شمار می آید ؛ از این رو افراد حتی با وجود عمل های زیبایی تلاش دارند تا به نتیجه طبیعی دست پیدا کنند با همه این تعاریف جراحی بینی فانتزی همچنان در ایران طرفداران خاص خود را دارد و افراد زیادی هستند که در مراجعه به پزشک در جلسه مشاوره خواستار بینی کاملا عروسکی هستند. اما بینی فانتزی مناسب چه افرادی است ؟ در واقع این جراحی به افرادی پیشنهاد می شود که صورت های استخوانی و ریزی دارند ، همچنین این فرآیند برای دختران جوان بیشتر مناسب بوده و به افراد با بینی گوشتی ، آقایان و افرادی که در سنین بالاتر تصمیم به عمل جراحی زیبایی بینی دارند ، پیشنهاد نمی شود.

برای کسب یک نتیجه مطلوب و جلوگیری از مشکلات تنفسی بعد از جراحی بینی فانتزی ، پیشنهاد می شود به یک جراح متبحر در زمینه رینوپلاستی مراجعه نمایید.

 

چند تکنیک ساده برای کنترل تورم بعد از عمل بینی فانتزی

 • نکات دستوری پزشک را به خوبی رعایت کنید.
 • از استعمال دخانیات پرهیز نمایید.
 • از مصرف دارو بدون مشورت پزشک خودداری نمایید.
 • از کمپرس یخ روی نواحی گونه و زیر چشم استفاده نمایید.
 • استراحت داشته باشید و از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنید.
 • صبور باشید و در طی دوره نقاهت از چسب بینی استفاده کنید.

چسب زدن بینی بعد از جراحی بینی فانتزی

بسیاری از افراد بعد از عمل زیبایی بینی برای آنکه بینی سربالا و کوچک تر شود ، چسب بینی خود را با فشار زیادی می زنند و سعی می کنند به کمک چسب u شکل نوک بینی را بالا بکشند ؛ در حالی که باید بدانید که این کار نه تنها کمکی به سربالاتر شدن بینی شما نمی کند ؛ بلکه نتیجه جراحی را نیز تحت تاثیر قرار داده و به دلیل فشار غیر استاندارد موجب به آسیب بافت های بینی و حتی افتادگی نوک بینی خواهد شد. به همین علت پیشنهاد می شود تنها به همان شیوه ای که جراح بینی زاهدان به شما آموزش داده است به بینی چسب بزنید و فشار ملایم و کنترل شده ای به کمک چسب برای تورم بینی داشته باشید.

5 1 رای
امتیازدهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیمایش به بالا