تزریق ژل در زاهدان + هزینه و موارد موثر در افزایش ماندگاری

امروزه یکی از پر طرفدار ترین پروسه های زیبایی تزریق ژل در زاهدان می باشد. این فرایند میتواند تغییرات بسیار زیادی در ظاهر شما ایجاد کند ، مانند از بین بردن چال و حفره های پوست ، از بین بردن خط خنده ، همچنین چروک ها و چاله های اطراف چشم و حجم دادن به اجزای مختلف صورت شما از جمله گونه ، لب و چانه از کاربرد های این عمل زیبایی است. در ادامه مطلب تهیه شده توسط دکتر محسن رشیدی در زاهدان با این تکنیک زیبایی فوق العاده و کم تهاجم بیشتر آشنا خواهیم شد.

تزریق زل در زاهدان - دکتر محسن رشیدی

همه چیز در مورد تزریق ژل

تزریق ژل فواید دیگری نیز دارد مثل از بین بردن زخم ها ، خطوط و آسیب های وارد شده به صورت از سایر موارد استفاده ی این این پروسه به شمار می روند. اکثر افراد در سنین بالا و هنگامی که شاهد چین و چروک یا علائم دیگر پیری صورت میشوند به انجام این فرایند دست میزنند. هنگامی که سن شما رو به دوران پیری میرود اجزای صورت شما شروع به تحلیل رفتن و از دست دادن حجم و فرم طبیعی خود میکنند ؛ در این شرایط شما میتوانید با تزریق ژل در زاهدان به صورت خود و یا روش هایی مانند بوتاکس از این امر جلوگیری کنید و ظاهر جوان تری داشته باشید. این پروسه زیبایی به صورت بسیار حساس و سخت نیست و به صورت عمل سرپایی که حدود یک ساعت طول میکشد انجام میشود. احتمال احساس ناراحتی ، کبودی و ورم در هفته های اول بعد از تزریق وجود دارد. بعد از این که ورم های شما از بین رفتند امکان دارد نیاز به مراجعه دوباره به بهترین دکتر برای تزریق فیلر در زاهدان ، برای تزریق ترمیمی جهت گرفتن بهترین نتیجه ممکن را داشته باشید. مدت زمان ماندگاری این تکنیک زیبایی بستگی به نوع تزریق ، فیلر استفاده شده و فاکتور های دیگر دارد. همچنین در این تکنیک جوانسازی برای افرادی که از ضعف سیستم ایمنی رنج میبرند و از داروهای غلظت خون استفاده میکنند مناسب نمی باشد. 

مواد تشکیل دهنده فیلر های پوستی

در حال حاضر تنوع زیادی از مواد برای تولید این ژل ها استفاده می شود. شما باید مراقب باشید که از مواد و ژل های تایید شده توسط سازمان های پزشکی و دارویی معتبر استفاده کنید. از انواع این مواد میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

اسید هیالورونیک : این ماده یک عنصر طبیعی است که در خود پوست نیز وجود دارد و به حجم گرفتن صورت و آبرسانی پوست شما کمک می کند. ماندگاری آنها موقت است و حدود شش تا دوازده ماه باقی می ماند. بعد از آن توسط پوست تجزیه شده و از بین می رود. اکثر فیلر های تزریق ژل در زاهدان ، صورت که حاوی این ماده هستند، با لیدوکائین ترکیب می شوند تا از ایجاد ناراحتی در ناحیه ی تزریق جلوگیری کنند.

کلسیم هیدروکسی آپاتیت : این مورد نیز یک عنصر طبیعی است که در استخوان های شما قابل یافت میباشد. و به شکل ژل در می آید که ذرات میکروسکوپی کلسیم در آن وجود دارد. ماندگاری این ماده از قبلی بیشتر است و معمولاّ تا دوازده ماه اثر تزریق این نوع ژل به جا میماند. همچنین گزارش شده که کلسیم هیدروکسی آپاتیت باعث تحریک مواد طبیعی کلاژن میشود و برای از بین بردن حفره های عمیق تر صورت مورد استفاده قرار میگیرد. 

پلی ال لاکتیک اسید : پلی ال لاکتیک اسید یک ماده ی زیست فروپاش مصنوعی میباشد ، اما خطری برای استفاده در بدن ندارد. این ماده در بسیاری از لوازم پزشکی مانند بخیه های تجزیه پذیر مورد استفاده قرار گرفته و به عنوان ماده ی تحریک کننده ی کلاژن پوست نیز شناخته میشود. مکانیزم عملکرد این ماده به گونه ای است که به تدریج باعث ساخت کلاژن طبیعی در پوست شما خواهد شد ، تا خطوط و چاله های پوست شما را صاف کند. ماندگاری تزریق ژل در زاهدان که از این ماده ساخته شدند نیز حدود دو سال است.

پلی متیل متاکریلات : این ماده مصنوعی قابل استفاده در بدن در سال های اخیر به دفعات در پزشکی استفاده شده. بعد از تزریق این ماده در زیر حفره های پوست به صورت توپ های کوچک باقی میماند تا از ترمیم آن حفره حمایت کند ، این فیلر ها نیز حاوی کلاژن بوده که باعث ترمیم پوست می گردد.

تزریق ژل در زاهدان - دکتر محسن رشیدی

کدام ماده تزریق ژل برای شما مناسب است ؟

با وجود تعداد زیادی از محصولات موجود در بازار ، انتخاب گزینه ی مناسب برای شما بدون مشاوره با بهترین دکتر برای تزریق ژل در زاهدان می تواند کار دشواری باشد. هر محصول با فرمولاسیون به خصوص و با بافت ، تراکم و عمق تزریق مخصوص خود تولید شده. بنابراین هر محصول برای نوع خاصی از تزریق کردن ژل مناسب است و بهتر است تصمیم انتخاب محصول مورد استفاده ی خود را به متخصص مورد نظر بسپارید.

مراحل انجام پروسه تزریق ژل در زاهدان با دکتر رشیدی

مرحله ی اول – بررسی و علامت گذاری صورت

هنگامی که ماده تزریقی مورد نظر را انتخاب کردید ، دکتر محسن رشیدی ، دکتر خوب برای تزریق ژل در زاهدان ، ویژگی های ظاهری صورت شما را بررسی میکنند و مناطقی که نیاز به تزریق فیلر یا حجم دادن دارند را مشخص می کنند تا برای تزریق آماده شوند. ناحیه های علامت گذاری شده بر روی صورت شما مناطقی هستند که نیاز به تزریق دارند و برای راهنمایی جراح هنگام عمل از آنها عکس برداری نیز میشود.

مرحله ی دوم – پاکسازی و بیهوشی

مناطق نیازمند تزریق صورت شما به وسیله ی ماده ای آنتی باکتریال پاکسازی میشوند. درد در ناحیه ی تزریق ممکن است با استفاده از کمپرس سرد برطرف شود ، اما برای پیشگیری از درد امکان استفاده از پماد سر کننده یا بی حسی موضعی نیز موجود می باشد. این پروسه زیبایی خالی از درد نیست اما در اکثر موارد درد آن میتواند قابل تحمل باشد.

مرحله ی سوم – تزریق ژل در زاهدان

تزریق در هر ناحیه چند لحظه بیشتر زمان نمیبرد و پروسه ی زیبایی شما شامل تزریق ، ماساژ و بررسی نتیجه می شود در صورت لزوم در پس از بررسی نتیجه در صورت لزوم مقدار دیگر از ژل تزریق می گردد. و اضافه کردن مقداری ژل با توجه به تعداد نواحی تزریق عمل میتواند بین 15 دقیقه تا یک ساعت زمان بر باشد.

مرحله ی چهارم – پاکسازی و ریکاوری

وقتی که نتیجه ی تزریق ژل در زاهدان مورد رضایت شما واقع شد ، تمام نشان گذاری ها و علامت ها پاک می شود. یک بسته یخ به شما داده میشود تا از سوزش و تورم جلوگیری شود ، اما در هر صورت شما تا دو سه روز بعد از این تکنیک زیبایی سوزش ملایمی را در محل تزریق حس خواهید کرد. معمولاّ درد و عوارض بعد از تزریق خیلی دردناک نیستند و به دارو نیاز ندارند.

ریکاوری بعد از تزریق ژل در زاهدان

ریکاوری بعد از تزریق با هر نوع ژل متنوع و متفاوت است. شما میتوانید اکثر فعالیت های خود را مستقیم بعد از تزریق از سر بگیرید ، اما پیشنهاد میشود تا 24 الی 48 ساعت بعد از عمل از فعالیت سنگین فیزیکی خودداری کنید ، حداقل تا زمان از بین رفتن ورم و سوزش ها صبر کنید.

خصوصیات ظاهری که ممکن است بعد از تزریق شاهد آن باشید

 • ورم و کبودی از ملایم تا شدید
 • بی حسی یا قرمزی موقت پوست
 • توده های برجسته و سفت در محل تزریق
 • احساس بزرگی بیش از حد در نواحی تزریق
 • حساسیت های آلرژیک مانندی که به صورت کهیر و ورم نمایان میشوند.

ریسک ها تزریق ژل

تمامی روش ها و پروسه های تزریق به صورت از خطراتی برخوردارند این ریسک ها عبارتند از :

 1. عفونت
 2. درد ملایم
 3. خراش و زخم روی پوست
 4. در برخی موارد آسیب به رگ ها
 5. خونریزی در محل تزریق ژل در زاهدان
 6. آلرژی در محل تزریق یا سایر مناطق بدن
 7. موارد غیر عادی در سطح ، فرم و ظاهر پوست
 8. تغییر رنگ پوست در پوست های قهوه ای یا سیاه

انواع ژل از نظر ماندگاری

با مشخص بودن نتیجه تزریق ژل در جلسه اول و انتظار نکشیدن متقاضی برای رسیدن به نتیجه مورد نظر ، موجب شده این محصول طرفداران بسیاری دراین زمینه کسب کند. انواع ژل بر اساس استاندارد های لازم سازمان غذا و داروی آمریکا به سه دسته تقسیم می شوند :

ژل موقت : شامل کلاژن ، کلسیم هیدروکسید ، هیالورونیک اسید و چربی بدن است. به منظور افزایش حجم در گونه ، لب و فرم دهی به سایر اجزای بدن استفاده می شود.

ژل نیمه دائم : در بیشتر مواقع این دسته از ژل ها با درمان افتادگی و پرکردن خطوط عمیق صورت استفاده می شود. البته شایان ذکر است که این فیلرهای نیمه دائم به ترمیم مجدد پس از چند هفته نیاز دارد.

ژل دائم : در برندهای مختلفی فیلر دائمی تولید می شود اما تعداد محدودی از آن ها مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا می باشد. در صورتی که متقاضی بخواهد فیلرهای دائمی را تخلیه کند نه تنها این پروسه بسیار سخت است بلکه عوارضی مانند عفونت را برای داوطلب به دنبال دارد . از این رو توصیه می شود افراد به تزریق کردن ژل دائمی رو نیاورند.

نواحی تزریق ژل در بدن

ژل سینه ، ناحیه تناسلی ، باسن ، ران ، دست و بازو ، خط خنده ، زیر چشم ، لب ( که شامل مدل های روسی ، عروسکی و غیره می باشد) ، گونه ، چانه ، بینی

 

تزریق ژل در زاهدان - دکتر رشیدی

 

هزینه تزریق ژل در زاهدان با دکتر محسن رشیدی

یکی از دغدغه های اصلی افراد اصولا هزینه تزریق ژل می باشد. عوامل زیادی به هزینه خدمات زیبایی بستگی دارد که عبارتند از مهارت ، تخصص پزشک ، سابقه کلینیک ، اعتبار دکتر ، دقت ایشان در تزریق کردن ژل ، نوع برند ، میزان ژل و غیره که از فاکتورهای تاثیر گذار در تعیین قیمت تزریق فیلر محسوب می شود. به طور کلی باید گفت برای انجام این پروسه زیبایی به دنبال کیفیت و مهارت دکتر باشیم تا قیمت ارزان تر ؟ بدون شک رسیدن به نتیجه مثبت و آسایش ، هنگام انجام این فرایند زیبایی از هزینه آن مهم تر است. یکی دیگر از سوالات بسیاری از افراد هنگام مراجعه به پزشک این است که آیا بیمه این هزینه را تقبل می کند؟ باید بگوییم خیر. بیمه هزینه هیچ کدام از پروسه های زیبایی را تحت پوشش خود قرار نمی دهد.

تزریق ژل بیشتر برای چه سنینی مناسب است ؟

اشخاص بالای 40 سال بهترین کاندید به جهت برطرف شدن چین و چروک موجود در چهره و بدن خود از تزریق ژل در زاهدان ، می باشند. افراد جوان گاهی جهت رفع عیوب مانند نامتقارن بودن و شادابی چهره روی به تزریق فیلر می برند.

چگونه ژل های تزریقی را رفع کنیم ؟

در صورتی که فرد برای از بین بردن ژل عجله داشته باشد با آنزیم هیالورونیداز می تواند ژل ها را از میان ببرد. اصولا ژل هایی که حاوی اسید هیالورونیک می باشند توسط آنزیم از بین می روند. در اکثر مواقع تزریق آنزیم هیالوورنیداز ، به دلیل دردناک بودن ، تورم و عفونت پس از تزریق توصیه نمی شود.

تزریق ژل بهتر است یا چربی ؟ 

این موضوع به هدف و نتایج مورد انتظار شما بستگی دارد. به صورت کلی تزریق چربی از ماندگاری بالاتری نسبت به ژل ها برخوردار بوده و در مواردی که میزان چین و چروک پوستی عمق زیادی دارد ، بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. در صورتی که برای مواردی مثل فرم دهی و حجم دهی به لب ها بهتر است تزریق ژل صورت بگیرد. پیشنهاد می شود با خصوصیات هر یک از این دو پروسه زیبایی آشنایی پیدا کرده و سپس بر اساس انتظارات و اهدافی که دارید و با مشورت پزشک از بهترین روش برای رسیدن به نتیجه کمک بگیرید.

تزریق ژل به صورت با چه اهدافی انجام می شود ؟

با افزایش سن ، بدن شما شروع به از دست دادن کلاژن می کند. کلاژن ، ماده مهمی است که در پوست ، ماهیچه ها ، استخوان ، بافت های همبند و سراسر بدن وجود دارد. کاهش این ماده باعث شل شدن پوست و کاهش حجم آن می شود. با گذر زمان پوست نازک تر شده و خاصیت ارتجاعی آن نیز کاهش پیدا می کند که همین مسئله منجر به شل شدگی و افتادگی پوست به مرور زمان خواهد شد ؛ از این رو جوانسازی و حجم دهی به صورت را می توان از مهم ترین مزیت ها و فواید تزریق ژل به صورت عنوان کرد که محبوبیت بسیاری نیز در میان خانم ها و آقایان دارد. علاوه بر موضوع جوانسازی پوست ، به کمک تزریق فیلر و ژل ها می توان به اصلاح تقارن صورت پرداخت. حجم دهی به لب ها ، گونه ، چانه و ایجاد زاویه فک از دیگر مزیت های تزریق کردن ژل می باشد.

سایر مزیت های تزریق ژل عبارتند از :

 • غیر تهاجمی و بدون نیاز به برش و بخیه
 • کوتاه بودن دوره نقاهت
 • مشاهده سریع نتایج
 • نتایج کاملا طبیعی
 • دارای تاییدیه و مجوزهای لازم از FDA

تزریق ژل در کدام نواحی صورت کاربرد دارد ؟

اگر به دنبال روش های غیر جراحی برای جوانسازی صورت هستید ، قطعا تزریق ژل به نقاط مختلف صورت یکی از راه های موثر در این امر می باشد که می تواند پوستی شاداب و جوان را به شما هدیه دهد. از جمله کاربردهای این پروسه به موارد زیر می توان اشاره کرد :

 1. از بین بردن چروک های ریز اطراف چشم
 2. رفع چین های دور لب و بینی
 3. پر کردن خطوط اطراف لب
 4. برجسته کردن گونه ها
 5. افزایش حجم چانه
 6. افزایش و فرم دهی لب ها
 7. اصلاح فرم بینی

 

تزریق ژل در زاهدان - دکتر رشیدی

 

چه عواملی بر ماندگاری تزریق ژل تاثیر دارند ؟

عوامل زیر ، میزان ماندگاری و طول عمر تزریق فیلر و ژل ها را مشخص می کند :

نوع ژل یا فیلر

اولین عامل موثر بر ماندگاری ژل یا فیلر ، نوع پرکننده ای است که مورد استفاده قرار می گیرد. برای مثال ، فیلر مبتنی بر اسید هیالورونیکی مثل Restylane ، 9 تا 12 ماه دوام دارد ؛ در حالی که Sculptra، ممکن است تا 2 سال دوام داشته باشد.

اندازه ذرات

از بین ژل های بر پایه هیالورونیک اسید ، ژل های دارای ذرات بزرگ‌تر مانند Restylane Lyft ، نسبت به پرکننده‌هایی با ذرات کوچک‌تر مانند Restylane Silk ، دوام بیشتری دارند. این اختلاف ماندگاری به دلیل این است که ژل هایی با ذرات کوچک تر ، بیشتر در معرض تخریب هستند. Restylane Lyft معمولاً 9-12 ماه دوام می آورد در حالی که Restylane Silk 4 تا 6 ماه ماندگاری دارد.

محل تزریق

محل تزریق ژل روی صورت نیز بر ماندگاری ژل تاثیر دارد. به عنوان مثال ، ژل تزریق شده در زیر چشم نسب به ژل تزریق شده به لب ماندگاری بیشتری دارد. بسیاری از پزشکان معتقدند که فیلر تزریقی به شقیقه و زیر چشم ها بیشترین ماندگاری و ژل لب ها ، کم ترین میزان را دارا هستند. این تفاوت می تواند از میزان حرکت ناحیه هم تاثیر بپذیرد. برای مثال لب ها ، هنگام حرف زدن و غذا خوردن حرکت زیادی می کنند و وقتی ژل در این نواحی تزریق می شود ، در دوره های کوتاه تری باقی می ماند. در پایین ، به ترتیب طول عمر محل های تزریقی آورده شده است. شماره ۱ بیشترین ماندگاری و شماره ۶ کوتاه ترین عمر را دارد.

 • شقیقه
 • زیر چشم
 • گونه ها، چانه، خط فک
 • خطوط لبخند
 • لب

میزان غلظت HA

فناوری های اختصاصی مورد استفاده در تولید ژل و فیلر ها نیز بر طول عمر آن ها تاثیر دارد. به طور کلی ، اتصال عرضی بیشتر و غلظت بیشتر هیالورونیک منجر به ماندگاری طولانی تر تزریق ژل می شود.

مقدار تزریق ژل

مقدار ژل مورد استفاده در هر قسمت نیز بر میزان ماندگاری تاثیر دارد. علاوه بر مقدار فیلر یا ژل تزریقی ، مراجعه منظم هم بر میزان ماندگاری تاثیر دارد. به عنوان مثال ، میزان دوام ژل لب ها پس از اولین تزریق ، ۴ تا ۶ ماه است. با این حال ، با درمان و مراجعه منظم برای همان قسمت ، طول عمر ژل می تواند بیشتر شود.

تفاوت شرایط هر بیمار

در نهایت ، باید بدانید که بدن هر بیمار به طور متفاوتی ژل و فیلرها را متابولیزه می کند. مثلا ممکن است یک بیمار پس از تزریق در ناحیه خطوط لبخند ، ۹ ماه نتایج را مشاهده کند ؛ در حالی که یک بیمار با متابولیسم کندتر ، بتواند تا ۱۲ ماه تاثیر نتایج را ببیند.

مهارت و تخصص پزشک

بسیار مهم است که تزریق ژل را در محلی قابل اعتماد و نزد یک پزشک مجرب انجام دهید. میزان تجربه و مهارت پزشک نیز می تواند در رضایت شما از نتایج و میزان ماندگاری آن ها تاثیر مستقیم داشته باشد. شما می توانید برای دریافت یک نتیجه ایده آل و طبیعی از تزریق ژل در زاهدان به دکتر محسن رشیدی ، مراجعه نمایید. 

0 0 رای ها
امتیازدهی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیمایش به بالا